• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Rangiranje traktora.

R

Ratarko

Guest
A ovaj MF sa slike , kao od člana našega japa :D pa gdje je blato na traktoru :?: To je izgleda neka urota da MF-ovi moraju biti čisti , a tek stakla , kao da ih nema , hehe .
 
P

paor

Guest
ali zato na Zetoru blata...kod nas doma raspored je da ja blatim, a stariji sin pere, he, he...yeah to je slikano prije 4 g., sad je ipak malo drugačije, stakla jesu blago zatamnjena
 
J

japa

Guest

pozdrav Paor,

koje je godište tvoj MF, kak si zadovoljan s njim ?
 
P

paor

Guest
MF je 1985. godište, uvežen iz Njemačke, kod mene je 6 godina, ima 6500(?) RS. S obzirom na svoju snagu, traktor je prilično jak jer je dosta težak (3500kg). a i dobre gume mu pomažu. Sprva sam mislio da sam ga puno platio (11 500€), ali s obzirom da nisam imao nijedan ozbiljniji kvar - i zadovoljan sam. Nisam dobio nikakvo uputstvo, a i nema sličnih trktora u selu, pa sam u prvoj izmjeni ulja nasuo super3 od INE i on je to potrošio nakon 70 sati. Inače, vidi se dim na iber, pa sam pomislio da sam kupio mačka u vreči. Ipak kad sam nasuo gušče ulje, potrošnja ulja je zanemariva. Največi kvar je bio na boš pumpi i to: Nisam ga mogao upaliti, ni šlepanjem, jednostavno nema goriva na diznama. Skine prijatelj bošpumpu (15 min), odnesem je bošisti u Vinkovce, on ju stavi u neki stroj i veli da je pumpa kao zmaj samo da je sporan neki leptirič i on stavi novi za 150 kn. Za par dana isti problem, kaos, prijatelj opet skine pumpu, rastavi kapu, pogleda taj leptir i primjeti da ima dosta lokera, stavi malu platnicu ispod, i evo več tri g. nikakvih večih problema. Zapravo, sad imam problem s rezervoarom i prljavim gorivom. Isprao bih rezervoar, ali neznam baš i kako jer su izlazne cijevčice uske tako da vjerovatna prljavština ne bi izašla. Mane: dva mijenjača na suprotnim stranama, nepodešen graničnik volana (branik udara u filter), nema ekstraspori rikverc, bez grijača pali samo u strogo ljetnim mjesecima, kabina nema radio pripremu, zbog brzine (40 km/ha) nema baš jaku četvrtu brzinu.
 

zvona

Aktivni član
Tu od
17 Pro 2006
Poruka
1,295
Koji je bolji

Å to mislite o ovoj seriji MF jest da su stariji ali vaše mišljenje možda iskustvo ili
Obrisan neispravan link.

kabina
Obrisan neispravan link.

ili o ovome IHC-u
Obrisan neispravan link.

ili ovome JD ( ovi na slici nemaju 4WD ali ima ih i sa time)
Obrisan neispravan link.

Obrisan neispravan link.

traktori su u istoj klasi 90ks
po vašem mišljenju koji je bolji
 
R

Ratarko

Guest
Pa koji su to modeli točno ?
Ovaj đoni , koji je to broj ?
 
B

Bobo

Guest
I sto je najgore, SVi od njih imaju auspuh na sred haube... :shock:

Da se mene pita, uvijek bih prednost dao MF-u. Jd mi je gadan, a IHC se cini preglomazan za 90Ks
 

zvona

Aktivni član
Tu od
17 Pro 2006
Poruka
1,295
JD su serije 3130 a uglavnom su i istih godišta 78-80god te im je i cijena ista 6000 eur. ma najmanji problem je auspuh po sred haube, čemu on to smeta
 
R

Ratarko

Guest
Meni je najbolje lagao taj IHC ali samo optički govoreči.
Mislim da nisam nikada vidio niti jedan od tih traktora .
 

zvona

Aktivni član
Tu od
17 Pro 2006
Poruka
1,295
pa u tome i je problem tog MF 595 sam davno vidio na silosu a i nisam puno onda obračao pažnju, IHC ali od 105ks godinu-dvije mlađi sam vidio i onda mi se činio super traktor vukao je kamionku punu gnojiva kada je kretao dima nisi vidio a zvuk odličan. Sa JD onako
 
