• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

RaznoOstalo vezano za Kubota traktore

noviuposlu

Član
Tu od
7 Tra 2011
Poruka
759
ja to gledam drukčije, znači potrošnja koja vjerujem da bi morala biti puno manja nego na tom 6cil 100ks, a velika je razlika dali ćeš u 8 sati potrošiti 100l ili 150 ili čak i više pošto je cijena nafte takva kakva je...
 

zwer

Dobro znana faca
Premium
Tu od
15 Ožu 2010
Poruka
1,710
ja to gledam drukčije, znači potrošnja koja vjerujem da bi morala biti puno manja nego na tom 6cil 100ks, a velika je razlika dali ćeš u 8 sati potrošiti 100l ili 150 ili čak i više pošto je cijena nafte takva kakva je...

pogotovo ako traktor nije namijenjen samo oranju, već ima košnje baliranja, šume transporta itd
Za samo oranje, 6cil bez turba ičega..
puno transporta 4 cil, ili 4cil+turbo

3 cil koncepcija mi se nikako ne sviđa....
 

toma 3340

Član
Tu od
1 Svi 2011
Poruka
889
da samo si u onog mogao ulit zadnje smeće i on je išao, a u ove nove livaju i euro dizel pa krepaju dizne i ostalo, pa kad lijepo ti daš 1000 eura za diznu. onda se misliš koliko je potrošio.
 

noviuposlu

Član
Tu od
7 Tra 2011
Poruka
759
nažalost čak si u pravu al samo zato jer je nafta kod nas takva kakva je, pola voda pola nafta... kad bi to zabranili da ovi bacaju vodu tada bi novi traktor s novim common rail motorima radili brdo sati, ja san siguran
 

toma 3340

Član
Tu od
1 Svi 2011
Poruka
889
kod nas nije glavni problem bacanje vode u naftu, nego još puno drugih stvari, rafinerije su nam iz 19.st, u cisternama od nafte, rekao mi je jedan vozač da se to opere i vozi jestivo ulje, ali se poslije ulja ne pere nego se vozi nafta, cisterne se ne peru od kad se kupe, rezerari na benzinskim isto tako, a još svatko na pumpi izvuče na 1000litara 50 litara nafte, a nalije vode.
 

noviuposlu

Član
Tu od
7 Tra 2011
Poruka
759
kod nas nije glavni problem bacanje vode u naftu, nego još puno drugih stvari, rafinerije su nam iz 19.st, u cisternama od nafte, rekao mi je jedan vozač da se to opere i vozi jestivo ulje, ali se poslije ulja ne pere nego se vozi nafta, cisterne se ne peru od kad se kupe, rezerari na benzinskim isto tako, a još svatko na pumpi izvuče na 1000litara 50 litara nafte, a nalije vode.

po mojim saznanjima da je to tako nafta bi bila extra kvalitete, stave daleko puno vode i onda danas nemozes nista kupiti a da to traje kako bi trajalo u njemačkoj engleskoj i sl...

bila jedna serija mercedesa koju je zabrania da se prodaje u hrvatskoj, tj mogao si ga kupiti ali nema garancije dok je njemačkoj uredno bila garancija od 2,3,4 godine koliko je imao al isao je on daleko vise bez kvara... ja kada kamion točim vani koliko više km napravim s istim rezervarom.
 

