• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Radovi u šumi, izrada drva

ibosilj

Aktivni član
Tu od
26 Pro 2012
Poruka
1,056
Svaka cast, lijep posel!
Na zadnjoj slici, ova prva bukva na prikolici, to si isto digao s rukom?
 

novcky

Član
Tu od
27 Srp 2012
Poruka
292
je, digel sam al moram ju najprije privleči čim bliže, dignuti najprije s prvim cilindrom koliko ide i onda ju s drugim cilindrom dići iznad ručic i okrenuti i pritom moliti boga da nebu nekaj puklo. Ta je bila za probu, al ipak ne mislim takve tovariti. lakše je prepilit ju na pola.
 

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,735
Jel imaš pogon preko kardana na tu prikolicu ?
Gledam na slici, al ne uspjevam vidjeti kardan.
 

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
Novcky, ta prikolicami mi je dosta slična jednoj kaj je ujak prošle godine prodal. Jel ta došla iz Međimurja?
 

novcky

Član
Tu od
27 Srp 2012
Poruka
292
nije, ja sam ju delal. Ne treba joj nikakvi kardan za pogon kad je onolika mrcina od traktora ispred.:eek::
Ima više slika v mojem albumu
 
Posljednje uređivanje:

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,084
Jes' mrcina nema šta , teret tri puta teži od mrcine :eek::
 

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
nije, ja sam ju delal. Ne treba joj nikakvi kardan za pogon kad je onolika mrcina od traktora ispred.:eek::
Ima više slika v mojem albumu
Aha, bil mi je kran nekak poznat pa sam mislil da je njegova! :)
 

novcky

Član
Tu od
27 Srp 2012
Poruka
292
ja ti imam sve šume na brijegu i već sam prije v nekoj temi napisal da mi je veći problem praznu prikolicu do šume zvleči neg je poslije punu spustiti
 

seat

Aktivni član
Tu od
8 Ožu 2013
Poruka
933
Imam jedno pitanje za znalce i treba mi hitno odgovor. U 12 mjesecu sam rušio trupce trešnje za pilanu ali nisu se mogli odma izvest i do prije 7 dana su stajali ušumi i super su izgledali čela nisu uopće puno ispucala i prije 7 dana dogovorim se sa gazdom pilane daji izvučem iz šume a on će odmah kamijonom doći ponjih ali zavlačime već 7 dana i normalno trupci sa čela ispucali. Pukotine su široke nekih 5 do 7mm a dubine 10 do 15 cm. E sad me zanima dali to uopçe više valja za rezat u fosne?
 

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
Kak nebi valjalo? Izreži fosne, to je samona početku i kraju ili ako se želiš uvjeriti u stanje, odreži motorkom sa svake strane trupca 10cm proč i odma znaš na čemu si.
Bdw, za stolariju se ovako i onako ne koriste cjele fosne nego se iz njih izrezuju letvise i sa time se onda radi tak da pravi stolar može sve iskoristiti i ima vrlo malo otpada!
 

seat

Aktivni član
Tu od
8 Ožu 2013
Poruka
933
Problem je štosu trupci rezani na 230cm a fosne su namjenite za štokove i trebami dužina 210 e sad tome muči dali ću imat toliko dužine daje neispucana.
 

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
Gle, sve se to radi od segmenata jer da se radi iz komada štokovi bi se vremenom posavijali koliko god ih dobro usidriš!
 

univerzal

Član
Tu od
25 Stu 2014
Poruka
312
Novocky moram priznat za šumu imaš odličnu kombinaciju , da je mani tak nekaj jaš sam još na ravnom teranu , ma dušu dalo.
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Danas sam bil u šumi i ostal u blatu sa 560 trebala pomoč 6945 također kolega ostal sa Unijom 640 dupljakom blato prošli Zetor 6945 i Ursus 355 . Svi smo bili sa praznim prikolicama iz šume smo išli okolnim ali boljim putem ,
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,953
Mislim da se faljenjem Ursusa zapravo tješi... :D:
 

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
Pa vidiš da su sam zeko i medo prošli, to ti sve govori o strojeva! :)
Jbga, ja isto imam međeda i koliko god mi zna živaca popiti mjenjal bi ga jedino za drugog medveda ili zetora.
 

Najnoviji postovi

Na vrh