• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Radovi u šumi, izrada drva

Ghost

Iskusan lik
Tu od
10 Ruj 2021
Poruka
1,661

mladenko

Iskusan lik
Tu od
27 Sij 2011
Poruka
1,300
Ghost bome ozbiljna kolicina, a jesi razmisljao o nekom grajfer za utovar?

Jbg ak sam tovras, ipak ti hrskavice odose. Radis ozbiljnu kolicinu..koliko vidim po slikama.

Zadnjih par stranica tema otisla u van teme...puno filozofije....
 

lijeskakc

Iskusan lik
Tu od
12 Stu 2019
Poruka
3,612
Ghost bome ozbiljna kolicina, a jesi razmisljao o nekom grajfer za utovar?

Jbg ak sam tovras, ipak ti hrskavice odose. Radis ozbiljnu kolicinu..koliko vidim po slikama.

Zadnjih par stranica tema otisla u van teme...puno filozofije....
Ja nemam ništa protiv, ali nisam ni za.
Ne volim nepismenost ni velike škole.... 😉 :unsure:
 

mladenko

Iskusan lik
Tu od
27 Sij 2011
Poruka
1,300
Ti bi vrlo vjerojatno uspio u politici....ak vec i nisi...

Zasto ne kometiras prvi dio posta nego opet van teme.

Otidite u neku od ponudjenih tema pa tamo diskutirajte geometrijskoj vjerojatnosti u svakodnevnom životu.

Volim sumu i radove koji idu. Svako slobodno vrijeme sam prijasnjih godina iskoristio za izradu drva i prodaju. Da zaradim. Eto visko obrazovan sam i radim u sumi kako bi zaradio za veci traktor. Skupio sam dio od drva, dio od prodaje starog traktor a dio sam dio kredit.

I jel to sad nekog zanima tu na forumu? Bas i ne.
 

Ghost

Iskusan lik
Tu od
10 Ruj 2021
Poruka
1,661
@mladenko razmišljao jesam ali situacija je kod mene takva da, što je s jedne strane prednost-ravnica, relativno dobar teren, do svakog drveta dođeš sa traktorom, nema šlajsanja i sličnih dodatnih poslova, sa druge strane je mana, jer ne radiš na hrpi nego ideš kroz šumu i sakupljaš drva gdje je koje palo...a inače ne tovarimo ovoliko, obično to bude do 7-8 metara po prikolici ali ovo danas je bilo izuzetak jer smo u drugo selo morali 20 metara odvest a ne smijem 3 kopčat, kroz moje selo kako-tako ali dalje se ne usudim.
 

mladenko

Iskusan lik
Tu od
27 Sij 2011
Poruka
1,300
Pa onda se nadam da imas jos dva tri para ruku, jer kaj je natovareno tak trebs istovariti....ili imas neku opciju kipera?
 

Borisllav360

Iskusan lik
Tu od
1 Srp 2017
Poruka
1,605
Kod nas ima puteva gdje moj 7245 ima posla da izvuče 4 metra drva na šumskoj prikolici šticarici, evo ove godine u proljeće smo sa dva 7245 jedva izvukli prikolicu 4 metra drva uz neko brdo.
 

damirko

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2016
Poruka
1,484
I ja sam eto visoko obrazovan pa pored odgovornog posla, zadnjih 4 godine sam sve pare i svoje i ženine utukao u nasade lijeske i razne kosilice, trimere i motorke. Volim bravariju, a u izradi ogrjevnog drva doslovno uživam i stalno sam u tome, a drvima se bavim od svojih 15 plus godina, isprva što sam morao, a sad me to opušta i raduje.
 

mladenko

Iskusan lik
Tu od
27 Sij 2011
Poruka
1,300
Mene isto suma opusta, jos mi je najbolje kad se izmucim, natovarim prikolicu, iskipam doma, popim gembac, istusiram se, legnem u krevet a misici pocinju vibrirati. E to mi je gust....

