• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

RAKOVICA

Tu od
25 Lip 2014
Poruka
3,422
Svaki bolji varioc bi to trebao zavariti bez problema, pa nisu đabe izmislili elektrode za gus ako se ne da variti... A još k tome si ti v Vrbovcu, koliko ja znam tamo ima dosta bizmisa pa se valjda može naći i pošten varioc.
 

haz0r

Član
Tu od
1 Lip 2012
Poruka
460
Druze dobar varioc zavari gus bez problema, to kod tebe je sitna pukotina. Kod mene je na Torpedu klipnjaca izvalila pola kucista, ugrijano, zavareno i premazano kvalitetnim tecnim metalom. Nikada problema. Prodat je tako.
 

sinisa1979

Novi član
Tu od
21 Stu 2010
Poruka
25
I meni se čini da bi to mogao zavariti bilo koji malo bolji varioc. A ako želiš dodatno da se osiguraš možeš ubaciti čauru unutar tog kanala,ali prethodno na glodalici proširi rupu za 5-6mm gde će čaura da upadne i napravi je dužu da drugi deo udje u ploču hidraulike pa ni gumicu neće lako izbiti. Deo čaure koji ulazi u kućište napraviš da ulazi na knap a u ploču nek ulazi komotno.
 

Ikelecic

Novi član
Tu od
7 Svi 2016
Poruka
6
Jel mi vjerujete da više nemam snage za to sarafljenje i sva ta sranja sta opet bude pitanje dali bude bilo dobro. Tako da vas molim za pomoc ako možete se raspitati dali bi to netko imao? Promjer klipa je 90mm i ovo je moj broj ako mozete ikako pomoc 099/624-0313
 

haz0r

Član
Tu od
1 Lip 2012
Poruka
460
Ima li neko grijanje u Rakovici, siroka kabina? Moze li mi slikati kako su sprovedena crijeva do malog hladnjaka u krovu ?
 

MikaVrtop

Novi član
Tu od
22 Kol 2017
Poruka
2
Koliko sam se gluposti nacitao u ovoj temi dok sam stigao do kraja zaboravio sam sve ali ajde ovako
1- imt i rakovica imaju plivajuci hidraulik kad zapne sam izbaci
2-rakovica ima mnogo bolji i prostiji hidraulik od imt samo onaj ko nezna da ga koristi onda koristi tocak na plugu i to samo moze da kontrira ko nije probao rakovicin hidraulik
3-sto se tice kardana ima sporiji kardan od imt ali malo sporiji koliko znam za nekih 50 obrtaja ali je mnogo jaci kardan kod rakovice
4-rakovica se propinje iz razloga sto je fabricka poteznica odaljena skoro metar od trupa kod mene je to prepravljeno i manje se propinje recimo od imt 558
Mane rakovice je samo lamela i hidraulik zato sto mora da bude ukljucen kardan kod rakovice 60 inace hidraulik je mnogo bolji nego kod imt
Radim stalno takoreci cele sezone sa imr 60, imr 65, imr 76dv, imt 558, imt 559, imt 560, imt 539, imt 533 i univerzal 445 od svih ovih traktora jedino sto vredi je imr 60 , imr 76dv i imt 560 ostalo koristimo samo kad moramo . Poz iz Niša
 

Petretic549

Dobro znana faca
Tu od
19 Lis 2011
Poruka
1,367
Zanimljivo izgleda ova R110, dosta me podsjeća na belarusa. Jel zna netko kakav mjenjač imaju te rakovice?
Zanimljivo da su rekli da je privatizacija jedino rješenje :p
[YT]https://www.youtube.com/watch?v=vCEX3e1Qw8g[/YT]
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,538
računam da bi mi za po cesti bila dobra...kabina je skroz zatvorena, jel imaju te rakovice kakvo grijanje?
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,550
Ta s visokim krovom bi trebala imati ventilaciju i grijanje.
 

ravni kotari

Novi član
Tu od
12 Ožu 2021
Poruka
1
Postovani,evo samo da malo razbudim forum...:)
Moja rakovica nakon dugo godina zapostavljanja konacno dobila svojih pet minuta!
Jedino mi je krivo sto smo ga složili i doslovno ćaća stavi dvobrazni plug i ode u njivu...puka sam:D:D:D
Lipi pozdrav iz Dalmacije
 

V.D.

Novi član
Tu od
30 Kol 2019
Poruka
3
Jel netko zna gdje bi mogao kupiti sat obrtomjera za rakovicu 60?
 

ibro

Novi član
Tu od
23 Srp 2018
Poruka
22
Postovani imam par pitanja ako mi moze netko pomoci imam rakovicu 60 neki dan sam poceo orat s njom i sve je islo dobro dok nije nestalo goriva i ja sam nasuo gorivo i ozracio na diznama tako da sam upalio i nastsvio orat medjutim uzidjem uz njivu i snidjem niz njivu i ona se ugasi i nabije temperaturu 80 kad se ugasi nece vise da se upali sve opet dok ne odvrnem na dizni stim da neko tam druka na pumpi i tak da sam napatio se dok sam to malo uzoro medjutim danas zakacim tanjirace i cim dodje temperatura 80 ugasi se i sve ists stvar odvrni na dizni i kad upali ja nabrzinu zavrnem i uzidjem snicem i ugasi se ko izgubi snagu a u transportu konstantno temperstura 60 i ne gasi se e sad dali mi moze neko pomoc uvezi tog
A drugo pitanje iskace mi ukljucna rucica kardana i ja sam je privezao da ne iskace u vemu je tu problem
A trece pitanje cupka mi hidraulika kad nosim prikljucke a bila je kod majstora uvezi hidrauluke i te rucice hvala vam i lp.
 

ibro

Novi član
Tu od
23 Srp 2018
Poruka
22
To gdje se druga gorivo sa desne strane
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,906
Tako je, to gdje ručno pumpaš gorivo da bi ga odzračil.
 

Najnoviji postovi

Na vrh