• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Renoviranje farmi i staja za tov junadi...

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Napravio sam prije kojih 3 tjedan jedan boks za bikove, to bude u budučnosti prihvat za telad pošto je objekat na dubokoj stelji, slama ide dolje, ali pošto objekat na rešetke nije gotov, ova tura bude se morala odhraniti tu, no važno je samo započeti i doči do nekog kapitala za uložiti dalje u proizvodnju.
To je zapravo bilo renoviranje i prenamjena starog objekata gdje su prije bile junice i bikovi na vez.
Slika2138.jpg

Slika2136.jpg

Slika2134.jpg
 

OPG HORVAT

Član
Tu od
24 Ožu 2011
Poruka
696
Najbitnije ti je da je objekt takav da nemoraš snažiti i ako moras da se može strojem jer to uzima puno vremena i truda, lako je sa pet deset kom
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Najbitnije ti je da je objekt takav da nemoraš snažiti i ako moras da se može strojem jer to uzima puno vremena i truda, lako je sa pet deset kom

Znam ja to sve, ovaj je na čiščenje i to ručno, ali tu je samo 5 komada i dva puta tjedno po pol sata mi treba da očistim, nije tako strašno.
Sljedeča dva objekta budu na rešetke, a jedan pregonski na strojno čiščenje.
 

ivan_nt

Novi član
Tu od
25 Tra 2013
Poruka
9
Ljudi pomoc......... mozda ste me upratili.... pitao sam za farmu krava ali nemam vremena za njih te krecem sa bikovima..... a sada molim da me malo uputite tj da kazete sta je najbolje???? trebaju mi dimenzije farme i dimenzije najboljih jasli (znaci razlika poda i poda jasli, visina jasli) ... mislim napravit farmu za 10-12 bikova i treba mi pomoci tj svve sam razradio ali mi sada trebaju finalne dimenzije...... bit ce slobodni uzgoj znaci u stali jasle na jednoj strani a slobodno hodaju.... isto tako ce biti automatsko ciscenje (pod pod nagibom 1-2%) potpuno ravan i betoniran (ferobetonom), ciscenje ce se vrsiti tako da ce zeljezna daska (iz vise dijelova) prelaziti preko farme i tako skupljati na jednu stranu gnjoj (kretat ce se 2km/h).. a posto radim vec bit ce im i automatsko hranjenje znaci ja cu im rucno davati veceru i pripremiti dorucak i rucak koji ce im u odredeno vrijeme biti proslijeden te je to skoro zavrseno tj razradeno sa strojarima i elektrotehnicarima te ce sve raditi kompjuter... zato da skratim.... molim dimenzije za 12 bikova sirina ce im biti oko 5 m a duzina mi treba i isto tako sta mislite o jaslama na principu nezz sada kako bi vam objasnio ono kad ne jede sipka stoji a kada hoce jest mora glavom pritisnuti sipku koja se spusti dole i zatvori ga odozgo..... i ako je slobodni uzgoj (kad nisu zavezani za jasle) jel tada ide pojilica(za vodu) izvan hranilice(jasli) msm jel treba stojati npr na potpuno drugoj strani objekta=?????
et srdacno pozdravljam sve heheheh
 

Zombie

Član
Tu od
29 Ožu 2013
Poruka
629
ferobeton???? sirina 5m?? automatsko hvatanje??a opisao si sve kao da bi dosao tamo jednom na dan..nema tu kruha..
najbolje bi bilo da odes negdje nekud vidjet kako se vrsi tov i koji su uvjeti drzanja...od neke vrlo jednostavne stvari radis SF na stetu zivotinja a kasnije i na teret svoga depa....
razmotri sasvim drugaciji pristup jer ti je ovo vec sad osudeno na propast...
 

dino

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2009
Poruka
1,500
Pogledaj njegov profil.
Ne vjerujem da nas zajebava,nego je neiskusan i nema pojma u sto se upusta.
Prijatelju,mani se corava posla...
 

