• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Radovi u šumi, izrada drva

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,074
Sve dok je jeftino a toplo guzici zabole me za umjetnički :icon_butt:
 

mranderson

Član
Tu od
26 Ruj 2016
Poruka
135
savoris, i ja potpisujem, ali, još mi reci da nemaš onaj najlošiji kotao i da znaš kaj radiš, da ne 'zasmrdiš' cijelo selo kad zakuriš, kuriš?
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,074
Ne razumjeh ja tvoje pitanje , kurim i smrdim ali je kod mene toplo i ne hvališem se kako za zimu potrošim dvije tone uglja i tri metra drva kao neki u mojoj okolini, a svi se posmzavali , kada im uđeš u kuću imaš osjećaj da si u muzeju voštanih figura ili mrtvačnici. :icon_mrgreen:

Kod mene ona najobičnija šporetina i radijatori , nema nikakve matematike , narokaš šporet i uživaš.
 

mranderson

Član
Tu od
26 Ruj 2016
Poruka
135
savoris lako za šporetinu, ako šporetina dobro radi, ako 'gazda' zna kaj radi!
Velim, neki tu kod mene kad zakure, pa to je prestrašno, smrdi cijeli grad :icon_hang:

Da i totalno razumijem za ovu 'mrtvačnica' setup kod nekih, bome kak je krenulo neki se budu probali samo sa dekama grijati ove zime :(
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,074
Odosmo polako u OFf ali moram i ovo dodati , a oni što su hvalili pelet se ućutali kao dijete na noši kad je pelet otišao na preko 250e , više im pelet nije najbolji. :icon_weed:
 

mrga

Dobro znana faca
Tu od
8 Pro 2010
Poruka
1,755
Ja još uvijek razmišljam i smišljam kako iskoristiti piljevinu u pirolitičkoj peći... kak to sprešat ili nekaj?
 

Dongfeng

Dobro znana faca
Tu od
9 Tra 2013
Poruka
1,377
Moj Savo vecina se njih mrzla i kad je pelet bio 130 € i dolazili kupovali po nekoliko vreca. Ima platu 650 KM digao kredit kupio pec na pelet i nema za sta da kupi lozi. Sto bi rekao jedan moj profesor:" Danas svaka susa hoce da studira prirodoslovlje", a i danas kod nas svaka susa hoce da je gospoda, a suma mu pred nosom.
 

Kulagic1509

Član
Tu od
3 Sij 2015
Poruka
113
Pelet placen 272km po toni, a i ako ode cijena u tri p.m. samo skinem gorionik i idemo na drva i ugalj...
 

josix

Aktivni član
Tu od
8 Stu 2010
Poruka
1,168
ja cekam opet kakve slobodne dane,
pa da odem u sumariju i ispitam situaciju...
meni vise nis nije jasno, samo novi zakoni izviru,
u vlastitu sumu ne mres ak ne platis lugaru cekicanje, pa kod izvoza drva iz sume opet on mora izic premjerit kubike i napisat izvoznicu valjda, ili popratnicu ili koji klinac....

ja svaki dan radim do cca 16h, a on subotom ne radi, popodne ne radi...
i tak, drva rastu...
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,074
@dongfeng , ako bi naprimjer ja bio u stanju da obezbijedim neku količinu sječke od granja tvdog drveta , dali bi neko ko proizvodi pelet bio zainteresovan za to da mu se može prodati i približno po kojoj cijeni ? Imaš li možda predstavu?
 

Dongfeng

Dobro znana faca
Tu od
9 Tra 2013
Poruka
1,377
Kupuju to ovi sto mijesaju cetanire i liscare. Piljevina je 15-20 KM po kubiku, tu bi negdje bila i sjecka. Ja sjecku ne kupujem pa ne znam tacno kolika joj je cijena.
 

AcA OPEL

Aktivni član
Tu od
25 Ruj 2012
Poruka
550
Ja još uvijek razmišljam i smišljam kako iskoristiti piljevinu u pirolitičkoj peći... kak to sprešat ili nekaj?
Moj drug je napravio rucnu presu za piljevinu. Samo sto je on sakupljao i stare kartonske kutije i cepao pa sve to zajedno sa piljevinom nakvasi i izmesa. Onda presuje i kad ispresuje bude velicine klasicne cigle. To se posle naravno susi i kad se prosusi dobro gori.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,074
Kupuju to ovi sto mijesaju cetanire i liscare. Piljevina je 15-20 KM po kubiku, tu bi negdje bila i sjecka. Ja sjecku ne kupujem pa ne znam tacno kolika joj je cijena.

Pa sječka ima valjda više kilograma po kubiku nego piljevina majku mu ?
 

Dongfeng

Dobro znana faca
Tu od
9 Tra 2013
Poruka
1,377
Kazem ti ne kupujem sjecku pa ne znam kako idu cijene. Uzimam trupce i meljem
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Jasna mi je računica ako se peleti rade od otpada. No, može li me netko prosvijetliti ekonomskom računicom loženja peletama koje su izrađene mljevenjem trupaca? Može li to biti jeftinije nego loženje drvima iz tih istih trupaca? :icon_scratch:
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,543
sad se čudiš...pa naši lokalni šerifi već godinama melju trupce i izvoze u Sloveniju...platiš kubik 10 ojra, prodaš mljevenu tonu za 50 ojra...hm, hm...kak im se to isplati...hm..hm...:(:
 

mranderson

Član
Tu od
26 Ruj 2016
Poruka
135
iwano pa to je takionak za 'gotovane', ti peleti su jedino dobri u tome, da 'filaš' spremnik svaki tjedan, ili neki čak jednom mjesečno!
i još je dobra 'stvar' da možeš npr nazvati telefonom i kotao se pali sam od sebe i grije kuću...

Netko tko ima plin, a grije se na pelete, po meni, je veeeeeliki bedak :icon_weed:.
 

mranderson

Član
Tu od
26 Ruj 2016
Poruka
135
Mislim da ova slika zaslužuje biti tu.

Ako je vjerovati novinaru, nastala je 1915 u Portlandu.

24zxg5l.jpg
 

Najnoviji postovi

Na vrh