• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Radovi u šumi, izrada drva

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,671
Danas svi nešto po drvima udaraju.
Mi smo jutros u 7 krenuli, do 7,40 natovarili 8 metara cijepanih i suhih drva i do pola 10 istovarili i složili u drvarnu.
Imaš dobra pomagača ;),jel skup:unsure:
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,733
A dobar da, nemam kaj prigovarat.
A skup, jel ima danas kaj jeftino?😁
 

smilan

Iskusan lik
Tu od
16 Tra 2017
Poruka
2,422
Ako mogu dobro videti vrhovi zuba su lemljeni tvrdi lem.
Nema brušenja sa običnom turpijom. Brusi se s dijamantnom pločom i treba ga prvo odmastiti. Brušenje je 50 kn. Sad sam pilil stare hrastove grede i ne vidim da se tupi…
 

Tommy

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2021
Poruka
3,596
@smilan Da, nešto tako. Uglavnom nije zub iz komada ko na obicnom lancu nego je “navaren” rezni dio na kariku
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,949
Vidiš kak ovdje Tomek čuje pilu, a ne vrti se tak brzo kak na onom prethodnom filmiću brzog cirkulara.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,207
Ak ja vidim dobro tomek je na kardanu, a na onom filmu na remenici.
Mislim da to nije isto
 

zwer

Dobro znana faca
Premium
Tu od
15 Ožu 2010
Poruka
1,714
Ima razlike i tupoj pili u 2g sušenoj hrastovini protiv friške bukve s oštrom pilom ;)
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,207
Normalno da ima, a ona kaj se brze vrti je možda vidia a ona reže ko skalpel...puno je nepoznanica i tesko je suditi.
 

zwer

Dobro znana faca
Premium
Tu od
15 Ožu 2010
Poruka
1,714
Ovo kaj ja imam su nekakve ne baš super pile, al odrađuju posal. Kad se strojno nabrusi reže dobro, ač Ova je malo flexom pobrušena prije piljenja i nije to to...

Vidiju tražim već duže vrijeme, al mi se ne daje 1000+kn za nju...
 

ZGseljak

Iskusan lik
Tu od
21 Srp 2018
Poruka
2,737
Ja sam taj cirkular brusil na stolnu brusilicu s konusnom šajbom. 20 m je spilil sam tak. Još ga je moj pokojni deda našrenkal na panju s čekićem, onak od oka 😅. To bilo piljevine da sam prodaval za dimljenje mesa
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,733
Ovo kaj ja imam su nekakve ne baš super pile, al odrađuju posal. Kad se strojno nabrusi reže dobro, ač Ova je malo flexom pobrušena prije piljenja i nije to to...

Vidiju tražim već duže vrijeme, al mi se ne daje 1000+kn za nju...
Jesi pital u Kordunu, oni imaju to u maloprodaji
 

zwer

Dobro znana faca
Premium
Tu od
15 Ožu 2010
Poruka
1,714
Nisu baš tak skupe osim ako ne tražiš nkj posebno.

mislim da je fi 600....
Ja sam taj cirkular brusil na stolnu brusilicu s konusnom šajbom. 20 m je spilil sam tak. Još ga je moj pokojni deda našrenkal na panju s čekićem, onak od oka 😅. To bilo piljevine da sam prodaval za dimljenje mesa
pa ovo kad nosim liku na strojno brušenje i šrotanje ima pilovine ko od motorke. rez preko 1cm

Jesi pital u Kordunu, oni imaju to u maloprodaji

nekad davno, al bili skupi....

ma za ovaj ima 3 šajbe, i to se neki put kad se sjetimo da nabrusit likovima koji se bave time i onda je to to.
Nije da mi vidija opće treba, al htio bi je uzet da mogu koji put i neku dasku rasparat gore....
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
mislim da je fi 600....
Nije da mi vidija opće treba, al htio bi je uzet da mogu koji put i neku dasku rasparat gore....
Misliš na uzdužno rezanje trupca ili žamanje daski i fosni i izradu letvi i štafni?
Za obradu daski i fosni ti ne treba toliki promjer. Fi 400 to sasvim lijepo oddela.
 

lijeskakc

Iskusan lik
Tu od
12 Stu 2019
Poruka
3,346
Misliš na uzdužno rezanje trupca ili žamanje daski i fosni i izradu letvi i štafni?
Za obradu daski i fosni ti ne treba toliki promjer. Fi 400 to sasvim lijepo oddela.
za uzdužno paranje daski bi trebali i drugačiji zubi na pili, ali ako se to radi povremeno onda će i sa klasičnim zubima odraditi posao (samo malo sporije)
 

zwer

Dobro znana faca
Premium
Tu od
15 Ožu 2010
Poruka
1,714
za uzdužno paranje daski bi trebali i drugačiji zubi na pili, ali ako se to radi povremeno onda će i sa klasičnim zubima odraditi posao (samo malo sporije)
ma da kad mi treba nešto na brzinu odere to i ova pila. Ne mislim parat štafle i letve al neki put treba samo poravnat rub...
 
Na vrh