• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Reparacija / Torpedo 7506

markach

Iskusan lik
Premium
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
1,869
kako stoje bočne stranice? spomenul sam u postu prije
ne volim bas pravila-a ja sam je i ovako sastavio-skineš krov a ostalo se i dalje drži zajedno
danas na ovo postavljena izolaciona guma i nakon nje zašarafljen krov kabine bez ikakve brige
8)

a kad bi i htio tapecirati i sve napravit ono orginal ,danas teško, jer nema više ni naljepnice za kupit za 75-icu(bio u 3 dučana nitko nema),pa budem dal izraditi

ova kabina je bila tapecirana orginal ali je bilo sve uništeno ,ispod tapecirunga instrument table sve masno od goriva a po blatobranima sve hrđavo ,sve OK ako se to čuva,održava pazi kad se pere traktor......
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,022
Imam neka pitanja vezana za bojanje pa ču pitat ovdje :D

Planiram obojat MF 590,kabinu,blatobrane,maske,moglo bi se reč "fušerski" jer nije detaljno bojanje svega..
Zanime me koji postupak skidanje boje stare bi bio najbolji,i kako nanosit novu boju :scratch :D
 

21yes

Član
Tu od
22 Ožu 2008
Poruka
436
vedrankc kaže:
Mi kad sređujemo to nikad ne radimo tako, jer nema potrebe. Na jednom smo traktoru pjeskarili haubu i kabinu, i na tom se jedino pokazala hrđa od svih koje smo sredili. Ako se pjeskari mora se obavezno u više slojeva bojati, znači obavezno temeljna. A skidati boju sa odljevaka je po meni suludo, jer odljevci su obojeni s temeljnom koju više nemožeš skinuti niti da jako grebeš sa odvijačem, to je na Torpedu i Deutz-fahru crvena boja, temeljna boja bloka motora i kučišta mjenjača.

špric kitom obavezno idemo po haubi i blatobranima, tako da se ne vide ogrebotine.

Zašto mora biti temeljna ako se pjeskari, špric kit je bolja zaštita.
 

vedrankc

Aktivni član
Tu od
10 Kol 2007
Poruka
1,195
Doma, nisam ga 3 tjedna ni pogledao, sjetva je bila. :)

Ovo je zadnje napravljeno
DSC08631.jpg
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,022
Sve super sve pet 8) :D

Jel nije to malo neokretno za sjetvu :scratch
 
B

Bobo

Guest
Gle, pa i torpedo ima grbav volan, ko i rusi... Inace, posao super odradjen!
 

bole

Član
Tu od
7 Sij 2009
Poruka
642
markach torpedo stvarno odlično izgleda, boja felgi baš upada u oči ističe se ...... el češ mu tapacirat kabinu ili če ostat ovako :scratch :scratch
 

markach

Iskusan lik
Premium
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
1,869
marko93 kaže:
Sve super sve pet 8) :D

Jel nije to malo neokretno za sjetvu :scratch

sigurno da su traktori bez prve vuče okretniji ali kod nas na polju ima mijesta ,sve sama ravnica pa ide ,jedino malo mi je preširi za redove,nije mi ni tolko bas potreban drugi traktor na gruntu s prvom vučom ali ga imam


Bobo kaže:
Gle, pa i torpedo ima grbav volan, ko i rusi... Inace, posao super odradjen!

gdje je grbav volan ???


bole kaže:
markach torpedo stvarno odlično izgleda, boja felgi baš upada u oči ističe se ...... el češ mu tapacirat kabinu ili če ostat ovako :scratch :scratch

za sad ne mislim nest tapicirat možda je samo jos bolje zatvorit
a probat ću ga malo bacit u oglasnik da vidim dal se da probat za nekih 6800-6900e


Hvala svima koji prepoznajete ovaj rad
Mislim da se isplati sredit traktor jer sve je odmah ljepše i ugodnije raditi a i radi teh.pregleda traktor mora biti kak treba čak naši ovde traže da ne smije boja biti iz apšisana ili jos gore da je hrađavo ......
 
B

Bobo

Guest
Koliko vidim po detaljima blatibrana i sjedalo koje se nazire na dnu slike, rekao bih da si stajao u centru uzduzne osi kad si slikao unutrasnjost kabine. Volan je kao na rusima pomaknut u desnu stranu, samo sto nije tako ocito kao kod rusa...

U tom smislu grbav volan...
 

markach

Iskusan lik
Premium
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
1,869
:scratch ne kužim te bas jasno,,,,stajao sam na polugama i možda malo sa strane
kolko znam nista nije grbavo gadna riječ na tako lijep :mrgreen: traktor ,valjda slika vara
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,646
markach kaže:
:scratch ne kužim te bas jasno,,,,stajao sam na polugama i možda malo sa strane
kolko znam nista nije grbavo gadna riječ na tako lijep :mrgreen: traktor ,valjda slika vara
Hoće reći da osovina volana nije u osi instrument ploče, već pomaknuta udesno od osi-
 

vedrankc

Aktivni član
Tu od
10 Kol 2007
Poruka
1,195
Osovina volana je u centru, i nije pomaknuta u stranu, osim ako je savinut dolje nosač.

@markach, što si stavio ispod instrument table, vidim da si zatvorio sa nekom ceradom ili? :scratch
 

markach

Iskusan lik
Premium
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
1,869
to sam malo zamaskirao sa tapicirungom ,baš nekim naranđastim ,takav je i ispod krova kabine
prekasno sam našao sivi tapicirung da ga stavim
 

vedrankc

Aktivni član
Tu od
10 Kol 2007
Poruka
1,195
Tu inače ide guma, ovako sam ja to rješio, u biti tako je original
DSC08791.jpg


DSC08636.jpg


obje cijevi od grijanja mi ovdje izlaze
DSC08792.jpg

DSC08790.jpg


ovako je zatvoreno oko pedale kočnice
DSC08793.jpg

DSC08711.jpg


sve sam to radio po original uzorcima, u svrhu smanjenja buke i topline koja dolazi od motora i mjenjača

za krov od tx-a sam uspio nabaviti spužvu ovakve boje i oblika
DSC08606.jpg
 

Najnoviji postovi

Na vrh