• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Radovi u šumi, izrada drva

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,074
Iskreno da ti kažem neznam sudbinu ovih drva . Radio sam za druge tako da me ne interesuje taj dio posla.
 

ŽeljkoKa

Iskusan lik
Tu od
18 Stu 2020
Poruka
569
Nikako, jako otrovno
Željeznički pragovi demontirani s kolosijeka klasificiraju se kao opasni otpad s šifrom 17 02 04 - drveni, stakleni i plastični otpad koji sadrži ili je zagađen opasnim tvarima.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,617
Šteta je to kuriti. Ili ih prodaj ili napravi ogradu od njih.
 

Dadx

Aktivni član
Tu od
10 Srp 2010
Poruka
101
opasan je zato kaj je pun prašine metala, a onečišćen od raznih ulja. Ja ih nisam kuril ni nebi, nekak sam mišljenja da bi to fejst smrelo po ulju, a upitno je dal bi to htelo i goreti
 
Tu od
6 Tra 2017
Poruka
16,292
Onda niš od toga, prijatelj me zove da ima 6 vagona ak si očem iti natovariti i zvozit doma. Rekel sam mu nek mi bolje zreže metar šinje, bum si nakovanj napravil.
 

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,032
Al žeravica bi bila prava:cool: nema šta nisam baco u pec od centralnoga,samo na kraj sezone dimnjak ocistit i piči dalje

Ako je dabe uzmi tih 6 vagona i prodaj...cca 10-20kn komad
 
Tu od
6 Tra 2017
Poruka
16,292
Pa đaba je, prijatelj radi u HŽu i zvao me da vozim, nisam pametan. Trebal bi posudit neku prikolocu i sa rakerom vozit, al to je muka Isusova natovariti ručno.
 

Marko1986

Dobro znana faca
Tu od
12 Ožu 2009
Poruka
777
mi smo par tih pragova bili spili i kurili u kotlu kad bi klali svinje ili pilice, to je tak smrdilo da su krepani vrapci padali s neba. Hahaha Zivi uzas!
A i to je impregnirano s necim da ne gori tak da nema od toga nista.
 

sttipa

Iskusan lik
Tu od
6 Tra 2013
Poruka
2,192
To je pre teska impregnacija...totalno toksicno...cak mislim da ti prijatelj to ne smije niti prodavati jer bi mogao najeee na HZ... i onaj materijal kad mjenjaju na prugama je kvalificiran kao opasni otpad i potrebno ga je propisno zbrinuti...
Njih nije pametno niti koristiti za ogradu tamo gdje ispiranjem stetne tvari odlaze u zemlju a blizu je bunar ili vrt zasadjen...
 
Tu od
6 Tra 2017
Poruka
16,292
Da baš bi najebal a neznaju kam stim, mislim ko i svi ostali, skipali budu nekam na staru stanicu, tj iza pruge neke. Al ovi su još na vagonima. To je teško natovariti ručno.
 

smilan

Iskusan lik
Tu od
16 Tra 2017
Poruka
2,348
O čemu se sve razmišlja, pragovi su opasni ako ih neko teraba iskoristiti ali kad ih firme ugrađuju onda su licencirani i imaju scve maguće ekološke certifikate, a neki bedak da se pomogne onda su opasne i toksične materije, naravno to im je pravdanje da operu milione jer je to toksičnoa i mnogo toga. Samo su impregrirani u ulju i treba veća temparatura za sagorijevanje, uz dodavanje kiseonika nema dima. Moje kolege imaju sada u radionama savremene peći na korišteno motorno ulje uz dodavanje kiseonika nema dima.
 

Najnoviji postovi

Na vrh