• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Radovi u šumi, izrada drva

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
Ooo u toj šumi ima još min. 100m3, to je moje i burazovo nasljedstvo a 20g niko nije znal međe točne, sad je to početkom godine mernik rešil pa se može lagano raditi.
 

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
Ako mene pitaš, ja ništ ne plaćam jer smo stari i ja već polako uhodana ekipa i voz kao na slikama napravimo za sebe za nekih 2h ako je sve po ps-u, znaći rušenje, šlajsanje na čistinu, žaganje i utovar.
Buraz od šogorice radi tu kod jednog lokalnog preprodavaća i dobiva 20kn/h+ jesti i piti, radi sve osim rušenja i vitlanja.

Starom si ogranke a sebi cutke....nemoze on debelo cijepat :eek::
Neee, stari je dobil samo stablo bukve od korjena do rašlje i jedan puknuti vrh, zato smo i rušili tu bukvu, ja sam si uzel ovaj drugi vrh i hrast kojeg je grom udaril i još mi je ostalo za nekih kubik stabla pod brdom u šumi pa dik dođe na red.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

abarth

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2013
Poruka
2,429
Danas sam bio u šumi da vidim kakvo je stanje jer ču počet sa radom u šumi.Sliko sam ovu smreku na kojoj je veliko gnezdo najverovatnije da je od kragulja-kokošara ali video jih nisam.
130420161755.jpg
[/url] upload image[/IMG]
 

Ivan533

Član
Tu od
19 Velj 2016
Poruka
254
Kako se drugdje plaćaju radnici.



Kod mene gdje sam ja ako ideš radit kod privatnika u šumu,dnevnica 200 kuna s tim da je tvoj gablec i piće,nosiš si sam.. Radiš na traktoru,kopčaš na traktor ili na LKT,radiš na skideru i to od 07:00 do 17:00,rad sa motorkom i sve šta treba....
 

vrsani123

Aktivni član
Tu od
8 Sij 2016
Poruka
647





Koja slika kad sam sasijeco lipu na zemljistu sto smo nasledili...tu je 5 duluma oranice i 11 duluma sume
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
Ja malo danas po sumi izvlacio bolji hrastovi trupci idu u daske a ostalo ide u metricu nesto prodaja nesto ostaje doma!!


 

brko

Član
Tu od
15 Stu 2013
Poruka
75
da li postoji način da se počekičaju drva na lageru,pošto je sječa bez doznake-vodi se šikara-agacija,parcela prije bila oranica,ostalo mi je viška drva pa bi nešto prodao
 

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
Ma nađi nekog u kafani i prodaj, jbli vas ti papiri, daj 20kn jeftinije po metru, pokaži čoveku de tovari i gas. Neznam kaj komplicirate sa tim doznakama, ovo ono?
 

mcmarko0204

Član
Tu od
13 Ožu 2010
Poruka
706
Što se tiče čekićanja drva na lageru bez doznake, ako je oranica ili bilo što drugo osim šume doznaka nije potrebna, samo zahtjev za otpremu. I onda zoveš nekoga da ti potuče i napiše papire.
 

bhorv

Dobro znana faca
Premium
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,655
Eh.. nije baš tak..zoveš "nekoga" ako je oranica..savjetodavnu službu, šumarskog inspektora...uz pribavu katastarskog plana čestice..biljezi..., i tada "netko" izlazi na teren i pravi papire, da bi ovaj koji će to kupiti legalno odvezao.
 

mcmarko0204

Član
Tu od
13 Ožu 2010
Poruka
706
Upravo je tako kako sam napisao , zoveš nekoga. A taj netko ima licencu za doznaku i otpremu kao npr. ja privatnik ili zoveš nekoga iz hš-a. Nećeš zvati saborske zastupnike.
i napisao sam da se mora predati zahtjev za izdavanje popratnice. Ne plaćaju se nikakvi biljezi. To je to.
Nikakav inspektor pogotovo šumarski neće ići gledati oranicu. Ne ide gledati kad je šteta 100 000 kuna, kuda će ovo.
Ako je zahtjev uredno predan onda možeš dobiti bez problema otpremu. Imaš klasu, ur. broj, datum zaprimanja i tko je zaprimio zahtjev, broj čestice i gore je tvoj potpis.
 

terminator99

Aktivni član
Tu od
18 Ruj 2011
Poruka
279
Malo od jučer, nema tko nije zapao.. na kraju smo samo s velikim izvazali van.
20160507_083707.jpg

20160507_111017.jpg

[YT]https://www.youtube.com/watch?v=qklGuvn1Qew[/YT]
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

univerzal

Član
Tu od
25 Stu 2014
Poruka
312
Terminator takva je situacija bila i kod nas prošle subote , samo malo ipak bolje mi smo bez večih problema izlazili van iz šume sa 5-6 m drva (grab-skala sve ) na kraju je sam moj šogi zapel al on je vukel ne kamionki 12m van i na brzinu samo ga sčupali .
 

Najnoviji postovi

Na vrh