• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Renoviranje farmi i staja za tov junadi...

Ivica Blagaj

Član
Tu od
13 Velj 2011
Poruka
470
pa ja nemam pojma kako to ide! imam kosu ploću

Pa to moraš ti odlučit kakvu varijantu izgnojavanja hoćeš..
Po meni da radim iz nova vani bi napravio lagunu a ovo ispo samo za preljevnu..ali to je ujedno i skuplja varijanta.
 

OPG HORVAT

Član
Tu od
24 Ožu 2011
Poruka
696
Ja isto imam kosu ploću i recimo primitivni objekt a koji bi po vama bio bolji sistem?? Ako to smijemo u ovoj temi raspravljat
 
M

MOCO

Guest
s obzirom na današnje stanje cijena koje mi seljaci postižemo, trenutno najbolji sistem je onaj koji imam. ne ulažem ni kune više
 

OPG HORVAT

Član
Tu od
24 Ožu 2011
Poruka
696
s obzirom na današnje stanje cijena koje mi seljaci postižemo, trenutno najbolji sistem je onaj koji imam. Ne ulažem ni kune više

zato sam blagaja i pito dali nije moglo izdržati jos koju turu,
ali sto sam naveo mora se posao olakšati,
a i ako planiras povečati proizvodnju za nešto se moras odlućiti
a mislim da samo povečanjem proizvodnje se isplativost povečava
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
hu kako se situacija odvija izgleda da kod mene bude ostao stari sistem Bilogorske štalice iz kučne radinosti uz dodatak malo drvene mase iz Like

Uploaded with ImageShack.us

Uploaded with ImageShack.us
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
vile i kolica,a lanci da male krave ne uteknu jer imam malo okučnice a sa dvije strane cesta,da nebi bilo unfala po cesti
 

Ivica Blagaj

Član
Tu od
13 Velj 2011
Poruka
470
I dobro, stoka se hrani..proizvodnja ide..
Jedino na većim količinama se pojavljuje pitanje ekonomičnosti ovakvog tipa naspram modernijeg-skupljeg objekta..kad postaje rad potreban skuplji od investiranja u skuplji objekt sa manjom potrebom rada.
 

tine

Dobro znana faca
Premium
Tu od
10 Pro 2006
Poruka
856
Ovo zeleno kaj je po ležištima kak se to stručno zove?
Koja je debljina tog?

To je neki od tipova madraca.

Ovi je izgleda od lateksnih ploća cca. 25 mm i presvlake zelene boje.

To se koriste razni tipovi presvlaka, ko i punila.
Imaš od nekakvih 'kobasa' punjenih sa sjeckanom gumom, pa do lateksa, jedne ili dviju ploća debljine.
Preko ide presvlaka, od materijala, koji ne propušta tećnosti. Mogu biti platificirani ili gumirani tekstili, ili puna gumena 'plahta'.

Svakako treba i tu da se koristi prostirka, a dosta manje treba, da postigneš isti efekt.
 
Posljednje uređivanje:

OPG HORVAT

Član
Tu od
24 Ožu 2011
Poruka
696
EVO ŠTO SMO MI RADILI PROSLIH PAR GODINA PRVO
DSC01906.jpg



sada
 

Prilozi

  • 2012-02-29 16.45.27.jpg
    2012-02-29 16.45.27.jpg
    53.8 KB · Pregleda: 1,722
Posljednje uređivanje:

OPG HORVAT

Član
Tu od
24 Ožu 2011
Poruka
696
Nisam neki haker za te komp

evo jos mixser prikolica i traka

2012-02-29 16.47.39.jpg

2012-02-29 16.56.10.jpg

SISTEM JE KOSA PLOĆA

2012-02-29 16.53.00.jpg

2012-02-29 16.48.44.jpg
 
Posljednje uređivanje:

toma84

Aktivni član
Tu od
10 Velj 2008
Poruka
2,026
Negdje na Kupincu, zdenčini mi kupovali prije par godina... E sad je još ima čovjek ne znam...
 

zwer

Dobro znana faca
Premium
Tu od
15 Ožu 2010
Poruka
1,710
ovako, radim u BETON Lučko firmi i između ostalog u ponudi imamo tipske rešetke za govedarske i svinjogojske farme, montažne silosne elemente za silažu itd. Iako smo ih napravili i isporučili u stotinama tisuća kvadrata nemamo niti jedne slike... :(
Rešetke se rade u čeličnim kalupima na vibro stolovima, imaju svu potrebnu papirologiju itd...
Mogu samo stavit skicu - princip slaganja koju sam radil nedavno jednom čovijeku..

Qc30m.gif


govedarske imamo dužine 200, 250, 300, 320cm... svaka zatvara 45,6cm kanala

cijena je 238-245 kn/m2


za sada nemamo niti jednu reklamaciju!
 
Posljednje uređivanje:

ljiljanakn54

Član
Tu od
23 Srp 2011
Poruka
96
Bravariju mi je delal Ocvirek po mojem nacrtu a ostalo sam delal vecinom sam, par dana mi je pomagal tu jedan decko..A vodu mi je radil Tihomir iz Miholjca..

Odlicno zaista, jedina zamjerka mislim da su mali prozori mada ima ventilacije i preko krova. pozdrav, svaka cast.Vidim da je resetkast pod. Kako ste rijes li ili izdjubravanje van. Je li dolje bazen?
 

Ivica Blagaj

Član
Tu od
13 Velj 2011
Poruka
470
Hvala, a površina prozora je premala ali to nisam sad mogao promijeniti..
Dodatna ventilacija je i kroz otvore između rogova na spojnom mjestu zida i krova, ove daske koje to zatvaraju imaju pante i otvaraju se po potrebi.
Ispod rešetki je bazen za gnojovku 2m širine i 2m dubine. Inače je rešetkasti pod odmah napravljen samo je kasnije radi svinja koje su bile unutra do pola rešetki bio navučen beton kojeg sam sad odrezal i izbacil da netreba ručno čistiti odnosno pogrnjavati feces na rešetke..
 

KREÅ O

Član
Tu od
10 Lis 2011
Poruka
532
Negdje na Kupincu, zdenčini mi kupovali prije par godina... E sad je još ima čovjek ne znam...


Da li je to privat ili agrotrgovina ? Jel znaš kak se zovu?
 

Najnoviji postovi

Na vrh