R

robert

Guest
ako hoces najbolje od tih traktora ihc nije ljep,al je definitivno najbolji.ti stari modeli ihc-a rade kao svicarski satovi,a i nisu veliki potrosaci.sto stariji,to bolji :wink:
 
H

hrvoje

Guest
Evo nešto o mojim traktorima : ZETOR 9540 , 1996. god. za sada jako dobar stroj,motor odličan, ne troši ulje,pali ko mina, nije preveliki potrošač , UNIVERSAL 640 DTC, 1994. godina, ima deset tisuća radnih sati, nikad nitko nije taknuo motor ni mjenjač, on neće tako brzo iz moga dvorišta, TORPEDO 55 A - 1989. god. motor je odličan,na mjenjaču manji kvar s četvrtom brzinom ,pukao je sigerov prsten, pa je cjeli snop zupčanika išao amo tamo, pa je traktor iskakao iz brzine,malo lošije končnice
 
G

GROF

Guest
poštovani traktoristi!., ma ča reć vi svi uglavnom imate prave makine., ali mi u liki sa takovi stroji i nemamo ča delat, zemlja škrta, parcele male..., a nesmim se ni zamislit koliko vam treba goriva i maziva samo za jedan dan vašeg rada...
...ja imam traktor "tomu vinkovića" 30 ks., i on je jedan od traktora koji je najjeftiniji u svojoj klasi., uz malu potrošnju i lagano rukovanje i održavanje., jedino kod tomeka vam se svi uglavnom smijedu., jer je mali., ma ni žene nevolidu male..., kod nas su u liki ljudi kupili velike traktore., samo da se kaže da je makina u garaži., i to ne jednog, skoro svi imadu po dva ili tri stroja., ma za nepoverovat., a skoro da niko niš i ne dela. Ma slavonci i ostala vridna družino svaka vam čast., za čistu peticu ste...

bog GROF
 
T

TOMO VINKOVIĆ

Guest
grofe tako je i kod nas u dalmaciji,parcele su većinom male(ima i većih),tu veliki traktor od 60ks pa dalje ne bi imao šta radit,najveći je problem u putovima zato šta su uski,kod nas se može nać koji imt,ursus(stariji),ali to je sve od ovih većih.Najrasprostranjeniji traktor u dalmaciji je tomo vinković,može ić po svakakvom terenu,ima puno vrsta priključaka,dovoljno je jak za naše potribe,može orat sa dvobraznim plugom,,,,,,........
 

21yes

Član
Tu od
22 Ožu 2008
Poruka
436
Pozdrav ekipi! Imao sam tomu vinkovića 732, 87. godina i za njega mogu reći da je bio mali potrošač i nije bilo kvarova i lomova, ali napravili smo s njim samo 500 radnih sati i prodali ga. Mogu reći da to nije bio neki traktor, za mijenjanje brzina trebalo je stat, neudoban do bola, volan im je slaba točka, brzo dobije "lufta" i to puno pa ga treba lovit po putu, onaj zglob na sredini traktora se rasklima, nizak je pa u šumi gdje ima kamenja kao kod mene zapinje, slab je za povuč-ima snage, ali je lagan pa se ukopa, na nizbrdici je jako opasan jer mu prikolica ili gumenjak ako ne koče lako dignu zadnji kraj i bace u stranu te se može prevrnut. Sve u svemu nije nešto!
 
B

Bobo

Guest
ursusc360 kaže:
Na mom Ursusu je bila radilica polomljena ;) ;) ;) ;)

A mom kolegi ovih dana na ursusu 355 otpao komad trube (mislim da je desna u pitanju), otisle SVE brtve poklopaca glave, i protrula mu jedna stublina, pa je rashladna tekucina curila u cilindar. kocnice mu ne rade nikad, iako je stavio sve novo na traktor. Pregrijava se KONSTANTNO i vecinu vremena ga mora po ljetu voziti bez poklopca haube. Od kako su ga kupili pri voznji u rikverc nesto runi i lupa u duferencijalu i ne mogu odgonetnuti sto. Hidraulik slab, iskace iz 4. i 5. brzine, rucka za paljenje kardana nema svoju funkciju, pa se to radi sarafcigerom...


Pa mi jos napisi da je cudno sto ti je radilica pukla...


Mislim ono, koliko para, toliko i muzike.

NHF
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,558
mi smo kupili novog ursusa, mislim ovoga što sad imam, on je bio novi.
 
Na vrh