• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Rigolanje

swizach

Iskusan lik
Tu od
12 Srp 2007
Poruka
1,563
Ajte narode jel ima netko zainteresiran da mi izrigola oko hektar i malo više zemlje trebalo bi oko 70cm duboko...
 

vinogradar

Član
Tu od
27 Velj 2007
Poruka
456
Ja sam sebi sam izorao oko 60 dubine sa jednobraznim 16 cola i sasvim je dovoljno za vinograd pošto korijen dođe na dubinu od 30 -ak cm!
 
B

branko

Guest
swizach kaže:
Ajte narode jel ima netko zainteresiran da mi izrigola oko hektar i malo više zemlje trebalo bi oko 70cm duboko...


moj je medjas isto trazio da mu netko izrigola pa kako nije nikoga mogao naci, na kraju je to napravio s rovokopacem i mogu ti reci da je izgledao super i plus toga mu je jos i poravnao jer je na jednom dijelu bilo jedno ulegnuce, radio je na principu stihanja tj. zagrabi puno korpu i prevrne je. jedino je ovdje u pitanju mala povrsina i fus aranzman.
 
R

ROKI

Guest
Vidio sam taj Cretov plug, a i njegovo oranje u vinogradu veleučilišta. Pošto dečki rigolaju hektar i kolko duboko su radili?
 

swizach

Iskusan lik
Tu od
12 Srp 2007
Poruka
1,563
Brat ima neke seme sa gosp Raguzom a i Zoran Maričević mi je komsija( voditelj ovcara ) pa sam los proso. 2 hektara su orali 10 sati, i kolko mi je raguž rekao sat vremena je 800kn i kunu se nebesima da je metar ali ja nebi reko da je više od 80cm
 
R

ROKI

Guest
Da je orao metar duboko izvrnio bi se bez obzira što ima zadnju brazdu za zatvaranje, a i plug je tvornički predvidjen za oranje na 70 cm. Dobro su te oderali, nema šta.
 

swizach

Iskusan lik
Tu od
12 Srp 2007
Poruka
1,563
Ne,ne nisam ja nista platio, napiso sam da sam proso LOS-za djabe, a ono ti je cjena kada idu usluzno raditi.
 
R

Ratarko

Guest
Da li su točili gorivo u tih 10 sati ili je sa jednim tankom dizela završio ta 2 ha ?
 

swizach

Iskusan lik
Tu od
12 Srp 2007
Poruka
1,563
Nisu nista natocili, moram napomenuti da su orali samo u jednom smeru,znaci dole ore gore ide prazan
 

vinogradar

Član
Tu od
27 Velj 2007
Poruka
456
Swizach dali si davao zemlju na analizu?vidim da nisi stavljao stajski neznam za umjetni?dali su kisele zemlje tu?
 

swizach

Iskusan lik
Tu od
12 Srp 2007
Poruka
1,563
Aha dao sam zemlju na anlizu u osjek, zemlja je sto se tiče kiselosti neutralna,humusa ima dosta a moro sam samo baciti 1400kg 7-20-30 po hektaru i to je to. Stajnjaka nije bilo potrebe
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,558
jel toga johna niko nije moro šlepat, vidio sam na jutubu onaj fendt, njega je onaj debeli šlepo.
 
B

Bobo

Guest
Onaj na jutubu ore poldere (pjesak) i na dubini od 1.80m. Moze ici fendt i sam, no njegov vlasnik kaze da mu je isplativije unajmiti CAMECO da ga vuce jer tako potrosi manje goriva...
 

Najnoviji postovi

Na vrh