• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Remenica za motokultivator

skladistar

Član
Tu od
26 Kol 2007
Poruka
500
Kako nemam napred zaštitu, proračunao se i zaletio u betonsku škarpicu, :) e sad me zanima di mogu nabavit novu? A odmah i zaštitni onaj štitnik (bull bar) ispod...
Freza je goldoni sa lombardini motorom

remenica.jpg
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,389
He he, moja zaštita je upravo u izradi...lim 5mm.
A valjda bude još i bull-bar od colove cijevi :)
 

skladistar

Član
Tu od
26 Kol 2007
Poruka
500
He he, moja zaštita je upravo u izradi...lim 5mm.
A valjda bude još i bull-bar od colove cijevi :)

Poslikaj :)

Odmah napravi dodatno jedan pa proslijedi :)

Nego reci di da nabavim remenicu.....
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,389
Nemamo isti motor :)
Pitaj Plavi oglasnik, Njuškalo...a ak nema Agro Dom, Entradu...
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
ja ztnam da je zagorje malo ..i brdovito ..slažem sr da treba obraditi sve pa i do škarpe . ali ne razumijem kog vraga na tak malom prostoru na tak malo zemlje idete raditi betonsku škarpu .

remenicu bi mogli imati i u masivi ..proguglaj trgovine u provinciji jer su ova dva nabrojena u metropoli, zastupnici i skupi ko stomatolozi .Probaj ih zaobići

Vaš velečasni
 

skladistar

Član
Tu od
26 Kol 2007
Poruka
500
Parapet izmedu vrta i ostatka dvorista :)

ok budem se raspital :)
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Ma super , ne da si se ogradil od ostatka svijeta nego sam od sebe :lol:
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,800
Kod mene na MIO je otišel onaj starter, a novi je bil strašno skup, pa sam ja išel na preinaku.
Dal sam odlijati komad aluminija i tokar je odradil ostatak posla. Radi več duuugo bez problema.

Mislim da bi to u ovom slučaju isto bilo izvedivo, a čak možda postoji i opcija da se ta stara popravi navlačenjem novoga dijela odozgo.
Naravno sve ove kemije dolaze u obzir ako remenice nema za nabaviti ili ako je bezobrazno skupa.
 

skladistar

Član
Tu od
26 Kol 2007
Poruka
500
Ma super , ne da si se ogradil od ostatka svijeta nego sam od sebe :lol:
da da to je jedan komad de je ukrasna gredica s rožama :)
I bas sam ju pogodil, a ak očeš bas kaj znati ja nisam jedan od onih zadrtih zagorcov koji se ogradivaju i nedaju nikme da prismrdne na dvorište il da vozi po nečijem putu....
Makar ima i oko mene ljudi da ak s kotačem od traktora prođeš 10 cm kam nisi smel, več vade cijeli arsenal.... :)
Ja ak mogu pomognem ljudima da prođu i olakšaju si put a ne da ih j... i zajebavam... :)
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Zajebancija je život ..
cijelo popodne razmišljam ( pazi koji progres za ovako ludu glavu ), mislim da sam ja naručio remenicu baš u masivi za LDA 450 ..To je bilo jedno 130-140 kuna m znam da se nije isplatilo kemijati za te novce .

Ja mrzim ograde , i granice , i zidove , i nevjernike .,xd.
Ali nauživam se u sloveniji ..prošo sam je onako uzduž i poprijeko ..i svaki put me zadivi kaj ti ljudi nemaju ograde ..
Možda postoji razumljivi razlog tome ali ja im se divim .
Da li su oni liberarniji ili dosljedniji , po pitanju pesa , kokoši , purana , lopova itd.
Bio sam na par dvorišta , i onako s mobitelom na uhu nakon 10 minuta shvatim da sam odlutao tri kučna broja dalje a da nisam preskakao žicu .Koji to vrag ulazi u ljude ?


vaš velečasni
 

skladistar

Član
Tu od
26 Kol 2007
Poruka
500
Evo javili mi se iz Agrodoma :)
mpc 100 kuna :)

Sad cekam odgovor jos za zaštitu, da opet nebu remenica dobila ak se zaletim u cvijetnjak :)

Zajebancija je život ..
cijelo popodne razmišljam ( pazi koji progres za ovako ludu glavu ), mislim da sam ja naručio remenicu baš u masivi za LDA 450 ..To je bilo jedno 130-140 kuna m znam da se nije isplatilo kemijati za te novce .

