• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Radovi u šumi, izrada drva

Tu od
25 Lip 2014
Poruka
3,422
Ja sam pazario Contru, nije brza, nije laka, ali mi za plenkanje ni ne treba spejs šatl. Sad mi treba veća vodilica, pa gledam čim dužu uzeti.

Ako ne nađem ovako nekog polovnjaka, onda bude sa Sagenspezija, za iste pare kod Stihla, ovdje ide vodilica s 4 lanca.

Kontam kompenzirat sporiju pilu sa Chiesel lancem, ali mi je možda bolje SemiChiesel da ne moram turpijat često, a pošto će biti trupaca koji će se vući, bit će i zemlje pa samim time će se više i tupiti... Hmm...
 

Ghost

Iskusan lik
Tu od
10 Ruj 2021
Poruka
1,635
Moje mišljenje, ne tvrdim da je točno samo razmišljam, možda bi stvarno bio bolje uzeti semi chiesel, pogotovo što je sporija pila, nema onaj špic na zubu pa će manje šarati, odnosno mislim da će biti ravniji/ljepši rez već da ideš sa full..

@mtd001 da, spačva je još gore nastradala već kod mene, kao da se još više zaletio do tamo, užas po šumama

Čizel brže reže, ali se i brže tupi. Pogotovo ako je drvo kontaminirano, a semi mi je lakše i za oštriti ručno.

Uzmem si sa semijem i naručim full čizel pa vidim šta mi više paše.

Samo da Contra dođe pa da vidim jel još šta trebam nabaviti sem veće vodilice i lanca.
 

zambro

Član
Tu od
22 Ruj 2022
Poruka
32
Husqvarna 365 u toku rada mi spao lanac. Vratio ga na mjesto, medjutim kad zavrnem jako ova dva vijka na poklopcu lanca, lanac blokira. Kad su vijci lagano stegnuti, onda nema tih problema.
Neko neki savjet?
 

Prilozi

  • 20231118_122807.jpg
    20231118_122807.jpg
    71 KB · Pregleda: 22

smilan

Iskusan lik
Tu od
16 Tra 2017
Poruka
2,443
Nema savjeta, gledaj gdje steže šta ne stoji dobri, kako je zategnut lanac kad stegneš vijke, kako stoji na pogonskim zubcaniku. Otpusti dobro lanac pa ga okreće i lagano zateži zna biti oštećen odozdo u pogonskim zubima pa hvata vodilica, ali to nema veze sa zatezanjem. Sve ti to možeš vidjeti , a mi nagađati.
 

zambro

Član
Tu od
22 Ruj 2022
Poruka
32
Ovi donji zubi jesu osteceni, vjerovatno hvata vodiluca kad je stegnem, izgleda da cu morati novi lanac kupiti. A ovo cu izbrusiti i probati, reda radi. Hvala na savjetu
 

Prilozi

  • 20231118_132451.jpg
    20231118_132451.jpg
    53.7 KB · Pregleda: 69

zambro

Član
Tu od
22 Ruj 2022
Poruka
32
Izbrusio ona ostecenja i sad je kako treba. Koristicu lanac danas i sutra i onda kupiti novi. Hvala @smilan
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

smilan

Iskusan lik
Tu od
16 Tra 2017
Poruka
2,443
Moraš malo popravljati to oštrenje. Malo obrati pažnju, korijen zuba ti ostaje njega ne izoštravaš i onda ti je turpija otišla visoko imaš tulast zub.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Najnoviji postovi

Na vrh