• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Reparacija / Torpedo 7506

markach

Iskusan lik
Premium
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
1,868
:mrgreen: dobro došli u temu u kojoj će te vidjet sve i svašta, naravno riječ je o reparaciji traktora Torpedo (popravak mehanike,limarije...)iz starog u novo

.ovako je zeleni izgledao kad je bio u kompletu:



.ovdje je na pola -brušenje pot.diskova,zamjena lamela,pot.ležaja,semeringa na spojnički i radilici...:


.piksiranje prenjeg mosta-rukavci,ležaji,križevi....:


.ravnanje,brušenje,kitanje...blatobrana


.kad je ovo prije gotovo slijedi farbanje temeljnom-industrijskom bojom (s blatobranima posla 4dana :blackeye )
 

markach

Iskusan lik
Premium
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
1,868
.kostur , e sad mi je bilo lako mijenjat manđete poluga hidraulike i još prije zamjena svih gumica hidraulike i filtera,
brtvljanje svih kritičnih mjesta ,stezanje svih šarafa i ostalih sitnica...


.blatobrani gotovi

nastavlja se....
 

vedrankc

Aktivni član
Tu od
10 Kol 2007
Poruka
1,195
Hehe, isto to i ja radim ovih dana ;) Samo što je moj TX 65.

DSC08375.jpg


DSC08380.jpg


DSC08450.jpg


DSC08451.jpg
 

markach

Iskusan lik
Premium
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
1,868
baš mi je drago kaj si stavil i ti slike i počeo sa sređivanjem
već duže vrijeme pratim (na dr.forumu) pošto si spomenul da ćeš rasturit tx65

ja već preko 100rs radim na traktoru
boju za šasiju ću koristit od Econa RAL5004(tamnoplava),za limariju Mobihel autolak 1K RAL6018,za felge neću srebrnu nego svjetlo sivu isto Mobihel autolak 1K RAL9018
 
J

jokapz

Guest
Svaka čast obadvojci nema šta vrijedni ste...
Moro bi i ja svog Torpeda sredit sam nemoš se sastat sa vremenom al zaslužio je da ga malo sredim... ;)
 

markach

Iskusan lik
Premium
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
1,868
jokapz kaže:
Svaka čast obadvojci nema šta vrijedni ste...
Moro bi i ja svog Torpeda sredit sam nemoš se sastat sa vremenom al zaslužio je da ga malo sredim... ;)

nemoj ni počet ako ćeš ga samo malo sredit,složi traktor kak treba, naravno poslije ti neće biti žao,ne gledaj dal ćeš ušparat negdje ili potrošit npr.1.000kn manje..... ako je za tebe traktor
vremenski gledano računaj min. 40dana

.. imam Deutz 40 06 koji je bio u takvom stanju da po izgledu(ali samo po izgledu) ne vrijedi ni 1000eura e pa sam ja jos tolko uložio sredio motor,limariju,novu elektriku,dodal ljetnu kabinu,gume... i traktor je bio sasvim neka druga priča ,ima preko 10.000rs(može se pogledat u temi "markach" )
sa tim traktorom sam napravio jedne sezone 20.000bala s Welger52 ,sijao preko 60rali kukuruza ,pali na -15 ko mina.....,naravno za mene ima sentimetalnu vrijednost poslije toga svega kaj sam doživio s njim pa da mi neko maše i s 6000eura prednjim njim ma neću ni reagirat :mrgreen:
 

torpedo6206

Član
Tu od
23 Kol 2009
Poruka
106
Svaka čast dečki, sve pohvale, i ja imam u planu ove godine sređivat moj td 6206, do sada je urađen motor,hidraulik,diferencijal,i mjenjač, tako da mi je ostalo samo farbanje! ;)
 

markach

Iskusan lik
Premium
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
1,868
2.dio - malo pomalo i ispadne ovo



kabina jos kako tako................

............ali je treba rasturiti pa izgleda ovako


i tu sam negdje stao....jos se ne vidi kraj
:mrgreen: i kile i kile samo živaca
 
B

Bobo

Guest
Iako nisam ljubitelj TD traktora, ali kako mi se cini da si mu felge obojao u bijelo. Predobro izgleda i jako mu dobro stoji.

