• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Reprodukcija goveda

drmr

Član
Tu od
28 Ruj 2009
Poruka
688
Zanimljivo,i bas sto kazes vrijedi pokusati ako smo ulozili toliko truda u dobru junicu.
 
G

Gradacac

Guest
drmr kaže:
Zanimljivo,i bas sto kazes vrijedi pokusati ako smo ulozili toliko truda u dobru junicu.
Upravo tako.Naskodit nemoze to je sigurno..
 

jandric200

Član
Tu od
9 Velj 2011
Poruka
593
Junice se ne tjeraju

Junice stare 20mj. i ništa izgleda od tjeranja neće biti.
Veterinari dali inekcije i opet ništa.
Dali netko je imao takav slučaj. POZDRAV.
 
M

MOCO

Guest
Debele, Mršave? Čime ih hraniš? Slobodne ili u mraku nekom svezane?
Ovo zadnje- ako su na vezu u mraku onda NEMA vođenja.

Moje su stalno vani, nekad ih i snijeg zavije i vode se već od 10mj. starosti i to je za poludit. UO radim tek nakon 14mj.starosti, znači da pol godine skaču i muču svaka tri tjedna- u stvari malomalo neka ima šou! Sada sam jedan boks "smirio" valjda su sve stelne jer sve šute pa je mir i milina kako leže i prežimaju.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

deinstalator

Član
Tu od
30 Ožu 2010
Poruka
300
Junice stare 20mj. i ništa izgleda od tjeranja neće biti.
Veterinari dali inekcije i opet ništa.
Dali netko je imao takav slučaj. POZDRAV.

A čuj MOCO ti je uglavnom naveo glavne razloge.Nesmiju biti predebele,nesmiju biti premršave,hrana mora biti kvalitetna,nesmiju boraviti u mraku znači što više prirodnog danjeg svijetla.
Nije valjda da tek sad sa 20 mj. prvi put idete sa inekcijama.
Na farmi gdje sam prije radio bilo je takvih problema gdje junice nisu pokazivale znakove prirodnog gonjenja ali je uglavnom uz pomoć veterinara i raznih terapija većina ostala stelna.Najveći problem su bile ciste na jajnicima ili nedovoljno razvijeni jajnici.
 
H

Hurlimann86

Guest
Možda je imala tzv "tiho gonjenje" koje se ni ne primjeti jer ne pokazuje nikakve znakove.
 

jandric200

Član
Tu od
9 Velj 2011
Poruka
593
Moguće da je to , a za jabučni ocat se na veliko priča.
PROČITAO SAM U GOSP. LISTU JEDAN VOĆAR JE BACIO ONAJ TALOG OD OCTA BLIZO SUSJEDOVE BAŠČE KOJI JE KASNIJE NAIŠAO S KRAVAMA PO TOME I KAŽE DA SU TU SVU TRAVU POČUPALE I ROVALE PO TOM MJESTU KAO DIVLJE SVINJE.
 

jandric200

Član
Tu od
9 Velj 2011
Poruka
593
Evo napokon osjemenili junicu i nakon 2 dana bacila krv. Molim vas ljudi o čemu se radi. Dali je prihvatila sjeme ili nije.:scratch
 
M

MOCO

Guest
Evo napokon osjemenili junicu i nakon 2 dana bacila krv. Molim vas ljudi o čemu se radi. Dali je prihvatila sjeme ili nije.:scratch

To možeš znati za 19 dana od dana bacanja krvi!
Kada krava baci krv znaći da je bilo ovulacije, dali je ostala steona zna se za 19 dana.
 

Bracika

Aktivni član
Tu od
23 Ožu 2011
Poruka
204
Evo napokon osjemenili junicu i nakon 2 dana bacila krv. Molim vas ljudi o čemu se radi. Dali je prihvatila sjeme ili nije

Isti problem s junicama imam i ja,....ponovo sam proučio svu dostupnu literaturu o reprodukciji goveda i sad malo pomalo rješavam taj problem.
od 5 junica sad su mi 3 vjerojatno steone,a ove dvije ću još pokušat izliječit.

