• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Radovi u šumi, izrada drva

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,048
Mtd pa nemam ja vinkovića haha talijani su to ne znaju oni sta je tesko, gonit ce ili ac ili maxter, ima i zamasnjak od 40 kila tako da ce i to pomoc, ceka se da dode kad dode ide i video za širu javnost da se vidi, mislim da u našoj državi nema puno primjeraka
 

hodor

Dobro znana faca
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
1,750
Takav stroj u tom rezimu rada zapravo ne trosi previse snage. Tu dobar zamasnjak odradjuje vecinu posla. Vremena ima dovoljno da se energija rekuperira.
 

salafek

Novi član
Tu od
26 Velj 2014
Poruka
7
Nabavio prek kolege iz Madjarske sve po kunu.Inace kod nas Firma koja vlastite prodaje ,suradjuje s savjetodavnom sluzbom,po 2,64kn hrast a sumarija navodno prek 4kn.
Vjerujem da u madjarskoj nisu vise od 50lipa.Zaboravio napomenuti vocke nisam kupio vec poklon od jednog covjeka.

na koji razmak sadite bagrem
 

hotela

  
Tu od
1 Lis 2014
Poruka
1,262
Na jednoj parceli 1,5m na drugoj 1m,izmedju redova 1,5m.Na ovoj drugoj sam namjerno gusto zbog divljaci,kasnije je lako razrijedit.
Nisam siguran,cini mi se da ima na Wikipediji razmak sadnje.
Ukucaj jednostavno bagrem.
 

Zoki ticić

Aktivni član
Tu od
19 Stu 2012
Poruka
2,734
Da li ima netko da je radio stroj za sječenje grana od rezidbe i sl.?

Poslano sa mog M351 koristeći Tapatalk
 

mikser

Član
Tu od
7 Velj 2012
Poruka
322
Jesam ja sa dve glave,al cu da prepravim na jednu.ovako sitnije i sirovo protra ne isecka,i posla da se sto posto udesi mnogo.
 

gordan1982

Član
Tu od
30 Sij 2013
Poruka
366
Ja sam isao raditi stroj za sjeckanje granja sa tri noza. Bilo je direktno na kardan,ali cu sad napraviti preko remena,da joj povecam brzinu. Tjeram ju sa LTZ 55,traktor ima snage i na ler gasu,ali to polako ide. A hvala Bogu,nakupi se toga granja i kad izradujem drva za prodaju,a i za sebe doma. A i kod svojih se uvijek nadje tog granja.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Moj prijatelj me zamolio da ovo objesim na forum , njupu sam mu zamaskiral da ga ne ukradu jer ima zlatne ruke i predobru dušu , znam , dosta sebično od mene ,xd


kaže on da je to dokaz da u svakom drvu ima željeza ..ja pak mislim da od ruši drva s kotačem tak da ih lakše izvlači iz šume , xd





 

gordan1982

Član
Tu od
30 Sij 2013
Poruka
366
Ja mislim da to tak ruse da im se nesje...e srce drva i da im nepobjegne zbog izvlacenja,posto je velika strmina.

Poslano sa mog Hummer koristeći Tapatalk
 

Najnoviji postovi

Na vrh