orašar

Član
Tu od
17 Lip 2013
Poruka
74
Ljudi pomoc......... mozda ste me upratili.... pitao sam za farmu krava ali nemam vremena za njih te krecem sa bikovima..... a sada molim da me malo uputite tj da kazete sta je najbolje???? trebaju mi dimenzije farme i dimenzije najboljih jasli (znaci razlika poda i poda jasli, visina jasli) ... mislim napravit farmu za 10-12 bikova i treba mi pomoci tj svve sam razradio ali mi sada trebaju finalne dimenzije...... bit ce slobodni uzgoj znaci u stali jasle na jednoj strani a slobodno hodaju.... isto tako ce biti automatsko ciscenje (pod pod nagibom 1-2%) potpuno ravan i betoniran (ferobetonom), ciscenje ce se vrsiti tako da ce zeljezna daska (iz vise dijelova) prelaziti preko farme i tako skupljati na jednu stranu gnjoj (kretat ce se 2km/h).. a posto radim vec bit ce im i automatsko hranjenje znaci ja cu im rucno davati veceru i pripremiti dorucak i rucak koji ce im u odredeno vrijeme biti proslijeden te je to skoro zavrseno tj razradeno sa strojarima i elektrotehnicarima te ce sve raditi kompjuter... zato da skratim.... molim dimenzije za 12 bikova sirina ce im biti oko 5 m a duzina mi treba i isto tako sta mislite o jaslama na principu nezz sada kako bi vam objasnio ono kad ne jede sipka stoji a kada hoce jest mora glavom pritisnuti sipku koja se spusti dole i zatvori ga odozgo..... i ako je slobodni uzgoj (kad nisu zavezani za jasle) jel tada ide pojilica(za vodu) izvan hranilice(jasli) msm jel treba stojati npr na potpuno drugoj strani objekta=?????
et srdacno pozdravljam sve heheheh

Gdje se točno nalaziš, ja sam okolica Zagreba pa bi ti mogel pokazati kak se to dela (10-20 bikova) - uživo.

ŠANANA, zajebava te zato kaj je na slikama videl da su "gospoda" malo zaritana, ali budeš ti to dovel u red prije mesara, kak to več ide neeee!!!

BTW: ja samo pratim temu, trenutno su bikovi u moga Oca.
 
Posljednje uređivanje:

ivan_nt

Novi član
Tu od
25 Tra 2013
Poruka
9
Gle ja ne mogu uci ujutro u stalu jer cu se usmrdit i onda se moram tusirat prije posla... a njima cu posetit ostatak dana znaci od 4 pa nadalje sam njihov i molim vas da za to ne brinete, isto tako ferobeton sam uzeo radi glatke povrsine lake za ciscenje ali dovoljno hrapave da se ne klize, gle neka je osudeno na propast ali imam dosta kvalitetne zemlje i do proljeca viska para tako da farmu dizem bez marke kredita ;) i sirina je 5 metara zbog toga sto bi u tih 5 metara dosle jasle i malo prostora za setnju (5 metara je sirina prostora za bikove i plus 2 metra jasli i prostora za ulazak hrane,,,, i sada trazim duzinu za 12 bikova) znaci 12 bikova ide i treba mi duzina, te idem po sistemu koliko bikova toliko i prostora za hranjenje ali je problem koliko treba biti razmak izmedu bikova... citao sam da ako je na vezu treba oko 1,2-1,3m boks biti sirok ali za slobodni tov ne treba

to sto sam mlad i perspektivan ne znaci odmah da sam šaban i da sam vas dosao ovdje za*ebavati ako sam pogodio temu i ima dobrih ljudi koji bi mi pomogli da dobijem pokoju korisnu informaciju valjat ce

Neiskusan jesam ali manit se ovoga "čorava posla" bas i ne kontam ;)

Ja sam iz Novog Travnika, BiH
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

dino

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2009
Poruka
1,500
Za slobodan tov bi bilo najbolje 3 kvadrata po grlu,ali moze to i manje!
Kad krenes sa stalom,salji nam slike.
Sretno!!!
 

Ivica Blagaj

Član
Tu od
13 Velj 2011
Poruka
470
Potrebno ti je min 2 m2 po grlu, a ako tovis na vecu kilazu >600kg onda 2,5 m2. Ako nije resetkasti pod onda povecaj povrsinu za 20%
 

OPG HORVAT

Član
Tu od
24 Ožu 2011
Poruka
696
Za dvanaest bikova po meni idealna dužina 12 m dok su manji stane i više grla, ali bitno je da mogu svi na kopanj
 

Najnoviji postovi

Na vrh