• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

REŠETKASTA ILI PUNA DASKA???????

J

johnycaseih

Guest
ja sam vise za punu dasku ali nemam nista pritiv ni za resetkaste,ali pune daske mi se vise svidjaju i sa njima mozes orati i lakse i teske njive,dok sa resetkastom kad se zaorava biljna gusta masa i ako je zemlja lagana za obradu oce da zagusi plug kad se nabije masa izmedju resetki,ili kad se preorava ugar onda se tamo grude oce zaglaviti,ali resetkaste daske imaju prednost u tezim zemljama i tamo i najbolje rade,i neznam dali je istina ili nije da se resetkaste 20posto lakse vuku od punih?
ja imam vogela sa punim daskama i zaoravam s njim sve i zadovoljan sam s njim.
 
T

tomonh

Guest
Mi smo kupili rešetkastu brazdu,pa nije došo plug na vrijeme pa su nam dali sa punom daskom dok nedođe naš.tad sam ga vukel sa 155ks.Mislim da rešetkasta malo bolje lomi zemlju jel ona vibrira u radu,dok puna ne.mogo bi ocjeniti razliku da sam mogo na istoj tabli probat oba tipa.
Meni se nikada nije štopala rešetkast daska kak neki tu napominju,a pooral sam dosta ha.
 
T

tomonh

Guest
Mi smo kupili rešetkastu brazdu,pa nije došo plug na vrijeme pa su nam dali sa punom daskom dok nedođe naš.tad sam ga vukel sa 155ks.Mislim da rešetkasta malo bolje lomi zemlju jel ona vibrira u radu,dok puna ne.mogo bi ocjeniti razliku da sam mogo na istoj tabli probat oba tipa.
Meni se nikada nije štopala rešetkast daska kak neki tu napominju,a pooral sam dosta ha.
 

Najnoviji postovi

Na vrh