..ukratko ovako: ako se ne tjera ima problem s jajnicima (atrofija jajnika, atrezija folikula, razne ciste, tiho gonjenje....)
ako joj veterinar samo da hormon, neće puno pomoći jer jajniku nešto nedostaje da bi normalno funkcionirao. (najčešće vit E, selen, ili neki od mikroelemenata).
zato joj treba dati neku vitaminsko mineralnu mješavinu (AD3E i sl.) ja dajem "promtselen" 20-30 ml injekciono u mišić. taj preparat sam dosta jeftino nabavio u srbiji i pokazao se dobar.

nakon toga neke će krave i junice i same se poćeti normalno goniti,a ako ne budu onda za 10-ak dana im dajem hormon oksitocin.
može se nabaviti pod raznim imenima (najčešće estrumat). osim što dovodi jajnik u normalnu funkciju, taj hormon ili mješavina hormona će otopiti ciste ako ih ima i izazvat će kontrakcije maternice tako da se ona očisti od gnoja. kad dobije hormon krava ili junica se tjera nakon 72-96 sati i onda ju treba osjemeniti.

ako ni tad ne ostane steona ja na iduće tjeranje pustim bika (uvijek imam nekoliko u tovu).
..nije baš jednostavno za objasnit, al eto ja sam pokušao podijeliti svoja iskustva s onima koje zanima.
i da ako nakon osjemenjavanja baci krv, nažalost najčešće ne ostane steona jer je krv spermatocidna! ali ima i izuzetaka :?

Evo napokon osjemenili junicu i nakon 2 dana bacila krv. Molim vas ljudi o čemu se radi. Dali je prihvatila sjeme ili nije

Isti problem s junicama imam i ja,....ponovo sam proučio svu dostupnu literaturu o reprodukciji goveda i sad malo pomalo rješavam taj problem.
od 5 junica sad su mi 3 vjerojatno steone,a ove dvije ću još pokušat izliječit.

..ukratko ovako: ako se ne tjera ima problem s jajnicima (atrofija jajnika, atrezija folikula, razne ciste, tiho gonjenje....)
ako joj veterinar samo da hormon, neće puno pomoći jer jajniku nešto nedostaje da bi normalno funkcionirao. (najčešće vit E, selen, ili neki od mikroelemenata).
zato joj treba dati neku vitaminsko mineralnu mješavinu (AD3E i sl.) ja dajem "promtselen" 20-30 ml injekciono u mišić. taj preparat sam dosta jeftino nabavio u srbiji i pokazao se dobar.

nakon toga neke će krave i junice i same se poćeti normalno goniti,a ako ne budu onda za 10-ak dana im dajem hormon oksitocin.
može se nabaviti pod raznim imenima (najčešće estrumat). osim što dovodi jajnik u normalnu funkciju, taj hormon ili mješavina hormona će otopiti ciste ako ih ima i izazvat će kontrakcije maternice tako da se ona očisti od gnoja. kad dobije hormon krava ili junica se tjera nakon 72-96 sati i onda ju treba osjemeniti.

ako ni tad ne ostane steona ja na iduće tjeranje pustim bika (uvijek imam nekoliko u tovu).
..nije baš jednostavno za objasnit, al eto ja sam pokušao podijeliti svoja iskustva s onima koje zanima.
i da ako nakon osjemenjavanja baci krv, nažalost najčešće ne ostane steona jer je krv spermatocidna! ali ima i izuzetaka :?

i zaboravio sam napomenuti da treba naravno izbalansirati obroke davati samo zdravu i kvalitetnu hranu, ali to ionako svi pokušavamo raditi koliko smo u mogućnosti
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

abrkili

Aktivni član
Tu od
26 Ožu 2007
Poruka
2,940
Dobar dan bracika!

Tko si,što si,odakle si,čime se baviš?Pravilo je da se najprije predstaviš u temi O NAMA,a onda dalje pišeš po forumu.

I ne duplaj postove jedan iza drugog,to ne dopuštamo.
 
Na vrh