• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

RAKOVICA

cira92

Član
Tu od
11 Sij 2014
Poruka
368
Da bas tako kolega... Cultor 14.9-28...
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

cira92

Član
Tu od
11 Sij 2014
Poruka
368
Gotova sezona... Rakovica ide u garazu..

111514155928.jpg
 

FeLiXxX

Aktivni član
Tu od
6 Pro 2010
Poruka
1,037
Rakovica dobila novi fileter zraka jer je stari bio preprljav i nije se mogo vise ocistit a i nesto se skupio za razliku od novog i da otisla je guma koja dihtuje i rasipo je i tu ulje



i onda sam se za*ebavo oko instalacija i uspio samo napravit samo pozicije pozadi jer se prilikom kupovine kabine samo sijekle isntalacije i morat cu nanova razvodit seme sam vec skino pa kad se ukaze prilika pokupovat materijal i to odradit da sve radi. Zamjenjeno je i prednje staklo koje je rotaciona razbila :)
 

FeLiXxX

Aktivni član
Tu od
6 Pro 2010
Poruka
1,037
Konacno sam rijesio problem dima i loseg paljenja kod moje rajke. Kad sam skido pumpu da lijepo povarim sa elektrodoama blok i zalijepim metal nisam dobro uzubio i posle vracanja pumpe a loseg zabiljezavanja vracena je otprlike. Od tada je na hlado palila ali je dimila ko luda i pod opterecenjem i na prazno. I onda sam ozuljo dekla od farbe i naso fabricke oznake i podesio je na tako i palaila je 2 dana na pola kljuca, prestala dimit i smanjila zvuk motora. Promaseno je za otprilike 3 4 mm paljenje tj pomjerena pumpa od normalnog fabrickog i pravilo je eliki problem jer se topal mogo upalit samo ako se ozraci :(rofl):
 

Rakovica65

Novi član
Tu od
5 Stu 2015
Poruka
4
pozdrav, imam jedan problem na rakovici65, izbacuje mi hidraulicno ulje na mjerac. zamijenio sam filter u kucistu i opet izbacuje. ako neko zna da mi pomogne kako da to rijesim da ne izbacuje vise ulje.
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Provjeri odzračnik možda je zaštopan , jel stalno baca ili samo kad koristiš hidraulik ?
 

Rakovica65

Novi član
Tu od
5 Stu 2015
Poruka
4
samo kad koristim hidrauliku, a neznam gdje stoji ta ozraka u prospektu nista ne pise o tome.
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Mislim da je negdje na rezervaru kod sica svaki rezervar ulja mora imati odzračnik jer ulje se diže i spušta kod rada .
 

FeLiXxX

Aktivni član
Tu od
6 Pro 2010
Poruka
1,037
ozraka ti je sam cep uzmi operi ga naftom i nemoj sipat ulje do maximuma. Spusti poluge u donji polozaj pa naspi ulja kolko treba izmedju min i max:(clap):
 

Rakovica65

Novi član
Tu od
5 Stu 2015
Poruka
4
e ne kontam sta je to, kod mene ima samo dva poklopca odozgo i taj mjerac ulja, nema nista vise.
 

FeLiXxX

Aktivni član
Tu od
6 Pro 2010
Poruka
1,037
Mjerac ulja je ustvari odusak ako bolje pogledas vidjet ces da na vrhu ima rupice. Uzmi malo ga operi u nafti a ulje naspi i izmjeri kad su poluge spustene. Jer ako sipas kad su poluge podignute kad se spuste ulje iz tog silindra pravi visak ulja :(nod):
 

sinanovic

Novi član
Tu od
30 Stu 2015
Poruka
3
pozzz novi sam na forumu pa ako bi neko mogao da mi pomogne imam rakovicu 60 imao sam problema sa lamelom pri kretanju u brzim brzinama pri opterecenju nije reagovala kao da nisam ni pustio kvacilo,zamijeno sam lamele vucnu i hidraulicnu druk lezaj i semering na radilici i puno je bolje medutim opet pri opterecenju pri kretanju lamela vristi sve dok nepustim kvacilo do kraja sve se smiri i traktor ide normalno.bojim se da proklizuje i da bi ubrzo mogla stradati vucna lamela ulja nema nije zamastena sta moze biti?
hvala
 

Adis90

Član
Tu od
3 Tra 2010
Poruka
691
Nepravilno podesena korpa kvacila,ali ako ti se vec desilo da nemas vuce pri opterecenju moguce da si je ponovo spalio tako da od dotezanja nema efekta,jesi li kupio drugu kada si mjenjo ili si nakivo-nalijepio staru,moguce da ako si prepakovo staru da ti je neko u stratu stavio tanju ferodu,.
 

sinanovic

Novi član
Tu od
30 Stu 2015
Poruka
3
kupio sam novu skoro sam to radio prije 7 dana i nisam puno radio sa traktorom jos cici kad pustam kvacilo pri teretu sve dok nepustim do kraja onda prestane.ako sam te skono treba bi jos dotezati na pracnama sad ima vucu.
 
Posljednje uređivanje:

Adis90

Član
Tu od
3 Tra 2010
Poruka
691
Da li na rakovici ima sa strane na zvonu otvor da probas jos raspustit pracne da bolje fata lamela,ako ima probaj pa ces vidi kako se ponasa
 

FeLiXxX

Aktivni član
Tu od
6 Pro 2010
Poruka
1,037
Ima vala samo s jedne strane a probaj i lampom kako posvijetlit pa vidi da ti druk lezaj nije u dodiru konstantnom. Kod mene hao smrdi lamela ali vuce uskoro ide na pola a promijenjena prije par godina izgleda da je majstor ustelovo lijepo :(giggle):
 
Na vrh