• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Radovi u šumi, izrada drva

ZGseljak

Iskusan lik
Tu od
21 Srp 2018
Poruka
2,716
Kad smo kod cirkulara, imam takvog kaj više ne koristim... Ak je ko zainteresiran
 

smilan

Iskusan lik
Tu od
16 Tra 2017
Poruka
2,405
Ja sam radio cikulare za traktore, sa diferencijalom, tako sam dobijao da je normalno za radit sa obe strane, da nesmeta traktor, jer je zaga u paralelnosti sa dužinom traktora. A ubrzava sam je za oko 6 puta. Dobra visina i hod radnog dijela na lezajima.
 

Lee Champa

Iskusan lik
Tu od
9 Tra 2019
Poruka
9,133
Sjeća li se tko kako su izgledali cirkulari za Kupljenćevu makinu pred 50 tak godina?
Ima li tko tak nešto?
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,901
Ja sam radio cikulare za traktore, sa diferencijalom, tako sam dobijao da je normalno za radit sa obe strane, da nesmeta traktor, jer je zaga u paralelnosti sa dužinom traktora. A ubrzava sam je za oko 6 puta. Dobra visina i hod radnog dijela na lezajima.
Takav je dobar za drva piliti. Ovi koji imaju stol i pilu poprijeko prikladni su i za paranje dugih komada ;)

Sjeća li se tko kako su izgledali cirkulari za Kupljenćevu makinu pred 50 tak godina?
Ima li tko tak nešto?
Z remenicom i remenom kak za dreš?
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,162
Kad gledam dodavača ne izgleda mi ubrzano, ako i je ubrzano je jakooo malo.
Pili stvarno brzo, svaka čast
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,901
Na par mjesta, gdje ima zvuka motora, čini se ubrzan.Ne izgleda puno, no na rezanju je itekak vidljivo.
Pila, očito, ima veliku brzinu jer je manja remenica na osovini neg. na radilici, a motor se vrti do 3000.
 

Tommy

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2021
Poruka
3,587
Evo lanca Stihl RD3 (vidia). Nisam puno pilil s njim ali za sad vidim da sporije pili od standardnog lanca i ne tupi se… BFB36DB8-E087-4CDB-8E1D-F716C063B37F.jpeg
 

smilan

Iskusan lik
Tu od
16 Tra 2017
Poruka
2,405
Jedina primjena je u vlaknima drvima, pogotovo hrast pun zemlje,blata. Da se ne oštri svaki drugi rez, pa sa tim do kraja.
 

Tommy

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2021
Poruka
3,587
Nema brušenja sa običnom turpijom. Brusi se s dijamantnom pločom i treba ga prvo odmastiti. Brušenje je 50 kn. Sad sam pilil stare hrastove grede i ne vidim da se tupi…
 

Najnoviji postovi

Na vrh