zvončica

Član
Tu od
26 Ruj 2012
Poruka
156
Naši ljudi još relativno malo znaju o kuboti. Traktori kubota ubrajaju se u najvišu klasu, zajedno sa fendtom, valtrom, lindnerom...uspoređivati kubotu i ruske traktore je kao da uspoređujem ladu i hondu. Vozila sam nekad ladu, onda nisam znala za bolje, ali sad znam.
Bilo je teško dobiti zastupništvo za zemlje bivše Juge, prva je u tome uspjela Srbija, ali tek nakon nekoliko godina moljakanja i dokazivanja. Prije no što su pristali, Japanci su poslali svoje izaslanstvo i provjerili čim zemlja raspolaže...pregledali farme, proizvodnju...gorivo...i uhvatili se za glavu. uzmimo u obzir da Srbija nema plavi dizel. Upravo zbog lošeg goriva, traktori M serije za naša tržišta imaju ugrađen predfilter za odvajanje vode.
Traktori iznad 40 ks imaju 4 cilindra.
Dijelovi su skupi, ali zato što traju.
Naša kubota je mala, 32 ks, 3 cilindra, kad su nam rekli da joj u radu nije ravan traktor jači za 10 ks, bili smo pomalo skeptični...sada, u praksi, vidimo da je zaista i tako. Funkcionalan traktor male potrošnje.
U naše novije traktore ulijevamo isključivo eurodizel, možda trenutno skuplje, ali dugoročno isplativije.
Kad dođe vrijeme za obnovu voznog parka, kubota će sigurno biti među favoritima.
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,022
Naši ljudi još relativno malo znaju o kuboti. Traktori kubota ubrajaju se u najvišu klasu, zajedno sa fendtom, valtrom, lindnerom...uspoređivati kubotu i ruske traktore je kao da uspoređujem ladu i hondu. Vozila sam nekad ladu, onda nisam znala za bolje, ali sad znam.
Bilo je teško dobiti zastupništvo za zemlje bivše Juge, prva je u tome uspjela Srbija, ali tek nakon nekoliko godina moljakanja i dokazivanja. Prije no što su pristali, Japanci su poslali svoje izaslanstvo i provjerili čim zemlja raspolaže...pregledali farme, proizvodnju...gorivo...i uhvatili se za glavu. uzmimo u obzir da Srbija nema plavi dizel. Upravo zbog lošeg goriva, traktori M serije za naša tržišta imaju ugrađen predfilter za odvajanje vode.
Traktori iznad 40 ks imaju 4 cilindra.
Dijelovi su skupi, ali zato što traju..

Po kojim kriterijama spada u "najvišu klasu"?
 

toma 3340

Član
Tu od
1 Svi 2011
Poruka
889
kod nas nije glavni problem bacanje vode u naftu, nego još puno drugih stvari, rafinerije su nam iz 19.st, u cisternama od nafte, rekao mi je jedan vozač da se to opere i vozi jestivo ulje, ali se poslije ulja ne pere nego se vozi nafta, cisterne se ne peru od kad se kupe, rezerari na benzinskim isto tako, a još svatko na pumpi izvuče na 1000litara 50 litara nafte, a nalije vode.

ja sam napisao da svatko, a njih na pumpmi kod mene ima 4-5, pa puta 50litra, nakupi se 200litrara na kubik, što nije baš malo.
 

zvončica

Član
Tu od
26 Ruj 2012
Poruka
156
Po kojim kriterijama spada u "najvišu klasu"?

Po svim euro-standardima, koji se odnose na:
-prednji pogon,
-motor,
-mjenjač,
-kabina, (sastavlja se u Njemačkoj upravo radi viskoih EU standarda),
-euro-kuka i sve ostalo.
Svaki ovaj dio je jednako kvalitetan ili čak nadmašuje sve ostale evropske i svjetske proizvođače traktora.
Cijena je također u rangu navedene klase, ili čak niža, što je dodatna pogodnost.
Svaki dio traktora je izrađen u Japanu, što dokazuje pečat tvornice na svakom elementu traktora, čim tvornica i garantira jamstvom od 3 god., odnosno 3000 radnih sati za traktore M serije. To do sada nije ponudio niti jedan proizvođač traktora.
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Naši ljudi još relativno malo znaju o kuboti. Traktori kubota ubrajaju se u najvišu klasu, zajedno sa fendtom, valtrom, lindnerom...uspoređivati kubotu i ruske traktore je kao da uspoređujem ladu i hondu. Vozila sam nekad ladu, onda nisam znala za bolje, ali sad znam.
Bilo je teško dobiti zastupništvo za zemlje bivše Juge, prva je u tome uspjela Srbija, ali tek nakon nekoliko godina moljakanja i dokazivanja. Prije no što su pristali, Japanci su poslali svoje izaslanstvo i provjerili čim zemlja raspolaže...pregledali farme, proizvodnju...gorivo...i uhvatili se za glavu. uzmimo u obzir da Srbija nema plavi dizel. Upravo zbog lošeg goriva, traktori M serije za naša tržišta imaju ugrađen predfilter za odvajanje vode.
Traktori iznad 40 ks imaju 4 cilindra.
Dijelovi su skupi, ali zato što traju.
Naša kubota je mala, 32 ks, 3 cilindra, kad su nam rekli da joj u radu nije ravan traktor jači za 10 ks, bili smo pomalo skeptični...sada, u praksi, vidimo da je zaista i tako. Funkcionalan traktor male potrošnje.
U naše novije traktore ulijevamo isključivo eurodizel, možda trenutno skuplje, ali dugoročno isplativije.
Kad dođe vrijeme za obnovu voznog parka, kubota će sigurno biti među favoritima.

