• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

RENAULT

irvine156

Iskusan lik
Tu od
10 Svi 2012
Poruka
797
U cijeloj temi se ne spominje Temis ,danas bio gledat jednog 610z i jako dobro izgleda,16x16 mjenjac. Iveco motor.

Dali ga ko pozna kao stroj kako se ponasa?
 

RAZZOR

Član
Tu od
15 Ožu 2013
Poruka
114
Pomoc.

Trazi se netko tko ima renault 133.14 traktor sa ehr-om. imam problem sa strujom trebo bi premjerit neke napone da mogu spojit. Neradi mi hidraulika a treba sijat :(
 

zivisic

Član
Tu od
1 Ožu 2011
Poruka
727
Kakva je razlika izmedju ergosa i cergosa?
Vidio sam da cergos ima dvoja vrata na kabini i cini mi se pomocne cilindre na hidraulici...
A sta su opce ti modeli?
Jel to nastalo iz Ceresa ili je to zaseban dizajn?
Konedata ne pise te stvari...pisu da su mjenjaci drugaciji
Zj ti nesto znas o tim serijama...negdi sam procitao da si pisao da JD 3400 nevalja nista, znaci ni ovi ne valjaju?
 

golman7

Član
Tu od
11 Ruj 2011
Poruka
605
Ima al je vec bruseno kuciste,imalo zareze od karika..Mehanicar mi reko oko 4000kn,samo nezna sto sve ulazi u to,jel komplet il pojedinacno.
 

zivisic

Član
Tu od
1 Ožu 2011
Poruka
727
Sto duze gledam Cergosa, sve mi se vise svidja!
Ares je mocan...
Ali cergosi djeluje svestraniji...
Laksi je, a duzi medjuosovinski razmak...a podjednako su okretni
Ima nelos protok hidro pumpe
Savrsenu vidljivost iz kabine (meni interesantno zbog komunalnih radova)
Nisam jos na cisto izmedju njih 2...koji bi, ali jednog bi...
 

djelac

Član
Tu od
9 Tra 2009
Poruka
532
Decki jel tko mjenal pumpu n renalut 113-14?bec dvije pumpe krive dosle mi?
 

zivisic

Član
Tu od
1 Ožu 2011
Poruka
727
Je ima ko iskustva sa prenjim ovjesima u Renaulta?
Sad sam pricao sa jednim francuzom, ne zna bas dobro engleski ali kaze, nekad se dogodi na aresu da se u ovijesu cuje krrrr?
 

gomahers

Član
Tu od
8 Srp 2011
Poruka
486
Ares bi trebo imat Carraro prednji most...ko na Claasu.. dok ove nize serije poput Ceresa imaju neke svoje kreacije.. a to sto se njemu cuje krr.. mozda ga je ulje pojelo
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,627
...Sad sam pricao sa jednim francuzom, ne zna bas dobro engleski ali kaze, nekad se dogodi na aresu da se u ovijesu cuje krrrr?

Možda na francuskom krrr znači nekaj drugo? :wink::(giggle):
 

zivisic

Član
Tu od
1 Ožu 2011
Poruka
727
Zezate vi mene...
Zvao sam danas Jerkovica...a on kaze, lezaji, polusovine...
Po meni ako je na motanju...to je zglob...ako je na ravno,neznam, uglavnom mene vuce na prijenos
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,627
Malo..naj se ljutiti.
Bojim se da su to vrlo skupe igračke za popraviti.
Zakaj ne pogledaš Zetora Crystal?
Em su jeftini, em su jeftini za popraviti. Pogotovo dolje u tvom kraju gdje nema blizu nekog većeg trgovca dijelovima.
Pogledaj ovo:
Nudim opet
fee377a115d7f56e67ac7a693fa5ddf2.jpg


1224, "86, 5000€
 

zivisic

Član
Tu od
1 Ožu 2011
Poruka
727
Ne mogu s time bit konkurentan, i renault mi je 'star'.
Ali evo, ako imas prijedlog, treba mi nesto 15-18 t eura...6 cilindara 120 ks, iskljucivo za malciranje.
Renaulti djeluju super, je slazem se, jedino to odrzavanje...dodatni je problem je sto ih u nas bas i nema pa nemas koga pitat.
S druge strane, kad se koji pokavi na njuskali
...nestane za cas
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,627
Ne kuzim zakaj nemreš biti konkurentan?
Pa sigurno da je takav stroj jeftiniji u pogonu.
 

zivisic

Član
Tu od
1 Ožu 2011
Poruka
727
A gledaj...nije samo cijena rada parametar konkutentnosti.
Konkurenicija uglavnom ima strojeve kupljene nove 2000-2008, moras bit barem u tom rangu.
..zbog gro razloga
Da nista drugo, bez klime i amortizacije, ako planiras u Dalmaciji radit 10h/dnevno u ljeto...mos se odma pridat!
 

VuckoH

Član
Tu od
11 Svi 2015
Poruka
620
Imas same 6 cilindara oko te love na njuški,bila su dva komada nedavno.

Koliko kužim ti bi neki malo noviji traktor koji je udobniji za radit a da nije preskup.
 
Na vrh