• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Repica Raoula

bhorv

Dobro znana faca
Premium
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,653
Vidim po poljima tko je rano sijao,da je rauola sva u cvatu s jako tankom izduženom stabljikom..moja mješavina gorušica-rauola je u vrhunskom stanju. Prerasla je gusjenice i sad počinje lagano cvasti. 21579 21580
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Bhorv,
krasna ti je rauola. (y)

Ja sam također među onima kaj su ranije sijali (13.08.). Imam neugodna iskustva sa sijanjem kad je suho pa sad više gledam vremensku prognozu neke datum sjetve.
 

bhorv

Dobro znana faca
Premium
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,653
13.8 isti dan kada i Iwanho..Tvoja je prerano sijana, jako malo si dobio nadzemne mase, a čini mi se i prerijetka je bila..Ja sam utrošio 15 kg/ha. Ali je sjeme bilo čisto..bez ikakvih primjesa.
 

code

Dobro znana faca
Tu od
30 Ožu 2008
Poruka
2,088
Meni je cilj bio korjen a ne masa gore..
Sijao sam čisto sjeme i samo 6kg po ha, zato sad imam korjenja puno a mase gore ima koliko ima.
A imam 1 jutro koje je sijano 13-14. kolovoza pa ćemo vidjet kak tamo bude.
 

bhorv

Dobro znana faca
Premium
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,653
Zbog rijeđeg sklopa korijen ti je debeo,a nije prodro duboku u tlo, što je cilj zelene gnojidbe. Nisam te baš razumio..možda si ti sijao zbog vađenja korjena za ishranu životinja..jer to neki rade kod mene ali siju u redove stočnu repu,i onda je vade za ishranu stoke i kiseljenje.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

code

Dobro znana faca
Tu od
30 Ožu 2008
Poruka
2,088
Nekako mislim jači korjen jače prođe u tlo, nego li tanki korjen...
 

AntonioJD

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2009
Poruka
3,335
Evo moje gorušice, 13.8. sijana.
Pala neka kišica i ta je odlična, a već nakon kiše 16.8. sijana dosta slabija...



 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Prošle godine sam zaorao rauolu bez prethodne pripreme, a ove godine bi htel zimsku brazdu napraviti čim kasnije. Možda u prosincu ili čak u siječnju, a u slučaju lošeg vremena prvom prilikom u idućoj godini. U nedoumici sam kaj da napravim s rauolom. Sad mi baš ne paše zaoravanje jer je rauola na dijelu njive koji bi se trebal zadnji orati. Malčer koristim još ovaj tjedan, a onda slijedi pranje i zimski san.
Bi li bilo loše (kaj gubim) da je sad pomalčiram s malo odignutim malčerom i ostavim do oranja?
 

code

Dobro znana faca
Tu od
30 Ožu 2008
Poruka
2,088
Ostavi 10cm, ostat će živa do zaoravanja, korjen će rast i širit žile..
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Hvala.
Zanima me, jel se dužim ostavljanjem (2 - 4 mjeseci) i razgradnjom malčirane stabljike na površini, izgubi dušik kojeg je biljka "potegnula" iz dubljih slojeva.
 

Najnoviji postovi

Na vrh