• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Rekonstrukcija - oprez!!!! puno slika!

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Dakle, evo nekoliko slika iz reparacije moje samoutovarne prikolice MENGELE LW 19, radili smo ja i stari prošle zime!!!

1. reparacija hedera iliti pick up-a :mrgreen:

aNaNa000.jpg


aNaNa002.jpg


aNaNa004.jpg


aNaNa006.jpg


aNaNa009.jpg


aNaNa013.jpg


aNaNa016.jpg


aNaNa027.jpg


aNaNa029.jpg
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,393
A zakaj niste pofarbali pod i šasiju kad je već bila prilika???
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Jesmo!!!
Komplet šasija je pofarbana sa temeljnom bojom, jer dok smo skinuli stare daske, čovješe bilo je toliko trulo i hrđavo na šasiji da sam jednostavno ju morao zaštiti s temeljnom bojom, a novi pod je pofarban, samo bojom za drvo!!! :mrgreen:
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,393
Onda dobro. No mi smo to malo temeljitije radili pri obnovi naših strojeva (prikolica LW15, samo je pickup bil jako trul jer je vozila travu, prikolica za gnoj Krüger H3 - pojačana šasija, skraćeno rudo, proširena osovina - farbana je s autolakom naručene boje, berač Tornado 35, pojačan prepravljen, dograđen i pofarban po dijelovima, plug si videl itd.)
Netrebam ti spominjati da je sve rastavljeno do zadnjeg šarafa, svi ležaji otvoreni, oprani, namazani i zatvoreni...tak da je sve izgledalo bolje nego kad je bilo novo :D
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
ZJ kaže:
Onda dobro. No mi smo to malo temeljitije radili pri obnovi naših strojeva (prikolica LW15, samo je pickup bil jako trul jer je vozila travu, prikolica za gnoj Krüger H3 - pojačana šasija, skraćeno rudo, proširena osovina - farbana je s autolakom naručene boje, berač Tornado 35, pojačan prepravljen, dograđen i pofarban po dijelovima, plug si videl itd.)
Netrebam ti spominjati da je sve rastavljeno do zadnjeg šarafa, svi ležaji otvoreni, oprani, namazani i zatvoreni...tak da je sve izgledalo bolje nego kad je bilo novo :D

Je, tak se to dela, mi smo tak rotokosu Deutz - Fahr KM 22 kad smo ju kupili polovnu rastavili do posljednjeg šerafića, svi ležaji, pikse, semerinzi, kučišta, osovine, sve novo kaj je trebalo, pa cerade, zaštite, sve bojano s temeljnom pa gore s autolakom, ma dok je bila gotova, izgledala je ko nova novcata dovezena iz dučana :mrgreen: :mrgreen:

U to vrijeme još nisam imal mobitel s kamerom pa nisam to imal s čim poslikati i jako mi je žao, jer stvarno bio je posao za pamčenje!!!
Ovak izgleda sad, samo je dost prljava, al zamislite si ju kak je čista i blista na suncu :mrgreen: :mrgreen:
aNaNa086.jpg
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,020
Ovo je čist ista kosa ko moja Pottinger :!:
da nije možda i ta Pottinger :scratch
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,020
ŠANANA kaže:
Ma jok, to je original KHD DEUTZ-FAHR KM 22 :!:
A dobro možda je..
budem slikao svoju pa tu stavim da pa vidiš..
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Nema možda, 100% je :!:

Nego sve su one jako slične, pogotovo te bubnjaste od 165 cm, recimo moja je gotovo ista ko i od deda Fahrova, pa vjerojatno ko i tvoja Pottingerica ;), sve su one na isti kalup rađene :D
 
D

DADAC

Guest
Kaj nebi km 22 bila naranđasta. Ja imao naranđastu, 165 al mi je delala kvar na vladimircu pa sam ju dal susedu u zamjenu za hrpu gnjoja. Sranje za stanje!!!!!!!! :oops:
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
DADAC kaže:
Kaj nebi km 22 bila naranđasta. Ja imao naranđastu, 165 al mi je delala kvar na vladimircu pa sam ju dal susedu u zamjenu za hrpu gnjoja. Sranje za stanje!!!!!!!! :oops:

A čuj može biti i zelena ak baš hočeš, sve su to željene nijanse od čovjeka do čovjeka, ja asm htio da bude crvena i tako sam si ofarbao, možda nebi bila loša niti zelena, al pošto imam sve crvene traktore, pa reko nek bude kompatibilno :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
 

edosoko

Dobro znana faca
Tu od
5 Svi 2008
Poruka
1,380
ŠANANA kaže:
Je, tak se to dela, mi smo tak rotokosu Deutz - Fahr KM 22 kad smo ju kupili polovnu rastavili do posljednjeg šerafića, svi ležaji, pikse, semerinzi, kučišta, osovine, sve novo kaj je trebalo, pa cerade, zaštite, sve bojano s temeljnom pa gore s autolakom, ma dok je bila gotova, izgledala je ko nova novcata dovezena iz dučana :mrgreen: :mrgreen:
U to vrijeme još nisam imal mobitel s kamerom pa nisam to imal s čim poslikati i jako mi je žao, jer stvarno bio je posao za pamčenje!!!
Ovak izgleda sad, samo je dost prljava, al zamislite si ju kak je čista i blista na suncu :mrgreen: :mrgreen:
aNaNa086.jpg
jeste li mijenjali lezajeve na bubnjevima? ako jeste koliko si platio ako se sjecas?
nadam se da znas o cemu pricam..... :|
Obrisan neispravan link.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
jesmo, mijenjali smo sve ležajeve, uzimali smo SKF i FAG, tak da nas je dost koštalo, mislim oko 100€ sve komplet!
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,020
Evo slike moje Pootinger kose koje sam obečao:
i531321_Fotografija109.jpg
i531320_Fotografija108.jpg


Iz sllike se vidi da su 99% iste..
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Marko, stvar je u naljepnici, odnosno u poklopcu remenja, samo ga zamjeniš i imaš DF-a :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
 
Na vrh