• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Rasipači

R

robert

Guest
sulkyev rasipac burel 1200 dpx,sa dva rotora
Obrisan neispravan link.
 
R

Ratarko

Guest
U mrtvu temu malo života :D
Evo jedan rasipač na njegovoj prikolici , može se koristiti i bez prikolice ako traktor može nositi 1.5 tona na hidrauliku .

Obrisan neispravan link.
 
R

robert

Guest
dobra ideja,kad bi takvo sta napravili i za vece prskalice.....jel to poljski rasipac?
 
R

Ratarko

Guest
Mislim da je to UNIA rasipač , dakle da , odgovor je potvrdan :D
 
S

seljaček

Guest
Dal je bolji rasipač sa dva diska ili sa klatečom cijevi stari mi je riknuo moram kupit novi a za cijenu od 12000kn morao bi znati što hoću.Ima li netko iskustva sa oba . javite se molim.
 
K

KRESO

Guest
jel netko negdje vidio rasipače za vapno i kolika im je cjena?
 
B

branko

Guest
seljaček kaže:
Dal je bolji rasipač sa dva diska ili sa klatečom cijevi stari mi je riknuo moram kupit novi a za cijenu od 12000kn morao bi znati što hoću.Ima li netko iskustva sa oba . javite se molim.


ja imam onog obicnog s jednim diskom i za mene je dovoljan, a buraz ima malog amazone (400L) s dva diska i super je zadovoljan s njime a i pajdas koji ima s klatecom cijevi posudjuje od njega za sijanje po psenici i jecmu jer sije vecu povrsinu pa mora manje gaziti. opet ovaj s klatecom cijevi ima tocniju raspodjelu po njivi pa bi ti sve svemu najbolje dosla neka kombinacija :scratch :scratch jer svaki sistem ima svoje mane i prednosti.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,393
Koliko ja znam, onaj s mahajućom cijevi ti nosi sve granulacije podjednako, dok ovaj s diskovima veće granulacije nosi dalje. Opet, ako su dva spremnika na ovom s dva diska, istovremeno možeš sipati dva tipa gnojiva.
Mi imamo Vicon s klatećom cijevi, i koristimo ga i umjesto žitne sijačice. Tak da mu ide moj glas.
 
R

Ratarko

Guest
Klateća cijev na rasipaču je prošlost.
Bolje rade rasipači sa dva diska . Ja ga još nemam ali maštam o njemu .
Rasipač sa klatećom cijevi je ograničen na širinu rasipanja od max. 18 metara a i to je teško postići .
Za veliku poljoprivredu je potpuno neadekvatan dok kod rasipanja širine max. 15 metara prolazi .
 

zvona

Aktivni član
Tu od
17 Pro 2006
Poruka
1,295
Ratarko kaže:
Klateća cijev na rasipaču je prošlost.
Bolje rade rasipači sa dva diska . Ja ga još nemam ali maštam o njemu .
Rasipač sa klatećom cijevi je ograničen na širinu rasipanja od max. 18 metara a i to je teško postići .
Za veliku poljoprivredu je potpuno neadekvatan dok kod rasipanja širine max. 15 metara prolazi .

potpisujem
 
K

krx pozega

Guest
Za širinu razbacivanja vjerojatno da...ali još uvijek mi je ovo bitnije da mi točnije baci nego da mi dalje baca...prodao sa diskovima i kupio sa dudom creinin 500kg nošeni..
 
R

robert

Guest
moj sulky ima dva rotora i odlicno radi.takodjer je i prednost sto rotori imaju veci zahvat,kao sto Rat kaze,klateca cijev je proslost....
 
R

Ratarko

Guest
krx pozega kaže:
Za širinu razbacivanja vjerojatno da...ali još uvijek mi je ovo bitnije da mi točnije baci nego da mi dalje baca...prodao sa diskovima i kupio sa dudom creinin 500kg nošeni..

Dva diska preciznije razbacuju nego klateća cijev :idea: ali kupio si dobar stroj koji će te trajati desetljećima ako ga pereš poslije rada :) Tvoj rasipač sa diskovima je vjerojatno bio no-name ili je bio pokvaren pa je zato loše radio :?:
 
S

seljaček

Guest
koliko si ga platio dal je novi ili polovni gdje si ga kupio
 
K

krx pozega

Guest
seljaček kaže:
koliko si ga platio dal je novi ili polovni gdje si ga kupio

Seljaček ako mene pitaš kupit je davno eto kad sam ljetos napravio drugu "generalku" na njemu...promijenio sve ležajeve,dudu,pjeskarenje,farbanje...i još deset godina ;)

Obrisan neispravan link.

...uglavnom solidan strojčić
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,393
krx pozega kaže:
[quote="seljaček":17c23]koliko si ga platio dal je novi ili polovni gdje si ga kupio

Seljaček ako mene pitaš kupit je davno eto kad sam ljetos napravio drugu "generalku" na njemu...promijenio sve ležajeve,dudu,pjeskarenje,farbanje...i još deset godina ;)

...uglavnom solidan strojčić[/quote:17c23]

Isti k'o moj ... generalka napravljena, treba ga još sastaviti
 

breza

Član
Tu od
27 Lis 2007
Poruka
755
jel ima netko iskustva sa ovakvim "rastepačem"

Upozoren si več zbog slika.
 
S

seljaček

Guest
breza kaže:
jel ima netko iskustva sa ovakvim "rastepačem"

Upozoren si več zbog slika.
Sa kakvim breza ja nevidim nikakvu sliku
Dali znate koja je razlika između rasipača ino brežice sa klatečom cijevi i onoga sa 2 diska . jako velika klateča cijev košta 13000 kn 800 l a 2 diska 800l 24500kn naj jeftiniji je agrex 800l 12005kn u bj agromehanika. al nam gule kožu bez srama
 

breza

Član
Tu od
27 Lis 2007
Poruka
755
ne kužim kaj mu smeta slika kao privitak do malo prije to nije bil problem, inače bila slika rastepača sa granama kao na prskalici ,ono što sam čital kažu da je to zakon stvar.
 

zvona

Aktivni član
Tu od
17 Pro 2006
Poruka
1,295
Evo malo rasipača Nikako ga nisam mogao uhvatiti u radu ali uspio sam dok je bio na pranju
ovo je pneumatski Kongskilde 24 m zahvata
Obrisan neispravan link.
Obrisan neispravan link.
mlaznica
Obrisan neispravan link.
Obrisan neispravan link.
Obrisan neispravan link.
Obrisan neispravan link.
 
Na vrh