Zvončica, koji je to model? Jel stariji ili novi? Koliko košta?
Slažem se s tobom oko kvalitete Kubote. Mene smetaju samo dvije stvari:
1. - spori su,
2. - cijena.
 

noviuposlu

Član
Tu od
7 Tra 2011
Poruka
759
Zvončica, koji je to model? Jel stariji ili novi? Koliko košta?
Slažem se s tobom oko kvalitete Kubote. Mene smetaju samo dvije stvari:
1. - spori su,
2. - cijena.

za cijenu traktora (za dijelove neznan) ja mislim da se čak i nema šta reć a sada po papirima malo jesu spori nažalost da to i mene smeta...

al nekako mi djeluju jako kvalitetni da kada samo tako nude 3god ili 3000sati jer stvarno da to pitaš NH (za koje trenutno znam) al vjerujem i dugre čak poput lindnera i john deera recimo i maseya i sl da ti nitko to nebi ponudio ni uz 10 000e nadoplate nit više, barem moja iskustva s NH, a ostale poput Landini neću ni da spomenem ne... oni su očito baš uvjereni u sigurnu izdrzljivost tih traktora a to je moguće samo s jako visokom kvalitetom biti tako siguran u neke proizvode, evo čisto ću samo malo usporedit s jednom markom alata...ista stvar kod Hilti-a, Hilti bušilice, štemalice i ostali program njihov... ljudi moji to košta na početku al koliko to traje duže od samo recimo jedne Makite koja također košta (ali oept puno manje od Hilia to da) i je marka i jako dobra npr štemalica... hilti punte za štemalicu koštaju 800kn za druge su po 100-150kn maksimum 200 i to je kao kvalitetno full, al ta vrajža punta za hilti ima svoj šenjal na njoj i dok se pozna ta crtica znači dok se ne potroši do nje ti imaš garanciju a za doć do nje ta ista štemalica ti godinama muči a da slučajno punta pukne dobiješ novu bez pardona a ne moram ni govorit koliko bolje buši ista od ostalih punti koje puucaju cim je malo ukrivo zabiješ, želim reć koliko je bolji taj njhov materijal da su oni sigurni dati garanciju na sve, al to mogu samo zbog visoke kvalitete rekao bi i najvise jer i oni znaju da nigdje ne piše da stim moze samo inzinjer stemanja upravljati, znaju da će svaka neznalica stime raditi i to ih ne brine, isto tako i za sam alat (štemalica, bušilica...) sada znači valtra i lindner stavljaju samo kvalitetne dijelove i sada to si naravno moraju i naplatit i traktor je skup sta po meni sve super ali tada oni bi morali staviti i jako dobru garanciju na njega a nisan našao da ni neki poput njih koji stavljaju takve dijelove imaju takvu garanciju..

mene za sada samo muči ko će mi doć servisirat kubotu u istru :D
 

zvončica

Član
Tu od
26 Ruj 2012
Poruka
156
Naša Kubota je L 3200, mehanička verzija. Kupili smo novu, prije nešto više od godinu dana. Cijena je bila 16.000 eura, s uračunatim PDV-om i s popustom za keš. Bili smo iznenađeni i samom primopredajom traktora, s obzirom da smo imali negativno iskustvo prilikom kupovine drugog traktora s jednom drugom firmom (po sistemu: uplatiš traktor a onda ih moliš da ti ga i isporuče).
Ovdje je sve teklo glatko: danas uplata, sutradan je traktor, u točno dogovoreno vrijeme, bio u dvorištu. Još smo morali ispuniti i upitnik, na kojem inzistiraju Japanci, kako smo bili zadovoljni uvjetima kupnje, dostave, osobljem...
Japanci garantiraju kvalitetom, jer je svaki dio traktora made in Japan, nema suradnje s drugim firmama,kao što je slučaj kod evropskih proizvođača.

Velike Kubote mislim da postižu brzinu do 40 km/h, što je, istina, daleko od jednog Fendta, ali s druge strane, ovo je Hrvatska, mislim da je max. dopuštena brzina za traktore 40 km/h, opet daleko manje od jedne Njemačke.

