• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

RAKOVICA

cira92

Član
Tu od
11 Sij 2014
Poruka
368
Joj druze koje sam ja muke mucio sa tim semerinzima na radilici!!!!! Prvo je fabricki naravno bila ona pletenica ili kako se vec zove,posle kad je procurela savetuje me jedan da to bacim i stavim semring,e od onda pocinje zejbavanje sa tim!!!! Ma procuri posle par dana nov semering,i zamenio sam 2 puta semering i na kraju odem i ponovo kupim orginal pletenice sa sve drzacem,duplo su skuplje od semeringa ali evo od tad da kucnem u drvo nema da pusta... A bila je opterecivana i u oranju... NAdam se da ce vise da potraje od semeringa...
 

mali.alen

Član
Tu od
13 Kol 2012
Poruka
452
Vidim da se odavno nije pisalo ovde sto znaci da nema problema :)
naime zanima me jeli ko pravio gornju kuku za rakovicu koja se moze demontirati? znam da se donja moze preokrenuti ali mi to ne odgovara :) mozda neko ima neke slike ? lp

Naravno da nema problema, ipak je to pravi traktor :). evo link na sliku. ne znam jel tvorničko rješenje ili je netko sam pravio:
rakovicasapumpompozadi.jpg


Može i ovako al mislim da to nije baš najsretnije rješenje (slika pri dnu stranice):
http://poljoinfo.com/showthread.php?239-IMR-Rakovica/page220
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

FeLiXxX

Aktivni član
Tu od
6 Pro 2010
Poruka
1,037
ova prva slika je nekak dobro rjesenje i izgleda da cu i ja nesto tako napravit :) a ova druga je slaba pogotovo ovi donji drzaci ipak men treba da povuce prikolicu punu stajnjaka oko 4 t a nekak sam planiro da napravim da se moze skidat :)
a gore je neko spomenuo da mu curi ulje na sredini. Provjeri koje je ulje moze lako iz mjenjaca kad ode gornji snop lezajeva za*ebu semering pa on procuri vremenom :)
 

Alfada Jadarko

Dobro znana faca
Tu od
6 Velj 2011
Poruka
1,002
meni je semering radilice počeo sliniti na oko 4000 sati mislio sam ga ove zime mjenjati ali nema se vremena stalno se radi,,
- i meni su savjetovali da stavim semering navodno su puno bolji a sada kada čujem vaša iskustva hmm, nisam pametan
 

FeLiXxX

Aktivni član
Tu od
6 Pro 2010
Poruka
1,037
kako citam u temi imt isti su motori da su pletenice bolje tj da pomalo sline a semerind nakon 50 rs prpisa bukvalno nisam mijenjo jos jer nisam imo problema a i u mene se vrti tu negdje oko 4000 rs otprilike, ali ja sam rasklapo gornji snop u mjenjacu i mijenjo jedan lezaj :) i semeringe :D
 

cira92

Član
Tu od
11 Sij 2014
Poruka
368
JA vam drugarski kazem moje iskustvo,da ne patite sto sam ja patio da razdvajam toliko puta traktor zbog semeringa!!! MA nema koj semering nisam uzimao sve najskuplje!!! I posle nekoliko dana kad je traktor poterecen on toliko JAKO procuri da mora odmah da se menja!!!! Nema da slini ili tako po malo vec bara ispod...

Ja se onda naljutim odem kupim orginal pretenice 3000din montiram to vratim sve na mesto i evo vec nekoliko meseci bez kapljice ulja ispod...
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Kod mene je stavljen semering na DM 34 i napred i istraga, evo danas okrenuo 270 rh od generalne i sve suvo!!! Ako se dobro odradi, mislim da semering nemože biti loš.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,017
Šanana, na taj tvoj motor je nemoguče ugraditi pletenicu (špagu)
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Pa kak onda?? Nerazmem?? Isti motor ko i na R65, neču tvrditi, ali mislim da je bila špaga tvornički na njemu.
 

Alfada Jadarko

Dobro znana faca
Tu od
6 Velj 2011
Poruka
1,002
565 ima mjerač ulja na karteru sa desne a R65 sa lijeve strane to su jedine razlike izvana
 

Steyr 01

Član
Tu od
25 Kol 2012
Poruka
654
DM 33/34 motori imaju standardan veliki semering radilice, a ne špage.. Bar ovi novijih godišta, koje sam ja rastavljal. Neka me netko ispravi ako griješim
 
B

BRUNDO

Guest
Rakovica 60

Pozdrav ljudi novi sam na forumu imam jedan problem sa rakovicom baca mi ulje na iberlauf ili odušak skinu sam glavu nosio na ispitivanje ispravna obrušena promjenjene karike na klipovima stubline od klipova dobre nema zareza .Sastavim ga i upalim nakon pola sata rada u mjestu ponovo mi počne bacati ulje na iberlauf ako mi itko može pomoć sa savjetom. Rekli su da dotegnem glavu na jedanajst kila dali je to u redu sada čujem dasam trebo dotegnuti na četrnest kila.::tractor::
 

Marijo

Član
Tu od
23 Velj 2009
Poruka
58
imam pitanje za one koji imaju rakovice.. trazim za rakovicu gumu u obliku prstena sta ide na zracni filter.. gdje bi se to moglo nabavit. svugdje sam trazio ali nigdje nema
 

cira92

Član
Tu od
11 Sij 2014
Poruka
368
Moja Rakovica posle prevoza vode za potrebe prskanja i drljacenja nekih njiva sad odmara i ceka kosenje Lucerke... Ona taj posao obavlja... Do tad je slobodna...

img2968.jpg
 

FeLiXxX

Aktivni član
Tu od
6 Pro 2010
Poruka
1,037
evo i ove godine isti problem kao i prosle cim dodje kosevina tj toplije vrijeme Rakovica u pitanju 65 nakon prvog paljenja tesko pali drugi put sto bi rekli dok je vrela cim se malo ohladi opet upali a ovako moram da ga ozracim da bi ga upalio i onda upali bez problema. Nigdje koliko sam ja primjetio ne pusta naftu niti uvlaci zrak AC pumpa nova stavljena prosle godine a ponavljam samo kad zatopli ko namjerno nece. Neki su mi govorili kao pvp otisla a traktor ima negdje oko 4000 rsi vise mi je dop*zdilo izlazit iz kabine i odrvtat sarafe i opet ulazit :$ skoro sam skido pumpu da nisam poremetio vrijeme paljenja iako sam zabiljezio gdje je bila preporuka gdje zakrenuti ako bi to moglo bit s tim da malo dimi na hladno vise lp
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Prijatelju, jasno je ko sunčan dan da ti nevalja PVP.

Skidaj PVP i dizne i nosi dobrom bošisti da to sredi i da vidiš kako DM radi bez dima i pali ko mina bio hladan ili topal.
 
Tu od
19 Lip 2011
Poruka
249
zna li tko od vas gdi bi mogao nabaviti prednju vucu za rakovicu? znaci ako ima tko rabljenu ili se moze nova kupiti
 

Najnoviji postovi

Na vrh