Svaka cast na trudu!
 

snupy

Član
Tu od
7 Pro 2008
Poruka
422
svaka čast dečki jako lijepo .vidim i kod tebe i kod Vedrana da ispod akumulatora nemate uteg dali je to izvađeno zbog bojanja ili uopčenema?
 

vedrankc

Aktivni član
Tu od
10 Kol 2007
Poruka
1,195
snupy kaže:
svaka čast dečki jako lijepo .vidim i kod tebe i kod Vedrana da ispod akumulatora nemate uteg dali je to izvađeno zbog bojanja ili uopčenema?
Kod mene je tako zbog bojanja, inače moj ima utege iste kao i mali TD, baš mu i nisu neki teret. Još ću negdje nabaviti poteznicu s nosačom utega, da ga mogu opteretiti.
 

markach

Iskusan lik
Premium
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
1,868
@Bobo
samo ti se čini da su bijele ali u stvarnosti su svijetlo sive (tu sam možda malo zeznuo nisam htel tolko svjetlosive a opet da nije sivo ko na novim DF-ovima)
istina vuče na bijelo jer je tamna pozadina
kolko ja znam postojale su dosta različith boja na traktorima u eri Deutza+Fahra,Torpeda pa tako znam da su imali : bijelle,svjetlosive,nekoliko nijansi srebrnih,crvene.

biram sam farbu a ja sam stavio RAL 9018 za felge,šasija 5004 i naravno 6018 limarija


@snupy
utege moras izvaditi i zbog farbanja(pod njima ima dosta korozije) a neću ih ni stavljat više nutra jer netrebam težinu traktora(ima 2 komada....teški vade se dizalicom) trebam što lakši traktor tak da i na felgama nebude utega
 

dino

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2009
Poruka
1,500
Svaka čast na poslu,najviše u oko su mi upale felge kao i Bobi !!!
Nemoj mu ni stavljat kabinu,ovak izgleda mrak 8) .
 

markach

Iskusan lik
Premium
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
1,868
2008.g /slike su skenirane pa nisu bas .....za sad ih nemam više.
ovako je bilo skoro gotovo stanje nakon sređivanja td adriatic (fale gume i vrata....)





boja felgi nije po mojoj želji .......jedina primjedba na traktor od moje strane
 
F

farmerLuka

Guest
Stvarno ste ljepo uredili traktore svaka ćast ja kao auto limar i lakirer nemam prigovora. Ja isto uredjujem svoj 577 s kojim sam vec prikraju jos mi je ostalo instalaciju napravit,kabinu sastavit (stakla gume oko vrata stakala) kontrolnu tablu sa satovima sastavit retrovizore postavit i naljepnice poljepit.Zanima me kako ste vi pošmirglali motor mjenjač felge i ostalo.Ja što sam skidao djelove to sam nosio pjeskarit znaci felge poluge hidraulike prednji trap sam isto skinio i prvo dao piksirat pa onda pjeskarit a ovo sto mi je ostalo znaci motor s mjenjacem sam prvo dobro iz udaro s wapom i vrelom vodom tako da sam mjestimice skidao farbu i onda sve preso s zicanom cetkom,jezom na bušilici,šmirglom kako gdje sam mogao.Hubu,kabinu i ostalo sam pripremao isto kao i vi sa vodo brusnom šmirglom temeljnom bojom i špric kitom.
 

vedrankc

Aktivni član
Tu od
10 Kol 2007
Poruka
1,195
Mi kad sređujemo to nikad ne radimo tako, jer nema potrebe. Na jednom smo traktoru pjeskarili haubu i kabinu, i na tom se jedino pokazala hrđa od svih koje smo sredili. Ako se pjeskari mora se obavezno u više slojeva bojati, znači obavezno temeljna. A skidati boju sa odljevaka je po meni suludo, jer odljevci su obojeni s temeljnom koju više nemožeš skinuti niti da jako grebeš sa odvijačem, to je na Torpedu i Deutz-fahru crvena boja, temeljna boja bloka motora i kučišta mjenjača.

špric kitom obavezno idemo po haubi i blatobranima, tako da se ne vide ogrebotine.
 

markach

Iskusan lik
Premium
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
1,868
slažem se sa vedranom Wap s vrućom vodom naparvi 30%-50% posla
 
F

farmerLuka

Guest
Felge i poluge koje nemaju na sebi ni traga boje i koje su jako hrdjave moras pjeskarit a haubu i kabinu ne nikako pjeskarit slazem se s tobom da wap napravi 30-50% posla ali ja idem uvjek s temeljnom bojom po odljevcima
 

vedrankc

Aktivni član
Tu od
10 Kol 2007
Poruka
1,195
To je druga stvar ako nema ni traga boji, to je onda lakše ako se pjeskari. ;) A blokovi i kučišta imaju dobru temaljnu boju koja se jednostavno upila i izgleda kao neće nestati nikad, zato mi je bilo glupo to pjeskariti i ponovno bojati sa temeljnom.
 

Najnoviji postovi

Na vrh