• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Radovi u šumi, izrada drva

Dongfeng

Dobro znana faca
Tu od
9 Tra 2013
Poruka
1,378
Zasto tako ruse nemam pojma, samo znam da.uniste djaba najbolji dio stabla.
 

markony

Član
Tu od
1 Kol 2011
Poruka
357
To je samo pokazno,nazovimo to tako.Način i tehnika rušenja u ekstremnim uvjetima,za kojima u pokazanim uvjetima nema potrebe,a u uvjetima gdje bi to trebalo,mada je to toliko rjetko da neznam jeli to itko koristi,bilo bi vjerovatno teže snimit nego napravit.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
znači oni su na taj način osigurali da drvo padne okomito u odnosu na uspon (brdo)..odnosno da ne padne niz brijeg i pukne tamo gdje ne treba ?

ko ga bude vitlal sad kad je spleteno s panjevima , manjim drvima itd.?..osim ako ide za njima akipa koja to reže pri zemlji
 

markony

Član
Tu od
1 Kol 2011
Poruka
357
Re: Nesreća

Nažalost, šuma je uzela život još jednom mladom čovjeku:
https://www.agroklub.com/poljoprivr...u-sumi-smrtno-stradao-u-rusenju-stabla/41383/

Pokoj mu vječni.

Nažalost takve stvari se događaju,a događaju se samo iz razloga nepoštivanja osnovnih pravila.Pravilo br. 1 nikad sam ne radit taj posao,a pravilo br.2 sa iskustvom dolazi sigurnost,sa sigurnošću neopreznost,a sa neopreznošću problemi.Znači koliko god imaš iskustva i koliko god si siguran,nikad nemožeš biti dosta oprezan.
 

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
Mi danas, tj. več zadnjih 3 dana šamarali po šumi. Tu je hrast i grab, agacija je već skalana i složena na palete! Eee natovarili nekih 60%, i tad se nebo otvorilo, opralo nas preko kože u roku pola sata, a trebalo natovariti jer je iza nas na putu bila druga ekipa sa drugim traktorom i prikolicom u svojoj šumi, isto tovarili drva. Turbomatik jedva isplival van iz šume. Zlijala se voda sa tri okolna brijega na put, užas živo, po asvaltu teklo vode da jarki nisu stigli progutat, a 500 metri dalje u susjednom selu ko da si sa svetom vodom poškropil.
c3a921c09bce77bbd73cf4e4abedc9b4.jpg
51672bfbd3e18c504d7479db4bd8c185.jpg


Poslano sa mog Lenovo K10a40 koristeći Tapatalk
 

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,034
Evo stigla mašina, ovaj tjedan ide proba
 

Prilozi

  • A762A15C-BC6A-4E60-9163-ED62AAB23E4A.jpg
    A762A15C-BC6A-4E60-9163-ED62AAB23E4A.jpg
    71.3 KB · Pregleda: 275

gordan1982

Član
Tu od
30 Sij 2013
Poruka
366
Evo stigla mašina, ovaj tjedan ide proba
Kaj ces sa tom sjeckom??? Ja sam poceo raditi plamenik za sjecku,pa posto imam 12 satno radno vrijeme,to bi mi bilo idealno za lozenje,samo me muci kaj moja radi prevelike komade sjecke. Razmisljam staviti unutar drobilice i mlin odmah.

Poslano sa mog Hummer koristeći Tapatalk
 

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,034
Driver stranicu dve unazad ti je komplet racun sa dostavom, kod mene na otoku ima jako puno tankih drva i pokusat cu uletit na trziste sa time ali prvenstveno za mene doma je kupljeno, ova radi do 10-12 cm debljine i 14-22 dužine
 

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
Bozja ruka stize svakoga,znam ste se s mejom zabunili.:icon_super:
Nemreš se tu sa mejom zabuniti, pred dvije godine bil mernik vani, još se farba na kolićima nije posušila već je suseda dojurila u kontrolu dali je sve dobro skolčil! [emoji23][emoji23][emoji23]

Poslano sa mog Lenovo K10a40 koristeći Tapatalk
 

kristijan

Član
Tu od
7 Velj 2015
Poruka
80
zdravo krumpironja, kolika je cijena ovog stroja za sječkanje i kako si zadovoljan? ja išče za kupiti taku mašinu, jer imam puno vej do 10 cm promjera. hvala za odgovor
 

hotela

  
Tu od
1 Lis 2014
Poruka
1,262
]Nemreš se tu sa mejom zabuniti, pred dvije godine bil mernik vani,

Kolega,koliko racuna i kak pri vas.
 

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
]Nemreš se tu sa mejom zabuniti, pred dvije godine bil mernik vani,

Kolega,koliko racuna i kak pri vas.
Bogme ti ve nebi znal. Sosed mejaš s desne strane ga je zval van pa je usput i nam lupil ljeve meje dok je već tu bil. Mislim da mu je stari dal 200 kn za pijaču. Mi smo godinama zaobilazili tu šumu jer nismo mogli naći kamene, a sad dok je nakolčil na nekih 10-15 cm od svakok stupića je bil kamen v zemlji! [emoji23][emoji23][emoji23]

Poslano sa mog Lenovo K10a40 koristeći Tapatalk
 

smilan

Iskusan lik
Tu od
16 Tra 2017
Poruka
2,370
https://www.youtube.com30V6J1c0yQM
Radil se u šumi
 
Posljednje uređivanje:

smilan

Iskusan lik
Tu od
16 Tra 2017
Poruka
2,370
Ma nije dobar, nisamga dobro preneo, slaobo se sa tim snalazim oprostite. Nadam se drugi put da će nešto bit za pogledat.
 

Najnoviji postovi

Na vrh