Ja mrzim ograde , i granice , i zidove , i nevjernike .,xd.
Ali nauživam se u sloveniji ..prošo sam je onako uzduž i poprijeko ..i svaki put me zadivi kaj ti ljudi nemaju ograde ..
Možda postoji razumljivi razlog tome ali ja im se divim .
Da li su oni liberarniji ili dosljedniji , po pitanju pesa , kokoši , purana , lopova itd.
Bio sam na par dvorišta , i onako s mobitelom na uhu nakon 10 minuta shvatim da sam odlutao tri kučna broja dalje a da nisam preskakao žicu .Koji to vrag ulazi u ljude ?


vaš velečasni

Eh to se i ja pitam kaj ulazi u te ljude...
Prije cca 10 dana vozio kod bratica drva iz jedne šume i sad izlaz iz šume,pa jaki uspon od cca 20 m, i skretanje pod 90.
Normalno bilo je i mokro i radi toga malog uspona nisam smio pretjerivat s tovarenjem prikolice jer nebi zišlo.
A pored ima susjeda most (koji su oni sami platili dok se potok kopal) i gore rampa,i ja pitam gospođu dal bu dopustila da tu idemo, i možeš pogoditi koji je bil odgovor.... :) :)
Eh da da nam je dopustila prolaz preko mosta, garant bi uštedjeli na jednoj furi jer bi jače tovarili prikolice....
Tak da ti mene više ništa nemože iznenaditi....
AL dobro ok glavno da sam ja našel de bum remenicu kupil :)
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

apokaptus

Član
Tu od
10 Svi 2010
Poruka
861
Zastitu napravis sam od cijevi. malo varenje, jedan komad zeljkeza deblji za nosace, borer izbusis i to je to
 

skladistar

Član
Tu od
26 Kol 2007
Poruka
500
Remenica kupljena u Zagrebu.
Cijena 80+PDV = 100 kuna i posjet Zagreb gradu :)
Mislim da se za te pare ne isplati kemijati....
Bacio pogled dal paše onaj mehanizam kaj ima napred namontirano da samo potegnem (sistem ko na flakserici i motorki) kaj se štik uvuče nazad, al to zadovoljstvo košta 100€, al su rekli da se da namontirati i da paše......

DSC_0073.jpg
 

hodor

Dobro znana faca
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
1,748
Ako imaš ugrađen dekompresor na glavi od prije onda je "namatalica" ok, ako nemaš, zaboravi.
 

skladistar

Član
Tu od
26 Kol 2007
Poruka
500
E vidis to mi majstor u dučanu pozabil napomenuti.......
Znači ako nema dekompresora, sigurno bi tu "namatalicu" polomil po brzom postupku zbog prevelikog opterećenja?
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,389
Ne namatalicu. Spukal ti bu ruke.
 

NoNameBoy

Član
Tu od
21 Ožu 2013
Poruka
59
ja sam si izrađivao štitnik
no ispao mi je previse nisko tako da cu sad radit novi

ustvati nije komplicirano
 

motohod

Član
Tu od
12 Ožu 2009
Poruka
787
Ne treba automatski (ko Hatz ili Deutz, kaj se polako vraća) nego je dovoljan i obični Lombardinijev na polugicu. Samo treba ZNATI nabrati motor.....

Meni je glavna zabava ostaviti Bertolini 125 ( Lomabardini dizel je gore) na vrtu i onda nagovoriti susjeda nek ju upali. Kaj nema šanse, vuče štrik ko mutav. A ja ga vratim z dekompresorom dva kruga unatrag i potegnem štrik z 2 prsta... :icon_super:

:D:
 
Posljednje uređivanje:

hodor

Dobro znana faca
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
1,748
Miša mu vidim, sad bude ispalo da tko nema dekompresora, ne može kresnut motor:(giggle):
Pokojni susjed je, koliko ja pamtim svog Tomu uvjek palio na štrik, malo cimanja lijevo-desno i to je to.
Caka je kod "namatalice" da se motor gotovo uvijek zaustavi prije kompresije, a onda nema šanse da upališ. Isto tak nemaš mogućnost okretanja radilice do kontra kompresije da si zaleta uzmeš:(giggle):
 
Na vrh