• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Reduktori?

kristian

Član
Tu od
7 Pro 2012
Poruka
90
Pozdrav,zanima me dali Torpedo td 48 Adriatic ima reduktore,prije sam radio sa store 504 i kad nebi ukljucio prvu vucu nebi se nikad ukopao a sad kad sam ga prodao radim sa torpedom i zna se ukopati ako ne koristim speru,pa me zanima dali su reduktori pokvareni ili ih uopće nema..? Hvala.:madmana::madmana:
 

tibor88

Aktivni član
Tu od
3 Ruj 2007
Poruka
2,397
znaci torpedo se ukopava bez spere a sa sperom ide dobro?
pogledaj ispod traktora, moras vidjet jesu li reduktori tamo ili ne.
ja bi rekao da su pokvareni. a to se rijetko dogadja i skup je popravak. ako ih ima uopce :eek:
prodaj torpeda i kupi opet nekog storca, ima bolje reduktore. a i sam kazes da se ne ukopava kao torpedo. sve je to do reduktora ;)

:lol:
 
B

Bobo

Guest
Tibore, ne zezaj covjeka...


Majstore, o kakvim ti reduktorima pricas? Je li tebi jasno sto je reduktor i cemu on sluzi? Kako mi se cini NE ZNAS ili gaaaaadno mjesas pojmove.


Aj ti nama lijepo objasni sto tebe tocno zanima da ti znamo odgovoriti.
 

tibor88

Aktivni član
Tu od
3 Ruj 2007
Poruka
2,397
kakvo pitanje takav odgovor


ok, ajmo ozbiljno..

dakle, koliko sam razumio, problem je u tome sto je store 504 isao kao raketa i bez paljenja prednje vuce, a td 48 se stalno ukopava i nejde bez spere.
mozda je store radio po suhom a td po mokrom?
nebih rekao da je neka razlika u snazi i tezini pa da se to toliko osjeti..
neobican problem :)
 

kristian

Član
Tu od
7 Pro 2012
Poruka
90
kakvo pitanje takav odgovor


ok, ajmo ozbiljno..

dakle, koliko sam razumio, problem je u tome sto je store 504 isao kao raketa i bez paljenja prednje vuce, a td 48 se stalno ukopava i nejde bez spere.
mozda je store radio po suhom a td po mokrom?
nebih rekao da je neka razlika u snazi i tezini pa da se to toliko osjeti..
neobican problem :)

Sa 504 sam zadao dubinu i isao bez problema,nije poceo proklizavati i ukopavati se ako ne dignem hidraulik,dok torpedu zadam dubinu i on nemoze ic a da ne proklizne i pocne trest na mjestu ako ne dignem hidraulik,zadnje gume na td 48 su 14.9 28 tvornicke,bilo je mokro ali radili su na istom terenu torpedo s jedne strane 504 sa druge strane pa jedan prema drugom...:gitarist:
 

TorpedoTD45

Član
Tu od
20 Ožu 2010
Poruka
785
U kakvom su stanju pogonske gume te koji je tlak u njima?

Nadalje, o kojem poslu govorimo? O oranju?

Torpedo nema bočne reduktore kao recimo, Zetor, Ursus, Štore, nego pogonska vratila idu direktno sa diferencijala. Dio diferencijala je veliki zupčanik kojeg pogoni mali zupčanik ozubljenog vratila koje je spojeno sa konusno tanjurastim zupčanikom koji pogon dobiva od izlaznog vratila mjenjača.

No da ne ulazimo u problematiku bez potrebe, ja i dalje nisam razumio, na koji dio, točnije, što tebi znači pojam "reduktor"?
 

tibor88

Aktivni član
Tu od
3 Ruj 2007
Poruka
2,397
ovo ti nema nikakve veze sa reduktorima ili bilo cim na sta ti mislis..
u pitanju je tezina traktora ili raspored te tezine, stanje tj istrosenost guma, dimenzije i tlak u gumama te vrsta podloge i eventualni nagib terena. te naravno, dali je prikljucak, u ovom slucaju plug primjeren traktoru s kojim radis..
 

kristian

Član
Tu od
7 Pro 2012
Poruka
90
ovo ti nema nikakve veze sa reduktorima ili bilo cim na sta ti mislis..
u pitanju je tezina traktora ili raspored te tezine, stanje tj istrosenost guma, dimenzije i tlak u gumama te vrsta podloge i eventualni nagib terena. te naravno, dali je prikljucak, u ovom slucaju plug primjeren traktoru s kojim radis..

Jednostavno traktor mi prebrzo vrti za neku brzinu kao sto je 3. spora.S punim gasom vrti,vrti i pocne se ukopavat i vrtit na mjestu ako ne dignem hidraulik.Gledao sam susjeda sa Imt 577(brzi kardan,najbrzi traktor u selu),ore bez zaustavljanja kao da ima prvu vucu nikako se ne zaustavlja...Gume su mi tvornice,sa 70% profila.Tlak:gume nisu prepumpane ako na to mislis,,plugovi su IMT 755 niski klirens...:scratch
 

TorpedoTD45

Član
Tu od
20 Ožu 2010
Poruka
785
10" 755?

Nemaš ti šta raditi u 3ćoj sporoj sa plugom, 1direktna i gas, pa nije to 533 da oreš u 3ćoj sporoj, a čak je i njemu 1brza OK.

