• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Reparacija / Torpedo 7506

vedrankc

Aktivni član
Tu od
10 Kol 2007
Poruka
1,195
zbalija kaže:
Bobo kaže:
Svidja mi se kako IZGLEDA ovaj traktor... dakle, samo izgled njegov ;)


vedrankc lijepo si uredio traktor.
Samo staviš veliki IMT znak sa prednje strane i sa boka naljepnice od IMT
i Bobo je kupac :lol: :lol:
:lol: :lol: dobra, dobra, ali ipak mi je šteta stavljati IMT znak, kvari ovako dobar izgled traktora. ;)
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,715
muhanicar kaže:
ZJ kaže:
Ima ti poljoprivredna škola jednoga, pa ga možeš pogledati uživo ;)
Znam i vidio ga.
I tvoj je crveni al ne baš po mom ukusu a i znaš kakve boje su mi kolica ;)
A kaj mu fali?
Inače, onda kad si me videl, bil sam na registraciji i izvagal ga: 2350kg.
 
F

farmerLuka

Guest
Ajde ovaj TX 65 vec lici na traktor nije predugacak ko 75 a sto se tice uredjivanja svaka cast za 5.0
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,018
Bobo nemoj tak. U ovaj traktor je uloženo jako puno a čini mi se najviše ljubavi.
I zato sva čast bar sa moje strane.
Iako ni markach nije puno manje sebe uložil u taj posel.
Dečki svaka čast.

Zj znam pročital sam a i pročital sam zakej si me zval ;)
Malo te konjarim :lol:
 
B

Bobo

Guest
Zna Vedran dobro o cemu ja pricam...

Sve je meni jasno da on voli Torpeda, 100 ljudi 100 cudi, tko sam ja da mu sudim ;) ;)
 

vedrankc

Aktivni član
Tu od
10 Kol 2007
Poruka
1,195
farmerLuka kaže:
Ajde ovaj TX 65 vec lici na traktor nije predugacak ko 75 a sto se tice uredjivanja svaka cast za 5.0
Nisam do sad vidio okretniji traktor, dok skrenem do kraja jedan kotač gotovo stoji, kao da se okrećeš na kočnici.

Bobo kaže:
Zna Vedran dobro o cemu ja pricam...

Znam, o čemu pričaš, a ja kažem, neznaš ti što je dobro. :)
 
F

farmerLuka

Guest
Vozio sam TD 65 i znam koliko je okretan traktor stvoren za kultivaciju i prskanje inace mrzim torpedo al ovaj 65 nije los samo je rijedak
 

TorpedoTD45

Član
Tu od
20 Ožu 2010
Poruka
786
Dečki, svaka čast na trakotrima, super odrađen posao. Sviđa mi se ona 75-ica sa bijelim (svijetlo sivim) felgama. Nema mu premca, nek se sakriju zetori i imt-i, traktor je prekrasan.

Bez zamjerki!
 

markach

Iskusan lik
Premium
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
1,873
..prodan je odavno.......naštancat ću drugog vjerojatno :D
 
J

john66

Guest
Znam da si sve detaljno rastavljao (nisi baš sve, npr. nosač žmigavaca ;) ), htio sam reći da se tako kabina na Torpedu ne sastavlja, prvo se sastavi glavna konstrukcija, znači zaštitna rama i krov (tako ga možeš i ostaviti preko ljeta ;) ), tek onda se sastrane stavljaju stranice, koje su vijcima učvrščuju za krov. Krov drži te bočne stranice kabine, ovako bez krova mi je čudno kako uopće stranice stoje na traktoru.


Moj TD 75 ima tapicirunge i gume kao i kad je bio novi, dakle sve je zatvoreno, u bez brige se razgovaram na mobitel u radu.
DSC08583.jpg

DSC08582.jpg
Gdje si nabavio tapacirumge.. jesi kupio orignali ili si izrađivao negdje i koliko te izašlo to...
 

vedrankc

Aktivni član
Tu od
10 Kol 2007
Poruka
1,195
Gdje si nabavio tapacirumge.. jesi kupio orignali ili si izrađivao negdje i koliko te izašlo to...