Ali jbg, kak sam ove godine nastradao pitanje dal cu ove god u sumu ili dal cu ikad u sumu...
 

smilan

Iskusan lik
Tu od
16 Tra 2017
Poruka
2,490
Danas samo rušenje i sajlanje, bio jedan icb i tovdrio kamione. Natovarili su 3 tura 5 metara na manji kamion i dva ture na veći kamion. Ostalo još u šumi oko 5 metara. 20221010_153112.jpg 20221010_183142.jpg
Ostali do noći. Sutra nastavljamo. Ovo je onako laganica od posla samo se poruši I presijaca i sajlanje. 30 metri x 10e.
 

Ghost

Iskusan lik
Tu od
10 Ruj 2021
Poruka
1,661
Pa onda se nadam da imas jos dva tri para ruku, jer kaj je natovareno tak trebs istovariti....ili imas neku opciju kipera?
Imam jednog koji je samnom svaki dan i imam još dvojicu proletera, znači po potrebi ako nam baš zagužva. A ima opcija kipanja, probat ću jednom snimiti video.
Kod nas ima puteva gdje moj 7245 ima posla da izvuče 4 metra drva na šumskoj prikolici šticarici, evo ove godine u proljeće smo sa dva 7245 jedva izvukli prikolicu 4 metra drva uz neko brdo.
Ma ima i kod nas, neki dan kroz šumu probio se put pa još i preko nekog kanala nitko nije više od 5 metara tovario, iako opet to nije situacija kao kod tebe, nema brda pa je ipak lakše. Ovaj tovar je rađen na relativno suhom terenu i blizu tvrde ceste pa zato, inače nema teorije da bi išlo pogotovo što je ovo 2 metra visoko drva složena+ cca 70cm od tla pa kad se zaljulja zna se iskipat samo tako
 

Tommy

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2021
Poruka
3,614
Neki usooređuju neurokirurgiju sa tovarenjem metrica, pa nemoj me zajebavat, neurokirurg moze tovariti metrice, ali neka uzme pilu i obori stablo koje sam ja oborio danas i na nacin na koji sam ga oborio da ne osteti niti jednu okolnu zgradu niti stablo koje treba da ostane. Ali zato ja kao sjekac mogu neurokirurgu dodati skalpel. Dalje sto se tice FER i ostalih fakulteta, lik je zavrsio fakultet informatike i zove mene, nepismenog sjekaca sa osnovnom skolom i 3 dana tecaja za sjekaca da me pita kako otkriti i formatirati skrivenu particiju na disku tak da...
Ja sam taj neki… Dao sam primjer da se nemože od rušenja drva raditi zananost. To je vještina, svaka čast na sposobnost ali nije potrebna jednaka količina znanja i vještine za oboriti stablo i operirati nečiji mozak. Nurokirug može za mjesec dana i intenzivnog treninga vrlo dobro obarati stabla ali ti ne možeš za mjecec dana biti neurokirurg. Ovo sa formatiranjem diska nije dokaz ničega… Reklo bi se izdvojeni incident…
Stari sam konj,al garantiram da bum prije diplomiral elektrotehniku ili strojarstvo, neg se navčil rušiti drva ko pojedini članovi ovog foruma. Zato,pomalem,na brenzu.
Deda ti malo na bremzu. Vjeruj mi nebudeš prije završil elektrotehniku i strojarstvo nego naučil rušiti drva. Kladimo se u kaj hoćeš… Baš ti obezvrjeđuješ nečiji trud…
 

Deda Marek

Iskusan lik
Tu od
25 Pro 2021
Poruka
2,486
Oprosti kolega,ja ničiji trud ne obezvrijeđujem. Već naprotiv. Sad ti mene smatraš nesposobnim za usvojiti neka znanja. Ne poznamo se,pa molim lijepo.
P.S. Nisam ti ja baš tak stari makar mi je nick deda. Softver još radi👍
 
Posljednje uređivanje od moderatora:
  • Haha
Reactions: ZJ

Tommy

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2021
Poruka
3,614
Ako bi prije završil dva teška fakulteta nego naučil ispravno srušiti drvo onda je neki problem u softweru… Po meni je sramotna takva izjava…
 

Deda Marek

Iskusan lik
Tu od
25 Pro 2021
Poruka
2,486
Ako bi prije završil dva teška fakulteta nego naučil ispravno srušiti drvo onda je neki problem u softweru… Po meni je sramotna takva izjava…
Čitaj ponovo. Nisam napisal da bi završil dva✍️
 
Na vrh