• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Radovi u šumi, izrada drva

sttipa

Iskusan lik
Tu od
6 Tra 2013
Poruka
2,212
Pozdrav!
Krenuo da obaram cer, i sjeci ga krenuo, kad voda krenu iz njega teci. Je li to znaci da je truo iznutra?

Ovo je to

Ovako izgleda kora
Nije trul vec ima "vodenicu" (sta se i vidi na slikama....ali siguno je zvjezdasto srce...

Edit:kasnim s odgovorom...sada se vidi odgovor...
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,587
Ovako smo počeli vući nizbrdo i nije to bio neki problem ali je bilo zajebano vući sajlu za gore. Skoro nekih cca 40 metara i dosta strmo, olakotna okolnost je bila lagan a rosica. :mad:


I evo la ga hrpica koju smo uspjeli navući.:giggle:
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,587
Ma ne, nisam ih ja maknuo, nego sam ih postavljao preko Postimage , pa je momentalno zaštekalo na toj relaciji. Sad se vide, ako nestanu onda budem morao ponoviti akciju u šumi sa nastavkom radova popraćeno sa sličicama..... :mad: :LOL:
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,598
Još se ne vide, a zašto ih ne postaviš direktno preko foruma?
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,587
Jer sam ih planirao staviti barem četiri, ja ih vidim na laptopu dok na mobu ne ????:devilish::mad:
 

zambro

Član
Tu od
22 Ruj 2022
Poruka
32
2 sata patnje sa cerom, sa stalnim strahom da ne padne na tu kucu ispod puta, koji sam ostavio oborenog da se susi, pa njega za ogrjev nekad.
Pa onda presao na hrast koji se krenuo susiti, pa od njega izradio 55 kolaca, kalanjem macolom od 8 kg, i prevezao ih sa golfom oko 300 metara do kuce na selu iz 3 ture. Namjeravam ograditi parcelu i posaditi neke vocke. I na kraju utovario 7 platnenih vreca cjepanica od tog hrasta i ovamo dovezao.
 

Prilozi

  • 20231008_174116.jpg
    20231008_174116.jpg
    55.6 KB · Pregleda: 48
  • 20231008_163609.jpg
    20231008_163609.jpg
    88.3 KB · Pregleda: 48
  • 20231008_163554.jpg
    20231008_163554.jpg
    71 KB · Pregleda: 48

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,587
Lako ti je sada kad ti ga je netko oborio, ovo je kapitalac samo takav kakvog još nije bilo objavljeno na ovom forumu.
A koje je to drvo, po jednom prerezu mi izgleda kao trešnja, a po kori na trupcu ne ?
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,762
Paaaa, zrušil ga je vjetar...ne misliš valjda da bi se to @Ghost usudil? 🤭
Viš da se HusKVARna "ustala" od straha pred takvim primjerkom :hahah:
 

Ghost

Iskusan lik
Tu od
10 Ruj 2021
Poruka
1,612
@dajc1 iz Slavonije sam, Babina Greda..ne rastu više, ovo je bila jedina.

@Galda ne znam, nismo brojali, zapravo nismo ni stigli do trupca, da 592 je radila :)

@brgud treba iskoristiti priliku 😁 Topola je u pitanju

@ZJ čim došlo do debelog odmah kvar jbg 😅
a da budem iskren i bilo bi me strah rušiti ju, ne zbog debljine nego zbog truleži, mislio sam da je u puno lošijem stanju nego što jest
 

Ghost

Iskusan lik
Tu od
10 Ruj 2021
Poruka
1,612
@Ghost mrcina samo tako....3m promjera? jesi brojao godove ?
Nisam stigao jos do trupca, slomio se amortizer pa dok to ne rjesim ovo je na cekanju, ali svakako cemo prebrojati i izmjeriti, a mislim da je tu negdje oko 3 metra +/- par centimetara
 

Najnoviji postovi

Na vrh