• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Repica Raoula

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Hvala.
Da ja imam s čim sad tak potanjurati, vjerojatno ne bi oral prije prosinca.
Primijetil sam da kod ranije zimske brazde, na proljeće prije potjera korov. Ne koristim herbicide i to mi onda stvori dodatni problem.
 

AntonioJD

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2009
Poruka
3,335
Da i to je jedan od razloga što čekam malo sa time. Striko već završava zimsku, al to je prerano malo i zbog korova i zbog same zbijenosti tla kasnije.
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Nekad su bile drukčije zime i najbolje oranje je bilo ono izorano u siječnju. Još uvijek je zemlja izmrzla, a nije se prejako slegla.
No vremena su se promijenila i moramo se prilagođavati.
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Ja sam svoju izmalčiral u ponedjeljak. Bilo je to zadnje malčiranje za ovu godinu. Malčer opran, osušen, podmazan i spremljen. :)
 

bhorv

Dobro znana faca
Premium
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,653
To je rauola ili gorušica? Cvijet i list me navodi na gorušicu
Obje.. mješavina Rauole i Gorušice.. ima opis par postova prije.
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Stavil sam mu link na tvoj post. Sve piše. :)
Kak je sa sjemenom goruščice? Norma sjetve u mješavini s rauolom, cijena sjemena i tko ga prodaje. Čini mi se ta kombinacija bolja od same rauole.
 

Brad1

Iskusan lik
Tu od
24 Lip 2019
Poruka
623
Ja sam sijao gorusicu,repicu,zob i suncokret
Trebate mjesati sto vise kultura,ali treba pri tome paziti koja se sljedeca kultura sije radi bolesti
Ameri mixaju i do 14 vrsti,a rezultati su zapanjujuci. Oni imaju puno vise iskustva od nas u cover cropu

22075 22076
Tako je to izgledalo
 

bhorv

Dobro znana faca
Premium
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,653
Stavil sam mu link na tvoj post. Sve piše. :)
Kak je sa sjemenom goruščice? Norma sjetve u mješavini s rauolom, cijena sjemena i tko ga prodaje. Čini mi se ta kombinacija bolja od same rauole.
Martin Service j.d.o.o. 15kg/ha, 16 kn/kg.
 

bhorv

Dobro znana faca
Premium
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,653
Vi orete za zelenu gnojidbu?
Ove godine jesam. ali znao sam po strnjaku nakon pšenice nakon kiše priječi jedan trag tanjuračom i sijačicom posijati i bilo je dobro. anaravno ne odmah nakon žetve nego krajem 8. mjeseca.
 

Brad1

Iskusan lik
Tu od
24 Lip 2019
Poruka
623
Ja odma ili odma iza gnojovke gruber ili tanjuraca i sjetva. Oranje je suvise sporo i treba ga izbjegavati u ljetu
Kada formira 50% mahuna onda tanjuraca
 

bhorv

Dobro znana faca
Premium
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,653
Ja nemam takvu mehanizaciju..sad sam morao orati jer sam kupio kokošji gnoj(čisti drek) kojeg sam morao isti dan zaorati radi storniranja prirodnog parfema.
22078
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,441
Meni se najbolje pokazalo razbacat po strnjaku i potanjurat.

Komadic samonikle nakon zetve

22080

22081
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Za sad orem i pofrežem prije sjetve. Posijem ručno i onda još jednom preletim plitko laganom frezom. Pošto nemam tanjurače, bi li se moglo posijati i samo proći drljačama (mogu ih posuditi) ili lagano preletit laganom frezom? Strnište bi prije sjetve nisko pokosil. Zemlja je dosta pjeskovita. Razmišljal sam i o sjetvi po krumpirištu.
 

Brad1

Iskusan lik
Tu od
24 Lip 2019
Poruka
623
Meni se najbolje pokazalo razbacat po strnjaku i potanjurat.

Komadic samonikle nakon zetve

Dali si ikad ostavio samo potanjuranu preko zime i sljedecu godinu samo posijao u to proljetnu kulturu? Pitam posto imam isto kratku tanjuracu i dosta to dobro usitni i izmjesa.
meni je to u planu sljedecu godinu,ovu godinu sam imao zelenu prije jesenjih kultura tako da nisam mogao experimentirati
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,441
Nisam, plitko mi je to nekako i presitno. Da imam gruber mozda bi strnjake s njim obradio i ostavio tako do proljeca.
 

Najnoviji postovi

Na vrh