• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Radovi u šumi, izrada drva

smilan

Iskusan lik
Tu od
16 Tra 2017
Poruka
2,351
Ovisno terena, ja u ravnici radim 20 eura
A u mojem kraju, na to jos ako je potrebno vitlanja a najčešće jest 10e i to je pola od prodaje.
Ali u mojem kraju vitlanje nije 10e već 15e. Ko hoće da se to složi u metricu , pa utovar i istovar jebiga aj, onaj ko radi njega baš i nema tu. 20230914_105129.jpg
A koja cijena je za ovaj teten. Dodjes ovdje da rušiš i nevidiš kud ide rez, držiš motorku iznad glave da izvadiš klin pa vidi jel dobro i dali ćeš sjebati drugo stablo. A nedaj bože sebe. Kad se ovako zabije i premosti a nemože drugačije onda potegne čitavo stablo oko imaš čime ili nemaš. Sve to ide u cijenu. Briga vlasnika kako je to. Ako baciš motorku da si slobodan onda je i ona sjebata, a ti moraš i rukama i nogama da se držiš.
 

4340

Dobro znana faca
Tu od
2 Ožu 2018
Poruka
374
Moj prijatelj je dogovorio za 45 eura po metru gotove metrice doma i mogu reći da baš i nije neka sreća. Šuma je na brijegu ima do nje 16 kilometara pa te ja pitam. Od kolege s posla prijatelj rušenje i izvlačenje višemetrice na put u Žumbreku računa 45 eura, a veli da je među jeftinijima, ostali deru, više.
 

Ghost

Iskusan lik
Tu od
10 Ruj 2021
Poruka
1,593
@smilan ne može se taj teren usporediti sa ovime gdje ja radim, pa tako niti cijena, opasniji teren, vitlanje...sve to je ono što ja ne radim i ne mogu naplaćivati.
 

smilan

Iskusan lik
Tu od
16 Tra 2017
Poruka
2,351
Nisam usporedio već sam samo na taj tvoj rad dodao i ostalo sajlanje i specifičnosti terena.
Iz komentara kolege 4340 je navedeno da je izrada ogreva 45e, vjerovatno je slično.
Mada i kod mene ima koji drže neke strašne cijene da kažem deru ali polako ostaju bez posla je ljudi radije kupe nego rade svoju šumu.
Ja radim jeftinije od drugih jer su mi i troškovi minimalni, zaokružen stroj male potrošnje, velika pokretljivost u svim opetacijama.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,647

Ja radim jeftinije od drugih jer su mi i troškovi minimalni, zaokružen stroj male potrošnje, velika pokretljivost u svim opetacijama.
Znači, nelojalna konkurencija 🤭 ;):ROFLMAO:
 

Zrno

Novi član
Tu od
17 Svi 2021
Poruka
16
2020. nam je čovjek računao 150 kn dakle 20 eur po metru. Cijene usluge su se izgleda poduplale kao i drva sama. Što mozemo?? Tak je kak je. Nego ima jedna stvar a to je zakaj si svi majstori kaj ruse drva uzmu cijelu krosnju povrh tih 40 eur? U krosnji bude jos za bar 4 m drva ak se radi o velikoj bukvi.
 

Deda Marek

Iskusan lik
Tu od
25 Pro 2021
Poruka
2,355
Ne kužim ovaj zadnji dio. Ak sam ti platil rušenje i prevoz,nemaš kaj posle delati v mojoj šumi
 

Zrno

Novi član
Tu od
17 Svi 2021
Poruka
16
Mozda majstor veli - ej gazda ja ti budem počistio sve iza sebe, i onda iz tog granja ispadne još tri kola drva😂 A gazda sretan što mu je šuma kakti ostala ćista😊
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Ghost

Iskusan lik
Tu od
10 Ruj 2021
Poruka
1,593
Ne znam, ja kad radim sve što ima drva, što je iskoristivo to vozim gazdi i poslje mi ne pada na pamet ići u njegovu šumu. Druga je stvar ako se radi na pola, onda se natovare dvije prikolice drva, gledam da bude podjednako debljih i tanjih na svakoj, navratim pored gazde da vidi i izabere koju hoće da bude njemu a drugu vozim sebi..i opet poslje tog ja nemam što tražiti u tuđoj šumi
 

Zrno

Novi član
Tu od
17 Svi 2021
Poruka
16
Ak mu to dozvoliš,onda si mu poklonil drva🤣
Kaj si ti ikad videl da je neko dopeljal iz sume covjeku granje? Ja vidim da mino moje kuce ljudima iz sume voze samo raskalana debla na prikolicama.
 

SonnYYY

Aktivni član
Tu od
15 Lis 2012
Poruka
423
@Zrno Blizu mene si.
Što se da skalati to se uzme i dopelja, ostalo sitno nek si gazda sam dođe po to ako mu treba. Nitko si to ne uzima, već ostane u šumi. To previše vremena oduzima, a i većinom ostane na nepristupačnom mjestu.
Ne znam gdje si to vidio, ali to je vjerojatno izoliran slučaj. Bavim se dugo s time i nije mi nikad palo na pamet da se vraćam po sitno granje, niti sam čuo a je to netko napravio. Jedino ako se netko tako dogovorio s gazdom, da uzme pod račun.
 

smilan

Iskusan lik
Tu od
16 Tra 2017
Poruka
2,351
Kaj si ti ikad videl da je neko dopeljal iz sume covjeku granje? Ja vidim da mino moje kuce ljudima iz sume voze samo raskalana debla na prikolicama.
Pa ima, jel granje ili upotrebljiva drvo. 20231013_163123.jpg 20230830_091507.jpg 20211021_140127.jpg
Znači sve što se izvuče vitlom na mjesto rezanja se sječe do 5-7 cm I vozi. Nije to gubljenje vremena na recimo 10m drva ima tog 1metar i to je nekih pol sata rada više. Ali svi koji znaju za moj rad znaju samo da su ostale sitne grane. Takođe znaju da ova sitna drva ogranjci ja im kod kuće ne režem dodatno. To znaju i tako ide dogovor, za cijenu su zadovoljni i fer rad.
U šumu idem bez vlasnika i neki nisu otišli i 10-tak godina, i nemogu otići. Nikad nesmije hvaliti niti čačkalica.
Lugar mi javi doznake ili čak da nemogu odraditi doznake, ja odradim drva i opet je sve ok jer može i naknadno da zatvori panjeve u privatnoj šumi. Da želim varati ovo nebi radio, radio bi neke druge stvari..
Sve je to na ličnom izboru. Mogu samo reći da svi oni koji se misle obogatiti na prevari i tuđoj nesreći, a svojoj porodici donijeti sreću sa tuđe nesreće grdo se varaju, ta sreća je kratkog daha.
 
Na vrh