• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Rasipač Hmezad

Hurki

Član
Tu od
20 Tra 2013
Poruka
241
Može li mi itko reći da li postoji mjesto gdje se mogu kupiti dijelovi za ovakav rasipač mineralnog gnojiva?

Pokušao sam tražiti na internetu, ali bezuspješno.

Treba mi gornji miješač.

rasipac-umjetnog-gnojiva-slika-21996797.jpg
 
Tu od
17 Lip 2009
Poruka
174
Ja bi ti preporucio da napravis sam ako imas Husovino kolja je predvidzana
onda sklepas bilo sta u mene na Amazon rasipacu fabricki neka obicna klina sto mijesa
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
Može li mi itko reći da li postoji mjesto gdje se mogu kupiti dijelovi za ovakav rasipač mineralnog gnojiva?

Pokušao sam tražiti na internetu, ali bezuspješno.

Treba mi gornji miješač.

rasipac-umjetnog-gnojiva-slika-21996797.jpg

Trgovina ti se zove TEHNOS,znaći bivši Hmezad,mjesto je Orlovac Zdenački kod Grubišnog polja,telefon- 043 448 065
 

Hurki

Član
Tu od
20 Tra 2013
Poruka
241
Evo čisto da se malo pohvalim :D

rasipac-gnojiva-slovenski-slika-31346673.jpg


rasipac-gnojiva-slovenski-slika-31346672.jpg


rasipac-gnojiva-slovenski-slika-31346671.jpg


rasipac-gnojiva-slovenski-slika-31346670.jpg


Generalka je napokon završena, uskoro proba :D
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
Kako su se pokazali ovi rasipaci??

Vidim da su stari, al cine se bolji od megametala, s tim sto imaju 2 rotora i baca ma obje strane?
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
Kod mene u kraju se većina raspala od starosti,nova firma je Tehnos,kvaliteta je dosta dobra ali debela štednja je na limu,imaš u blizini Grubišnog polja trgovinu i rezervne dijelove,meni je služio taj sa dva rotora 4-5 godina,sve sam dijelove prodao osim okvira on čeka neke bolje dane,susjed je kupio prije 3 godine novog i zadovoljan je sa njime,ima hidrauličko otvaranje
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
sviđa mi s što ima 2 tanjura, i čini se gusani reduktor, dok kod ovih novih jeftinih je aluminijsko kučište koje ništa nevalja kao i sami reduktor, i nesviđa mi se što megametal baca samo u jednu stranu, pa u jednu dalje baci nego u drugu, kod ovog to nije slučaj, i što je kvadratni, a ne okrugli....a nisu skupi, pa mislim da uzmem jednog i sredim ga preko zime, mislim da bi možda bio bolji od novog megametala ili se varam????
 

Hurki

Član
Tu od
20 Tra 2013
Poruka
241
Otkako sam ga sredio, naradio se i kod mene i okolo... i mogu vam reći da je precizan do bola... u 30dkg griješi max... kad ga jednom pohvatate, možete s njim što hoćete
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
iako je star sigurno 40 godina, čini se kvalitetan i bolja opcija nego novi megametal.......uz manje dotjerivanje, nedaje mi se 2000kn za novi megametal koji imam, al se raspao, a ovaj se nađe dosta jeftino, pa da odradi par godina, bio bi zadovoljan, dok nekupim nešto veće i bolje....koliko kilograma ima prazan? jel je problem ako ga napuniš i nosiš sa 539????
 

Hurki

Član
Tu od
20 Tra 2013
Poruka
241
iako je star sigurno 40 godina, čini se kvalitetan i bolja opcija nego novi megametal.......uz manje dotjerivanje, nedaje mi se 2000kn za novi megametal koji imam, al se raspao, a ovaj se nađe dosta jeftino, pa da odradi par godina, bio bi zadovoljan, dok nekupim nešto veće i bolje....koliko kilograma ima prazan? jel je problem ako ga napuniš i nosiš sa 539????

Nisam ga vagao, ali recimo sam bi ga uspio nagurati na prikolicu za nuždu.

Punio sam ga 15-15-15 do vrha, i još gore nabacim 4 vreće... nemože se baš pun gas goniti, ali nosi ferac
 

Najnoviji postovi

Na vrh