• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Renoviranje farmi i staja za tov junadi...

Ivica Blagaj

Član
Tu od
13 Velj 2011
Poruka
470
Ako je tko imao takve zahvate nek piše i stavi slike..
Dobrodošli konkretni podaci, mjere, visine, omjeri, kubature, postotci.......
 
Posljednje uređivanje:

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Ja ako krenem sa izgradnjom od prolječa, sve bude dokumentirano tu.
 

Ivica Blagaj

Član
Tu od
13 Velj 2011
Poruka
470
Ja sam renovirao farmu sad u 1. i 2. mj. ove godine, renovirano je krovište, hranidbeni stol, ograde boksova, prozori, struja, voda, ventilacija...

img0296nt.jpg


img0298nv.jpg


img0311ge.jpg


img0317oa.jpg


img0335my.jpg


img0349rf.jpg


img0344md.jpg


img0361mv.jpg


img0368tvi.jpg


img0372ww.jpg
 
Posljednje uređivanje:

Ranko

Dobro znana faca
Tu od
28 Lip 2008
Poruka
1,239
Stvarno vrhunski odradjeno, sve pohvale :supz:
Koliki je kapacitet stale?
 

Ivica Blagaj

Član
Tu od
13 Velj 2011
Poruka
470
Hvala, kapacitet je 55 bikova, teladi nešto više. Znači 5 bokseva 5,2x5m= 26m2
Po biku je to 2,36m2
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,577
Ivek tko je delal željeznariju, a tko beton?
 

Ivica Blagaj

Član
Tu od
13 Velj 2011
Poruka
470
Ivek tko je delal željeznariju, a tko beton?

Bravariju mi je delal Ocvirek po mojem nacrtu a ostalo sam delal vecinom sam, par dana mi je pomagal tu jedan decko..A vodu mi je radil Tihomir iz Miholjca..
 
Posljednje uređivanje:

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Extra kolega kaj si napravil z staroga objekta, svaka čast!!
Stvarno extra...ja jedva čekam da krenem svoje...samo nek se nekakve pare skupe...prelivna i upojna graba za gnojevku čekaju več par godina, drvo za krovište i kompleno krovište je doma pod šupom isto več par godina, al ovo ostalo čeka i čeka...sad naručivam rešetke (gredice) za pod, pa onda malo betoniranja i zidanja...za nekih 20-30 komada bikova bude. Pola malih, pola velikih i tako rotacija, veliki na rešetke, a mali na slamu.
 

Ivica Blagaj

Član
Tu od
13 Velj 2011
Poruka
470
Gdje kupuješ rešetke i koje dimenzije?
Ja sam kupio jesenos 120kom 2m dužine po 80kn/kom. Radi ih tu jedan privatnik ali sam dosta zadovoljan..armatura je prednapeta, sulfitni cement+plastifikator i vibriranje..
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Gdje kupuješ rešetke i koje dimenzije?
Ja sam kupio jesenos 120kom 2m dužine po 80kn/kom. Radi ih tu jedan privatnik ali sam dosta zadovoljan..armatura je prednapeta, sulfitni cement+plastifikator i vibriranje..

Daj mi molim te pošalji na PP od kud je taj privatnik i neki kontakt.
Sviđa mi se postupak izrade kod ovog tvog.
Cijena mi se čini povoljna.
Ima tu i blizu mene jedan privatnik, ali čujem da je počeo šparat na materijalu i da mu gredice baš i nevaljaju, da se runi beton.
Meni bi trebale malo duže od 2 m, moram točno izmjerit grabu.
Jel imaš možda neku sliku te rešetke?
Koja je širina i koji je razmak rupe kad se postave u pod??
 

Ivica Blagaj

Član
Tu od
13 Velj 2011
Poruka
470
Mislim da je širina 14cm ali nisam 100% vise siguran, visina je 13cm a razmak određuješ sam jer rešetke nemaju glave.. I ja sam bio prema toma u početku skeptičan ali mi se na kraju svidjelo. Ispilio sam si letvice na debljinu 3,5cm i rabio ih za distance a supljine između zamortao.
Inače visinu i širinu ti on može ako ti je baš bitno prilagoditi na kalupu za 1-2cm..
Firma ti je Comet iz Popovca.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Aha ok, jasno mi je sve.

Taj Popovac, to je dolje kod B. Manastira??
 

OPG HORVAT

Član
Tu od
24 Ožu 2011
Poruka
696
A jesi se istreso negdje, sta nije to moglo još par tura izdržat?
Gdjes kupovo željezo koja cjena

detalji su ti za pohvalu
vidi se da dok legnes u krevet bar pol sata gruntas
 

Ivica Blagaj

Član
Tu od
13 Velj 2011
Poruka
470
A nije moglo, već sam prije 5godina napravil zakrpe i potrošil tačke flaha.. :) a sad su se ograde same pocele rušiti a više nije bilo za kaj privariti..stupovi gdje izlaze iz betona su nestali..
A i glavni problem mi je bio da mi je krovište uleglo na jednom mjestu pa sam morao skinuti one ondolinke odispot i vunu da vidim kakva je situacija..i da to mogu riješiti.
Željezo sam kupio u Križu kod Ivanića, tubing cijevi od naftnih bušotina.
9,3m dužina •75 i •65, 6mm stijenka sa manganom 300kn/kom.

Hvala, da imaš pravo za gruntanje, a i znaš po sebi da u to vrijeme dolaze najbolji zaključci.. :)
A i ono kad već radim..nek me bar nebu sram reći da sam ja to radil.. :)
 

OPG HORVAT

Član
Tu od
24 Ožu 2011
Poruka
696
a nije moglo, već sam prije 5godina napravil zakrpe i potrošil tačke flaha.. :) a sad su se ograde same pocele rušiti a više nije bilo za kaj privariti..stupovi gdje izlaze iz betona su nestali..
A i glavni problem mi je bio da mi je krovište uleglo na jednom mjestu pa sam morao skinuti one ondolinke odispot i vunu da vidim kakva je situacija..i da to mogu riješiti.
željezo sam kupio u križu kod ivanića, tubing cijevi od naftnih bušotina.
9,3m dužina •75 i •65, 6mm stijenka sa manganom 300kn/kom.

Hvala, da imaš pravo za gruntanje, a i znaš po sebi da u to vrijeme dolaze najbolji zaključci.. :)
a i ono kad već radim..nek me bar nebu sram reći da sam ja to radil.. :)

ja kad nest planiram radit onda sto prije bježim u ktevet da tih pol sata pa i duže gruntam, a isto tako kad nešt napravim i to gledam nema mi većeg zadovoljstva, ma veće je neg da mi neko zabadava napravio i smislio,

kak si ulazna vrata radio na onu original vodilicu?
I logo je tu.... Još fali "zabranjen ulaz nezaposlenima"
 

Ivica Blagaj

Član
Tu od
13 Velj 2011
Poruka
470
Da, pravi je užitak gledati ono kaj sa svojim rukama stvoriš..
Vrata sam napravio več prije 5-6g a sad sam okvir ponovo pofarbal.
Vodilica je kutni profil još od kak je i farma građena 84.g a na vratina su kotači s ravnim utorom koji vozi po rubu kutnog..
Ma ne fali zabrana za nezaposlene, nisam ja zagovornik tih teorija. :)
 

Najnoviji postovi

Na vrh