Nešto nije u redu, nema teorije da se navedeno događa u normalnim uvjetima. Pa TD48 Adriatic je u svojoj klasi među traktorima sa najvećom masom.
 

kristian

Član
Tu od
7 Pro 2012
Poruka
90
10" 755?

Nemaš ti šta raditi u 3ćoj sporoj sa plugom, 1direktna i gas, pa nije to 533 da oreš u 3ćoj sporoj, a čak je i njemu 1brza OK.

Nešto nije u redu, nema teorije da se navedeno događa u normalnim uvjetima. Pa TD48 Adriatic je u svojoj klasi među traktorima sa najvećom masom.

Sutra ujutro cu probat u 1 direktnoj,
 

tibor88

Aktivni član
Tu od
3 Ruj 2007
Poruka
2,397
Gledao sam susjeda sa Imt 577(brzi kardan,najbrzi traktor u selu),ore bez zaustavljanja kao da ima prvu vucu

taj traktor ima oko 3,5t. mozda i vise, zavisi koliko ima utega. a tvoj td oko 2t? velika je to razlika..
 

zwer

Dobro znana faca
Premium
Tu od
15 Ožu 2010
Poruka
1,710
jesi siguran da štore nema ukopčanu prvu vuču pa da ta taj neko ko ga vozi malo je**?
 

kristian

Član
Tu od
7 Pro 2012
Poruka
90
jesi siguran da štore nema ukopčanu prvu vuču pa da ta taj neko ko ga vozi malo je**?

Torpedo ima oko 2200 kg,store nema ukopcanu prvu vucu uvijek,to znam jer sam ga ja vozio,sad cu brobat ic u 1 direktnoj...:supz::supz:
 

TorpedoTD45

Član
Tu od
20 Ožu 2010
Poruka
785
Torpedo TD48 - 2270kg bez kabine, sa zaštitnim ramom. Ali nema šta, pa nema on jedini TD48 i ne ore jedino on s njime. Ili plug nije dobro uštiman (zabija se u zemlju, "naoštren" na poteznici-toplinku) ili je nešto drugo, no, nema tu da sa IMT plugom 12" ne može orati.
 

zwer

Dobro znana faca
Premium
Tu od
15 Ožu 2010
Poruka
1,710
Štore ak se ne varam ima nekih 1700kg bez kabine, cca 2t s kabinom....

Ja znam kak štore bez prednje vuče ide a neide nikako, torpedo bi moral bolje ić radi mase....
 

Banijac 82

Član
Tu od
1 Sij 2012
Poruka
342
možda ne prebaci ručicu od hidrulike u položaj za oranje ili mu se možda otkačila
pa mu ne drži visinu
 

TorpedoTD45

Član
Tu od
20 Ožu 2010
Poruka
785
možda ne prebaci ručicu od hidrulike u položaj za oranje ili mu se možda otkačila
pa mu ne drži visinu

Kažem, nešto nije u redu.

No kako je slabo opisano, osim da proklizuje a štore ne proklizuje, a volio bi vidjeti kako je podešen plug, gdje je prikopčan toplink, gdje je ručica za finu regulaciju te dali je ista ispravna...

No, čekamo gazdu.
 

kristian

Član
Tu od
7 Pro 2012
Poruka
90
Izgleda da je neki problem u plugovima.Jutros sam uzeo druge Imt 701 i ide bez problema punim zovom,,,:drinkers: .Td 45 kako mislis previse rone u zemlju,toplinik je zakvacen na srednju rupu...
 
Posljednje uređivanje:

TorpedoTD45

Član
Tu od
20 Ožu 2010
Poruka
785
Izgleda da je neki problem u plugovima.Jutros sam uzeo druge Imt 701 i ide bez problema punim zovom,,,:drinkers: .Td 45 kako mislis previse rone u zemlju,toplinik je zakvacen na srednju rupu...

Srednja rupa, to je u redu, znači ili je deformiran plug, ili nešto ne štima sa hidraulikom (ako se nivelacija "izgubi", može naglo povečati dubinu, pa traktor posustaje, a kako to nije bilo kakav traktor nego stroj, ne posustaje motor nego proklizuju kotači).

Dali je kod oranja upaljena fina regulacija:http://i46.tinypic.com/34ear9h.jpg te dali povremeno u oranju čuješ kako radi (čuje se zvonak zvuk, kad podigne ili spusti hidraulik pa na zračnosti klinova čuješ ck-ck-ck, ck-ck, kako se optereti ili rastereti toplink, a ako je originalan toplink-poteznica, onda zna zveckat ručka koja olakšava zatezanje ili rastezanje istog).

Slobodno nabaci koju sliku...
 

torpedo6206

Član
Tu od
23 Kol 2009
Poruka
106
Torpedo se ukopava kad ga preopteretiš, ja orem s 6206 i plugom 2x12 1 brzom, ako je lakše oranje, 2 brzom, plivajući hidraulik doljnja rupa, i pravilno namješten plug, na 30 cm bez problema ore, bez kotača za dubinu...
Ako ti ostane ručica u dolje,onda ti plug može propadati pa da traktor počne kopati, pa je malo podigneš hidraulik i on krene...
 
Na vrh