• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Radovi u šumi, izrada drva

Tino

Dobro znana faca
Tu od
23 Svi 2012
Poruka
3,203
Zato jer nedaju to drugima a on ima rijetlo slobodnog vremena...
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,665
Pa naravno,on nema vremena a ti trgaj kičmu,i to džabe.
 

Tino

Dobro znana faca
Tu od
23 Svi 2012
Poruka
3,203
Ono kaj mogu dici dignem,ono kaj nemogu ,ostavim,nema potrebe naprezat se bezveze i bruh dobit...
 

novcky

Član
Tu od
27 Srp 2012
Poruka
292
ti tovariš v škornja onakve komade, a prezaposleni zet na kraju samo fine posle v belim najkicama odrađuje i masno punici naplačuje.
 

Gigi

Član
Tu od
5 Tra 2015
Poruka
39
Ajde ju cepaj ak moreš...Ja sam ruku raskrvaril kolki su to komadi,dva smo digali komade na prikolicu i vozi doma,bude se s cjepačem to

bukva puca kak oces dok je friska tak da pricas bedastoce

Sent from my GT-S5570I using Tapatalk 2
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Ja isto pilim ovak na kratko. Ovak debele obavezno raskolim na manje. Može i bukva biti zaribana za kalanje, ali ako nejde po sredini onda ide kak me je otac navčil. "Na olin". Znači da šiplješ pomalo okolo i ide bez brige. Samo kaj onda dobiš više manjih komada.
Dok sam bil u Tinekovim letima ni ja nisam osjetil kaj je teško, ali zato sad dobro pazim koliko i posebno kak zdižem. Čuvaj zdravlje Tino. To ti je najveće bogatstvo koje imaš.
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Kod kalanja koristiti glavu prije nek ruke i ovakvi kratko komadi nisu problematični za smanjiti na manje. Slažem se da je ponekad sa sjekirom gotovo nemoguće usitniti, ali o tome ovdje nije bila riječ.
Ak nejde drugač, onda prije uporebe sekire zarezati pilom.
Sva drva do sad sam skalal bez kalača, a neka su bila takva da ni dvije kajle nisu bile dovoljne da pukne ovakav kratki komadić. Takve riješi pila.
 

Deni385

Novi član
Tu od
5 Velj 2015
Poruka
8
samo po odrezanom dijelu udarit i nema te koja se neće načeti. naravno, uz dobar cjepač. :icon_eyes: one debele ionako nisu za izradu ogrjeva već tehnika :D
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,665
samo po odrezanom dijelu udarit i nema te koja se neće načeti. :D

Pa baš se ne bi složio,ja prije pogledam jel ima kakva kvrga i jel dobilo crtu po kojoj puca.
 

Tomo1987

Član
Tu od
4 Kol 2010
Poruka
616
Tavi "kotaći" sirovi pucaju samo treba dovoljno tekučine za cjepača...

b1612cfade9d6d24bc13161682109dd4--mmf250x250.jpg
 

PUNISHER

Član
Tu od
28 Svi 2011
Poruka
84
Bok svima, dobar posao mtd001, fino odrađeno, vidi se da nema tu sile ni prevelike žurbe, tak večinom mi amateri i delamo, mada sam videl i amatere koji misle da su profesionalci pa kad dođu u šumu hoče sve potrgati i presiliti, svaka čast mtd001...
kolko je jak ovaj zvrk na sa kojim vozis, jel to Labin Progres...
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,665
Tast je rušao,on je ipak puno bolji maher od mene.:icon_mrgreen:
Je,to je veliki labinac,jak je dovoljno da te ruke zabole.:(giggle):
 

PUNISHER

Član
Tu od
28 Svi 2011
Poruka
84
Pozdrav, eto danas se malo radilo u šumi...
DSC_0612_zpsnkiquj7g.jpg

DSC_0613_zps2ft3idmy.jpg

DSC_0614_zpsjc6ds29j.jpg

DSC_0615_zpsluake1h1.jpg

DSC_0616_zpsz1mosxye.jpg

DSC_0617_zpslv2fd5qa.jpg

DSC_0619_zpsuyovvgpa.jpg


DSC_0621_zpsvaptprpk.jpg

ova zujalica je odradila rušenje
DSC_0622_zpsfydjkxe0.jpg

DSC_0623_zpsyx5mwatp.jpg

DSC_0624_zps4qdrinvx.jpg


a ostalo ova nova H365 i nesto sitno, pola rezervoara veteranka ff61
DSC_0627_zpswuyg7pn7.jpg
 
Na vrh