Servisiranje također nije problem, Se-krini mehaničari servisiraju traktore po cijeloj Hrvatskoj.
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Zvončica,
najljepše zahvaljujem.
S obzirom na AGT 835 TS cijena je povoljna. :supz:

Još da je slika (daš nekome prst, a on bi onda cijelu ruku). :prayer:
 

noviuposlu

Član
Tu od
7 Tra 2011
Poruka
759
Naša Kubota je L 3200, mehanička verzija. Kupili smo novu, prije nešto više od godinu dana. Cijena je bila 16.000 eura, s uračunatim PDV-om i s popustom za keš. Bili smo iznenađeni i samom primopredajom traktora, s obzirom da smo imali negativno iskustvo prilikom kupovine drugog traktora s jednom drugom firmom (po sistemu: uplatiš traktor a onda ih moliš da ti ga i isporuče).
Ovdje je sve teklo glatko: danas uplata, sutradan je traktor, u točno dogovoreno vrijeme, bio u dvorištu. Još smo morali ispuniti i upitnik, na kojem inzistiraju Japanci, kako smo bili zadovoljni uvjetima kupnje, dostave, osobljem...
Japanci garantiraju kvalitetom, jer je svaki dio traktora made in Japan, nema suradnje s drugim firmama,kao što je slučaj kod evropskih proizvođača.

Velike Kubote mislim da postižu brzinu do 40 km/h, što je, istina, daleko od jednog Fendta, ali s druge strane, ovo je Hrvatska, mislim da je max. dopuštena brzina za traktore 40 km/h, opet daleko manje od jedne Njemačke.

Servisiranje također nije problem, Se-krini mehaničari servisiraju traktore po cijeloj Hrvatskoj.

koliki je taj popust na keš ako se smije znati?
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
Naša Kubota je L 3200, mehanička verzija. Kupili smo novu, prije nešto više od godinu dana. Cijena je bila 16.000 eura, s uračunatim PDV-om i s popustom za keš. Bili smo iznenađeni i samom primopredajom traktora, s obzirom da smo imali negativno iskustvo prilikom kupovine drugog traktora s jednom drugom firmom (po sistemu: uplatiš traktor a onda ih moliš da ti ga i isporuče).
Ovdje je sve teklo glatko: danas uplata, sutradan je traktor, u točno dogovoreno vrijeme, bio u dvorištu. Još smo morali ispuniti i upitnik, na kojem inzistiraju Japanci, kako smo bili zadovoljni uvjetima kupnje, dostave, osobljem...
Japanci garantiraju kvalitetom, jer je svaki dio traktora made in Japan, nema suradnje s drugim firmama,kao što je slučaj kod evropskih proizvođača.

Velike Kubote mislim da postižu brzinu do 40 km/h, što je, istina, daleko od jednog Fendta, ali s druge strane, ovo je Hrvatska, mislim da je max. dopuštena brzina za traktore 40 km/h, opet daleko manje od jedne Njemačke.

Servisiranje također nije problem, Se-krini mehaničari servisiraju traktore po cijeloj Hrvatskoj.

Pozdrav! Je li mozda tvoja Kubota bez kabine?
 

zvončica

Član
Tu od
26 Ruj 2012
Poruka
156
Tako je, to je model bez kabine, sa zaštitnim lukom.
Vožnja s vjetrom u kosi...
Pozdrav i tebi!
 
Tu od
25 Lip 2014
Poruka
3,422
Malo dizanje teme iz mrtvih. Danas smo stari i ja malo obilazili trgovine da vidimo kakvih traktora od 100 konja ima za površinske poslove i malo oko vinograda i tako toga. Naletili smo na par proizvođača i nekako nam se Kubota baš dopala. Gledali smo Foton, Steyr, Case, Zetor... Malo smo porazgovarali sa šefom Sekre u vezi Kubote. Kaže Japanac, sve njihovi dijelovi vamo tamo. Ima trenutno kod njega 2 verzije. 85 i 95 ks ako se ne varam Cijena 34000 + PDV 3 godine ili 3000 radnih sati garancije za taj od 95ks. Na području slavonije kupljeno nezz koliko točno kod njih. Samo 8 u Ivankovu, neki su uzimali i po dva komada. Dosta mjesta je nabrojao i kaže da im se još nitko nije došao požaliti. Stari će se malo raspitati u krugu svojih kolega da vide ako netko ima pa da malo pogledamo to bolje.

Al' najviše nas interesira Servis. Našao sam Eko Tehnologiju Šmit iz Splita, a ako ja moram plaćati servisera da mi dođe iz Splita ili Zagreba pa još ne može u jednom danu srediti, koliko će me to sve koštati tek?

Druga solucija u koju gledamo je možda bolje dovući Servisera iz Srbije jer smo od granice nekih 10-ak km, a mislim da sam pročitao da ima servis u Šidu što je 12km od nas.

Ubiti vidim da je prošlo 3 godijhne od zadnjeg posta, pa me zanima jeli još netko nabavio u međuvremenu Kubotu i kakavi su dojmovi, dali netko nešto zna. Sve me zanima!
 

Najnoviji postovi

Na vrh