• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Radovi u šumi, izrada drva

Tino

Dobro znana faca
Tu od
23 Svi 2012
Poruka
3,271
Delate paniku oko jednog furčeka...U stanju sam dič i više od tog.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,615
Znamo mi da ti još moreš, ti si odrasel na kojekakvim bebimilima.
I mi smo mislili da su naši stari bedaki. .... sad izmišljamo kojekakva pomagala sa kojima bi radili da bi zaradili a da se nebi naradili.
 

novcky

Član
Tu od
27 Srp 2012
Poruka
292
molim djecu da ne pokušavaju ovo kod kuće (v šumi može) :(sweat):
 

Prilozi

  • 00011.jpg
    00011.jpg
    62.4 KB · Pregleda: 344
  • 00012.jpg
    00012.jpg
    80.6 KB · Pregleda: 323

hrvoje01

Aktivni član
Tu od
7 Pro 2010
Poruka
1,362
Ovo mi nikada neće biti jasno ovolike komade tovariti u šumi sa dizalicom ili ručno i onda dođeš kući i izrežeš:icon_hang:.Izreži ih odmah u šumi i mir Božji
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,615
Čim više ih u šumi sitniš manje ih po turi doma dopeljaš.
Ima logike sitniti ako si blizu ali za daleke ture ne, naravno, ako imaš s kim ili čim natovariti.
 

josix

Aktivni član
Tu od
8 Stu 2010
Poruka
1,168
Heh, to i ja svojima nonstop pričam...

A dobim odgovor, da nemamo vremena u šumi sitnicarit... Da je lako sve kad su drva doma...

Yeah right...
Lakse je ispilit metrice, strpat ih na prikolicu, pa ih doma istrpat, pa debele kalat, pa narucit banzek, pa nakon svega toga s tackama vozit i slagat u drvarnu...

Imamo novu husqvu 359, za velika debla imam 0.51
Prošle godine sam srezao za čas granjevinu dok je još ba drvu na cca 33cm, debelo na trupice, svaki okrenes, opizdis rucnim kalač mlatom svaki na 4 djela, utovaris u prikolicu, dovezes doma, i slazes iz prikolice u drvarnu.... I ostatak godine nisam imal nikakve zajebancije sa drvima...

Sent from my HTC Desire 500 using Tapatalk
 

novcky

Član
Tu od
27 Srp 2012
Poruka
292
pa naravno, to je samo bila mala zajebancija. Natovaril sam se ja ispiljenih komada i sebi i drugima i morem vam reći da z ljetima čovjek i nekaj pameti pribere. Ima kičma kaj mene držati, a ne da još i ista drva 6 put pretovara
 
E

el pibe

Guest
novcky,od danas si Blek Stena:icon_pray::icon_thumright:Dobra zaje*ancija.
 

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,737
Znam ja da neki više tovare, al malo da se pohvalim i ja . To je već noćna šihta bila :(emo):
 

Prilozi

  • DSC_0110.jpg
    DSC_0110.jpg
    40.4 KB · Pregleda: 257
  • DSC_0113.jpg
    DSC_0113.jpg
    45.3 KB · Pregleda: 292
  • DSC_0114.jpg
    DSC_0114.jpg
    48.9 KB · Pregleda: 307
  • DSC_0115.jpg
    DSC_0115.jpg
    54 KB · Pregleda: 416

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,525
Fino si natovaril. Jedino mi nije jasno zakaj najdeblje komade ne staviš najdonje. Lakše je tovariti i stabilnija je prikolica.
 
E

el pibe

Guest
Svaki ima svoju tehniku i svoj proces kako pripremati drva.Nemaju svi istu mehanizaciju i ne rade svi u istim uvijetima i prema tome se svi prilagođavamo.Tako da je tu bez veze generalizirati i pametovati kako je ispravno pripremati drva da li voziti trupce,metrice ili kalati možda rezati na furke,iscijepati pa voziti doma.Sve su to ispravni načini i svaki je dobar ali ima i svojih mana.Imam ja jedan način koji ste previdjeli.Nema tovarenja ,transporta,istovara ni slaganja u drvarnicu.Odpeljati šporet u šumu i eto sve je tu,samo treba kuriti (ložiti):icon_mrgreen:
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,263
2ce6295db0d99a1e30f0c0fe75c85441.jpg


9925cfbbaa56f8d6bcaa4cc388d68044.jpg


9636993bc5145a1a3152e4fc22409993.jpg
 

novcky

Član
Tu od
27 Srp 2012
Poruka
292
Kad sam još bil mali, stari muži su se spominali za jednoga v selu kaj je same suharke z šume doma vlekel i to samo takve kaj idu kroz vrata v peč. Nije ih čak ni pilil nek je kolec 2 metra dug samo v peč del i kad je zgorel samo ga je dalje v peč porinul. Nisu se negda ljudi toliko raspravljali jel ova motorka boljša il ona, jel treba pumpa za kalač ovakva il onakva. Oni su više pratili kak koja sneha odozada zgledi dok kuruzu okapa i čekali da kuruza malo zraste da se baš z puta nevidi kad joj fačuka delaju
 

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,737
Fino si natovaril. Jedino mi nije jasno zakaj najdeblje komade ne staviš najdonje. Lakše je tovariti i stabilnija je prikolica.

Tovaril sam na dva kraja, zato je to tak. A nije mi se vozikalo od hrpe do hrpe.
 
Na vrh