Dao sam izrađivati u tvrtki Dekor u Bjelovaru, naprave po uzorku tapicirung kakav želiš, identičan sa uzorkom. Oko 500 kn su me izašla sva 3.
 
J

john66

Guest
Dao sam izrađivati u tvrtki Dekor u Bjelovaru, naprave po uzorku tapicirung kakav želiš, identičan sa uzorkom. Oko 500 kn su me izašla sva 3.
Mozes mi napisat koliko si boje potrosi na ovu 75-icu...tamno plave (ja cu koristit crnu nesvida mi se tamno plava), i zelene,i koja je to boja....??? ja imam jednu 75-icu jednu 90-tku prvo devedestetka ide na bojanje..... kako skides boju.. ako ju skidas.. hauba je dosta loša i izudarana pa cu prvo koristit obicni git...a zatim spric git... sa njim nisam nikad radi zanima me neka uputa koliko ga treba..( jel se on nanosi špricom??)??? I jel imas mozda neki kontakt telefon od te fireme za tapacirunge, a ova guma na podu... gdje si to nabavio...???
 
Posljednje uređivanje:

vedrankc

Aktivni član
Tu od
10 Kol 2007
Poruka
1,195
Mozes mi napisat koliko si boje potrosi na ovu 75-icu...tamno plave (ja cu koristit crnu nesvida mi se tamno plava), i zelene,i koja je to boja....??? ja imam jednu 75-icu jednu 90-tku prvo devedestetka ide na bojanje..... kako skides boju.. ako ju skidas.. hauba je dosta loša i izudarana pa cu prvo koristit obicni git...a zatim spric git... sa njim nisam nikad radi zanima me neka uputa koliko ga treba..( jel se on nanosi špricom??)??? I jel imas mozda neki kontakt telefon od te fireme za tapacirunge, a ova guma na podu... gdje si to nabavio...???

Staru boju lagano prelazimo s brusnim papirom, nije ju potrebno skidati, onda kit, šprickit i farbanje. Boje se potroši mislim 4 l plave i 3 zelene (autolak).

špric kit služi za popunjavanje ogrebotina, ako se stara boja na mjestima ljuštila, pa te neravnine popuni špric kit, dok udubljenja nemože popuniti. Nanosi se špricom za farbanje, mora se posušiti, i onda se lagano brusi sa vodobrusnim papirom.

Tapicirungi se rade ovdje
http://www.datoteka.com/croatia-zute-stranice/D/dekordoobjelovarbjelovar.html

gumu za pod sam kupio u Kemoboji u Bjelovaru, prodaje se na metre, teško češ ju izrezati bez original uzorka.
 
J

john66

Guest
Staru boju lagano prelazimo s brusnim papirom, nije ju potrebno skidati, onda kit, šprickit i farbanje. Boje se potroši mislim 4 l plave i 3 zelene (autolak).

špric kit služi za popunjavanje ogrebotina, ako se stara boja na mjestima ljuštila, pa te neravnine popuni špric kit, dok udubljenja nemože popuniti. Nanosi se špricom za farbanje, mora se posušiti, i onda se lagano brusi sa vodobrusnim papirom.

Tapicirungi se rade ovdje
http://www.datoteka.com/croatia-zute-stranice/D/dekordoobjelovarbjelovar.html

gumu za pod sam kupio u Kemoboji u Bjelovaru, prodaje se na metre, teško češ ju izrezati bez original uzorka.
Poslje gita i spricgita neide temeljna samo zelene ili si koristi neku temeljnu.. ako ovče imam potrebe???
 

vedrankc

Aktivni član
Tu od
10 Kol 2007
Poruka
1,195
Poslje gita i spricgita neide temeljna samo zelene ili si koristi neku temeljnu.. ako ovče imam potrebe???

Nisam, bilo je stare boje još svuda tako da je to bila temeljna.
 
J

john66

Guest
Nisam, bilo je stare boje još svuda tako da je to bila temeljna.
Ja cu stavit i temeljnu iako ce i kod mene ostat boje.. bolje sad dat malo više noga da mi se oljušti boja...a za ovu gumu od poda mislim da necu nigdje moc nabavit za uzorak... neznam kak cu to izvest... jel si ti nju kako prićvrstio za pod ili samo stavio..???
 

Najnoviji postovi

Na vrh