• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Reparacija / Torpedo 7506

F

farmerLuka

Guest
Jbg nismo se skontali odma al sve OK samo nastvite uredjivat traktore supere vam ispanu ja volim vidit kad si ćovjek da truda i napravi kako treba a ne kad to bude zali boze utrosene boje i vremena volio bih da ima vise takvih ljudi kojima to nije tesko i ljeno Zao mi je sto nemogu stavit sliku mog ofarbanog 577 da vidite mojih ruku djelo inace to mi je 4 traktor da ga tako sredjivam i mislim da je ovaj do sad naj bolje ispo svi koji su vidili traktor su rekli da sam njega bolje ofarbo nego neki auto sto je ofarban.
 

vedrankc

Aktivni član
Tu od
10 Kol 2007
Poruka
1,195
Ovog smo sredili pred 2 godine, boja je postojana
DSC08585.jpg


pred 6 godina
DSC08413.jpg


pred 5 godina
DSC08241.jpg
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,022
Ajd ako nije problem vedrane da kažeš neke cijena sređivanja pošto vidim da i uslužno to radite 8)
 

vedrankc

Aktivni član
Tu od
10 Kol 2007
Poruka
1,195
Nije to bilo uslužno, to su sve moji traktori bili. Neznam koliko bi to uslužno cijenio, pretpostavljam da je ovakav detaljan posao dosta skup. Sve ovisi o traktoru, ima jako jednostavnih traktora, koji imaju na sebi par limova, kabinu bez tapicirunga plastika i puno detalja, npr IMT, njega središ puno lakše.
 

markach

Iskusan lik
Premium
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
1,894
znači i ovaj Kvarner je bio tvoj
zar ti nije malo šteta kaj si ga prodal?


Imt se najlakše sredi kad su na njemu samo dva mala blatobrana i hauba :lol:

za mene posao sređivanja košta min.10somova ,znači ide se do kraja s time da se ne radi generalka na motoru i mijenjač a trajanje tog posla min. 2 mj.
 
F

farmerLuka

Guest
Ne bi bas reko da je naj lakse sredit IMT svi oni limovi u kabini i oko kabine tapacirat kabinu grijanje iz kabine izvadit i vratit nazad zeljzni okvir oko maske skinit i vratit samo je kabina laksa za skinit od torpedove IMT-ova kabina se kipa nazad i izvadis zadnja dva sarafa i samo krenes traktor naprijed i kabina dole
 

vedrankc

Aktivni član
Tu od
10 Kol 2007
Poruka
1,195
markach kaže:
znači i ovaj Kvarner je bio tvoj
zar ti nije malo šteta kaj si ga prodal?
Da, bio je moj, malo mi je bilo šteta, ali dobio sam za njega preko 10000 €.
 

vedrankc

Aktivni član
Tu od
10 Kol 2007
Poruka
1,195
Pa neznam još, traktor je super, ja sam za to da ostane TX, a da TD prodam. Otac kaže da ćemo ugrađivati utovarivač, pa mi treba 4x4. Inače u planu je da traktor bude sređen kao da je iz tvornice, potpuno isti do zadnjeg detalja, pa dok bude gotov onda ću vidjet, šta ću s njim.
 

markach

Iskusan lik
Premium
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
1,894
@vedran
imas brži tempo nego ja

moj jos nije pod krovom
:mrgreen:
 

vedrankc

Aktivni član
Tu od
10 Kol 2007
Poruka
1,195
Dok se primemo ja i stari onda to brzo ide, 5 dana ga nisamo ni pogledali i sad u subotu smo se primili napravili tako puno da sam se i ja zagledao.

Lijep bude i tvoj stroj, al imam jedno pitanje dakle ti taj auspuh i kakav zvuk ima? ;)

I kak ti to montiraš kabinu, inače prvo se montira glavna konstrukcija, zaštitna rama i krov. Onda se postavljaju bočne strane kabine, jer bočne stranice su učvršćene za krov i krov ih drži/nosi.
 

markach

Iskusan lik
Premium
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
1,894
auspuh je orginal koji je i bio na traktoru osim male preinake
pod gasom zna i malo fućkat :)

kabina je rastavljena do zadnjeg šarafa (vidi se po slikama na str.prije) te je tako po redu sastavljam na traktor
zast.rama-bočne strane-limovi-......krov-vrata-stakla.....
kad je tako detaljno rastavljena bolje je mogu ofarbat...... lakše je za sastavit nego da je kompletnu stavljam na traktor

nek slika ne zavarava pošto nema nosača trenutno ste strane ali s druge ima,pričvršćena je na zadnjoj rami s onim malim Z profilom odnosno na sredini vijkom za metal (tkz.plehšaraf)
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,022
Ljepo teku radovi ;) ;)

Imam par pitanja 8)
Zašto nisi tapicirao kabinu iznutra?
Smanjila bi se buka i vibracije..

Kakvu zaštitu si stavljao između kabine i motora,jel neš posebno ili ništa??
 

markach

Iskusan lik
Premium
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
1,894
tapiciranje mi se ne sviđa kod takvih tipova kabine jer nije 100% zatvorena ,tak da nema neke svrhe a opet tu gdje je bilo tapecirano je bilo jako hrđavo
da je u pitanju neka prava kabina kao TX-ova......e onda da
 

vedrankc

Aktivni član
Tu od
10 Kol 2007
Poruka
1,195
Znam da si sve detaljno rastavljao (nisi baš sve, npr. nosač žmigavaca ;) ), htio sam reći da se tako kabina na Torpedu ne sastavlja, prvo se sastavi glavna konstrukcija, znači zaštitna rama i krov (tako ga možeš i ostaviti preko ljeta ;) ), tek onda se sastrane stavljaju stranice, koje su vijcima učvrščuju za krov. Krov drži te bočne stranice kabine, ovako bez krova mi je čudno kako uopće stranice stoje na traktoru.


Moj TD 75 ima tapicirunge i gume kao i kad je bio novi, dakle sve je zatvoreno, u bez brige se razgovaram na mobitel u radu.
DSC08583.jpg

DSC08582.jpg
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,074
Vedrane, a kak se drže ove obloge za blatobrane i instrument-ploču?
 

vedrankc

Aktivni član
Tu od
10 Kol 2007
Poruka
1,195
Rub tapacirunga je tako izveden da kroz njega prolazi šipka, koju stegnu držači
DSC08634.jpg


DSC08633.jpg


DSC08638.jpg



Dodatno se učvršćuje sa ovim plastičnim elementima, taj plastični držač je poput zakovice, kad ga jednom staviš više se ne može skinuti, a da ga ne uništiš.
DSC08636.jpg


gore se stegne sa instrument tablom
DSC08639.jpg
 

Najnoviji postovi

Na vrh