• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Radovi u šumi, izrada drva

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Mene te dvije prikolice i tak debela drva na prikolicama na to asociraju- robija.
Ja sam samo iskreno napisal svoj stav. Ti imaš pravo na svoj, ne osporavam to. I za mene bi te debele cijepanice bile preteške (odokativna procjena). No, ako mi je nekaj preteško, uvijek se trudim pronaći način da si olakšam. U ovom slučaju svaku debelu na dvije tanje. Ali ako sam dovoljno snažan da mi to ne škodi zdravlju, onda mogu ostati tak debele.
Ja tovarim kratke furčece i znal sam sam natovariti i one debljine 60 cm i duljine 30 cm. Jedan od friške bukovine ima oko 80 kg. Uz malo razmišljanja o načinu utovara, lakše sam ih utovaril sam nego da smo ih 2 dizali na prikolicu.

Kad me pri samoj pomisli na neki posel ili neželjenu okolinu koja se nemre izbjeći, počne šrafiti u želucu. To je za mene je največa robija. Kad mi se to dogodilo kao zaposleniku, brzo sam počel tražiti novog poslodavca. Nije sve u novcima, ima puno važnijih stvari.
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,601
Multifunkcionalni capin danas je isproban i mogu reći da je odličan za razliku od prijašnje ravne drške. Dobro leži u ruci i puno lakše je podizanje drva sa njim. E da drška je napravljena od drena.:sneaky:
IMG_20231013_131339[1].jpg
Možda bi stalo još malo, ali je guma već malo legla a i pas je malo kratki.
IMG_20231013_134528[1].jpg
I još jedan mališan nakrcan onako solidno:D , teplo je bilo za popizditis, tako da je dosta za danas.🥵 IMG_20231013_134512[1].jpg
 

Ghost

Iskusan lik
Tu od
10 Ruj 2021
Poruka
1,617
Zetor je to prijatelju 😁
A ima, ova prva je napravljena bas da bude prva, da lezi na traktoru, a druga je skoro na vagi
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Tona na kuki traktora nije tak malo za po tvrdom putu ili asfaltu.

Na drugoj se vidi da je tovarena s razmišljanjem (y) da se čim više smanji pritisak na kuki.
 

Ghost

Iskusan lik
Tu od
10 Ruj 2021
Poruka
1,617
ne znam, nisam nikada mjerio niti računao niti baš previše razmišljao o tome, znam da na njih dvije ima 17 metara drva, jasno je da ovako kroz blato ne bi išlo, pogotovo kroz blato gdje sam zimus vozio. Sve u svemu meni bitno da vuče
 

Spaceman

Dobro znana faca
Tu od
24 Ožu 2020
Poruka
175
Za ovu godinu dosta, možda i iduću preskočim pošto ima za tri zime.. 2 bukve pale jedna 45cm, jedna dupla ili blizanke svaka 30cm, i jedna neznam što je al 30cm, sutra vozimo.. ja i japa bili s time da on samo radi broja da nisam sam, nesmi podizat skoro pa ništa.. Uglavnom naradio se ko 🐴
IMG_20231023_184257_(1600_x_2400_piksel).jpg IMG_20231023_184452_(1080_x_1080_piksel).jpg IMG_20231023_184424_(1080_x_1080_piksel).jpg
 

Najnoviji postovi

Na vrh