• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

RAKOVICA

mali.alen

Član
Tu od
13 Kol 2012
Poruka
452
ispod sjedala sa lijeve strane prema napred imaš čep sa šipkicom na kojoj se vidi min i max

Hvala na tako brzom odgovoru. I imam još jedno pitanje ako možda znas. Gdje se provjerava ulje u kučištu volana. Gledao sam na lijevoj strani ispod kutije za akumulator ima nekih 4 5 šarafa, al ne znam koji je pravi, pa ako netko zna bio bih zahvalan!!
 
Posljednje uređivanje:

Alfada Jadarko

Dobro znana faca
Tu od
6 Velj 2011
Poruka
1,003
Sa leve strane kućišta ključ 19. Tamo se sipa ulje.

tako je ispod kutije od akumulatora imaš šaraf kroz koji prolazi šaraf za šrafciger, na njemu se štela mrtvi hod, a na šarafu iznad se kontrolira i doljeva ulje
 

Alfada Jadarko

Dobro znana faca
Tu od
6 Velj 2011
Poruka
1,003
evo da malo osvježim temu, malo slikica od moje cure, na nekim slikama se vidi kako je hauba bila izbljedila jer je kupljena bez kabine 1989.g. a kabina je stavljena 1996.g. nova iz Orašja pa je bila razlika u boji, malo sam to poravio ali druge stvari nisam dirao
 

kristian

Član
Tu od
7 Pro 2012
Poruka
90
evo da malo osvježim temu, malo slikica od moje cure, na nekim slikama se vidi kako je hauba bila izbljedila jer je kupljena bez kabine 1989.g. a kabina je stavljena 1996.g. nova iz Orašja pa je bila razlika u boji, malo sam to poravio ali druge stvari nisam dirao

Traktor je stvarno extra,,jak u potezanju,,IMT 588 brzi mjenjac joj ne moze nista,jedino spori mjenjacbjoj mogao parirat u potezanju...
 

Alfada Jadarko

Dobro znana faca
Tu od
6 Velj 2011
Poruka
1,003
pozdrav zanima me dali se moze ugradit prednja vuca na obicnu rakovicu 65 .hvala

ako imaš djelove naravno da možeš, mao sam se raspitivao o tome i došao sam do neke cjene oko 20 000 kn za to, novi most sa kotačima gumama, kardan, reduktor, vjerovatno i nova koljevka i to je tu negdje i ne izgleda mi baš isplativo
 

zeko

Aktivni član
Tu od
16 Velj 2009
Poruka
1,633
Ja ne mogu prezaliti sto smo prodali ovu Rakovicu 76 to je bio pravi traktor, stari kupio poslje novog rusa i stalno se nesto kvari ili raspada a stari pizdi jer ga ne moza ni prodati nitko ga nece..
 

FeLiXxX

Aktivni član
Tu od
6 Pro 2010
Poruka
1,037
Prije sve ga zdravo svima ;)
Jel ima neko neku sliku kako se steluje lamela dok je traktor rasklopljen, hvatala mi je skroz na vrhu kardanksa je sasvim u redu al ovu bi molio malo bolje nastelovat. I jel znate cijene druk lezaja i to bi zamijenio usput i kako prepoznati da je otiso druk lezaj. Ono s kvacilom se desava da kad stisnem da prestane ono zujat mada sam cito da moze bit i gornji snop lezajeva
 

Alfada Jadarko

Dobro znana faca
Tu od
6 Velj 2011
Poruka
1,003
-- jučer se malo radilo prvi puta nakon 4000 sati štelani su ventili, malo su bili svi sa većim zazorom ali sve uredno, t.j. podjednak luft na svima, sada su malo pritegnuti pa će imati bolje punjenje i praznjenje cilindara, kada sam ju upalio odmah se vidjelo da na leru hladna mirnije radi bez puno dima
 

sinisa1979

Novi član
Tu od
21 Stu 2010
Poruka
25
Prije sve ga zdravo svima ;)
Jel ima neko neku sliku kako se steluje lamela dok je traktor rasklopljen, hvatala mi je skroz na vrhu kardanksa je sasvim u redu al ovu bi molio malo bolje nastelovat. I jel znate cijene druk lezaja i to bi zamijenio usput i kako prepoznati da je otiso druk lezaj. Ono s kvacilom se desava da kad stisnem da prestane ono zujat mada sam cito da moze bit i gornji snop lezajeva
Ja lično nemam sliku a mislim da ni tebi ne treba. Lepo sastaviš traktor i kroz otvor sa desne strane na jednak zazor izmedju druk ležaja i poluga podesiš zazor i to je to. Namesti na nekih max. 5mm. Što se tiče odvajanja... Rakovice tako odvajaju pa kako god podesio lamelu-korpu. A što se tiče druk ležaja..... Ako zvuk nestaje kad stisneš kvačilo onda sigurno nije druk nego ili ležaj iza druk ležaja ili ležajevi gornjeg snopa zupčanika. Moj savet ti je da ako budeš rastavljao traktor i budeš menjao ležaj iza druk ležaja obavezno promeniš i ležajeve gornjeg snopa zupčanika jer ako se raspadnu i upadnu kugle u menjač,a upašće,napraviće karambol sa zupčanicima. A ako se to desi da skenja zupčanike moraš da rasturiš kompletan menjač što nije lako kao npr kod imt-a ili mtz-a.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,082
-- jučer se malo radilo prvi puta nakon 4000 sati štelani su ventili, malo su bili svi sa većim zazorom ali sve uredno, t.j. podjednak luft na svima, sada su malo pritegnuti pa će imati bolje punjenje i praznjenje cilindara, kada sam ju upalio odmah se vidjelo da na leru hladna mirnije radi bez puno dima
To baš i nije za pohvalu
 

Alfada Jadarko

Dobro znana faca
Tu od
6 Velj 2011
Poruka
1,003
To baš i nije za pohvalu

ma jasno ali nije moj grijeh, ali sretan sam jer je ispalo OK, svi su bili podjednako isti, formalno i pravno vlasnik tog sroja sam zadnjih 300 sati a prije je bila kod oca, našao sam još na prednjem mostu da ima malo lufta napred nazad to ću piksirat i onda nema više nikakvih nedostataka, a upravo danas idem na registrraciju
 

FeLiXxX

Aktivni član
Tu od
6 Pro 2010
Poruka
1,037
Ja lično nemam sliku a mislim da ni tebi ne treba. Lepo sastaviš traktor i kroz otvor sa desne strane na jednak zazor izmedju druk ležaja i poluga podesiš zazor i to je to. Namesti na nekih max. 5mm. Što se tiče odvajanja... Rakovice tako odvajaju pa kako god podesio lamelu-korpu. A što se tiče druk ležaja..... Ako zvuk nestaje kad stisneš kvačilo onda sigurno nije druk nego ili ležaj iza druk ležaja ili ležajevi gornjeg snopa zupčanika. Moj savet ti je da ako budeš rastavljao traktor i budeš menjao ležaj iza druk ležaja obavezno promeniš i ležajeve gornjeg snopa zupčanika jer ako se raspadnu i upadnu kugle u menjač,a upašće,napraviće karambol sa zupčanicima. A ako se to desi da skenja zupčanike moraš da rasturiš kompletan menjač što nije lako kao npr kod imt-a ili mtz-a.
ma vidio sam da mi imaju lufta lezajevi al neda mi se nsto rastavljat pogotovo onaj drugi a da bi izvadio spojnicku osovinu moram je izvuc nazad ili? kako sam pregledo moram rasklopit jos pola traktora da bi izvadio samo nju
 

Alfada Jadarko

Dobro znana faca
Tu od
6 Velj 2011
Poruka
1,003
ma vidio sam da mi imaju lufta lezajevi al neda mi se nsto rastavljat pogotovo onaj drugi a da bi izvadio spojnicku osovinu moram je izvuc nazad ili? kako sam pregledo moram rasklopit jos pola traktora da bi izvadio samo nju

ležajei na spojničkoj se čuju na 90 % rajki, barem onih koje sam imao prilike vidjeti a pogotovo kada ju ostaviš npr. u 2-3 i izbaciš na reduktoru, ona skoro svaka radi brrrrrrrrrr
 

Najnoviji postovi

Na vrh