• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Romanovske ovce

Tu od
19 Lip 2011
Poruka
249
a problem je kaj nemam nikakvog mljeka zato i razmisljam o zamjenici za mljeko. znam da smo prije dok smo imali krave slagali 70%zamjenice30%mljeka za telad i ljepo su rasli od toga. je nista, morat cu kupit 2 i to zenske pa nek rastu i mnoze se
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

TUNUS

Novi član
Tu od
2 Svi 2012
Poruka
12
Slazem se da je najbolje kupiti 2 jagnjeta,kada je jedno mnogo je nervozno stalno bleji i ne napreduje kako treba (izgledace ruzno).Sto se tice zamene najbolje je davati kozije ili kravlje mleko ako si u mogucnosti ako ne onda bar 20% kravljeg u zameni za mleko. pozdrav i srecno

Pogledao sam malo vašu stranicu , pa vidim da imate dosta iskustva sa krizanjem ovaca, moje pitanje je dali bi bilo dobro među moje pramenke dovest romanovskog ovna . Hvala
 

Sika

Član
Tu od
16 Sij 2012
Poruka
77
Pa ako planirate da prosirite stado ili da zamenite postojece ovce to vam je dobro resenje.Ubacite romanovskog ovna i njegove cerke ostavljati u daljem priplodu (imace povecanu plodnost).Na te ovce pustite nekog tovnog ovna i dobijete odlicnu kombinaciju za proizvodju jaganjaca za klanje. pozdrav
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

TUNUS

Novi član
Tu od
2 Svi 2012
Poruka
12
Hvala , planiram povećati stado , pa me još zanima kako romanovke podnose cjelogodišnje držanje vani , znači štale nema, hvala
 
Z

zeleno zagorje

Guest
Pogledao sam malo vašu stranicu , pa vidim da imate dosta iskustva sa krizanjem ovaca, moje pitanje je dali bi bilo dobro među moje pramenke dovest romanovskog ovna . Hvala
naše romanovske ovnove ljudi kupuju za križanje slovenki , a sad mi je jedan čovjek iz dubravice uzeo jednog za neku mesnatu vrstu ovce zove se na l neznam ni sama nisam upamtila
 

bornakutina

Aktivni član
Tu od
5 Tra 2010
Poruka
1,194
kod mene dobro počelo. 3 ovce 6 malih. jedna je prvorotka. eh u sub dvije se pripremju za porod ali vidim da im je teško, brzo ja po vetrinara i nažalost sva 4 mrtvi. :cry: bogu za plakat. i još platio 300 kn porod. ah. i pitam vetrinara zbog čega mrtvi, veli 1000 razloga. kod prve ovce se je jedan poprečio pa nisu mogli van. a kod druge ne zna. i jučer navečer jedna ovca frizijka izleže jednog, isto je je bio beživotan pa sam ga malo masiro kažiprstom srce, onako lagane krugove radio i oživio se. ;)

pa sta nije napravio carski rez? kod nas jedan veterinar radi te carske rezove i kaze da se ovca oporavi jako dobro....KOd mene je bilo ono da se maternica okrene ili tako nesto povezano sa ligamentima i janje crkne ...inace sad od nedavno imam romanovke i za sada sam zadovoljan imaju vise janjenja od drugih ovaca s tim da ovan imam slovenca...
 

ovčica

Član
Tu od
24 Srp 2011
Poruka
281
evo i mojih prvih petorka....
danas mi se ojanjilo više ovaca..dvije prvorotke po dvoje...drugo janjenje čehinje su trojčeki i petorki...baš lijepi dan



Uploaded with ImageShack.us
 

zradikovic

Član
Tu od
8 Kol 2009
Poruka
141
Ovčice ovce su ti super,samo mene zanima kako češ sada te petorke odhraniti?dali če svih pet ostati s majkom pak ih budeš dohranjivala?ili budeš recimo dvoje ostavila ostale odbila pak na dudu hranila?ima li šanse da svih pet prežive i napreduju?
 

ovčica

Član
Tu od
24 Srp 2011
Poruka
281
svih pet će ostati sa majkom...ona je brižna i daje im ljubav ...a ja ću nadohraniti one koji su gladni..i daj im Bog sreće...
 
Z

zeleno zagorje

Guest
Ovčice ovce su ti super,samo mene zanima kako češ sada te petorke odhraniti?dali če svih pet ostati s majkom pak ih budeš dohranjivala?ili budeš recimo dvoje ostavila ostale odbila pak na dudu hranila?ima li šanse da svih pet prežive i napreduju?
za janjce ti je uvijek najbolje da ostanu sa majkom , a nadohranjivati ih treba obavezno jer nebudu imali dovoljno mlijeka , niti za 4 janjeta ovca nema dovoljno to znam iz iskustva, ponekad dudu prihvate svi i bore se odmah kod takvih nosim obavezno više dječjih bočica da svi piju,a nekad neki neče prihvatiti flašu pa samo sisa
 

zradikovic

Član
Tu od
8 Kol 2009
Poruka
141
Držim par ovaca samo za svoje potrebe,tak da nikad nisam (dosad barem) imao više od dva janjca po janjenju . Razmišljam da bih nabavio par janjaca ovih kaj se prodaju par dana stari pak bi ih hranio na dudu, e sad dali bi to uspijelo ili je prevelik rizik da janje ugine bez majčinog mlijeka.
 

Daljac

Član
Tu od
13 Ruj 2012
Poruka
220
evo i mojih prvih petorka....
danas mi se ojanjilo više ovaca..dvije prvorotke po dvoje...drugo janjenje čehinje su trojčeki i petorki...baš lijepi dan



Uploaded with ImageShack.us

Svaka čast, nek su živi i zdravi! Za svaku pohvalu!
 
Z

zeleno zagorje

Guest
ja nevjerujem da janjci romanovske ovce , kod petorki mogu biti sa tolikom porodnom težinom , voljela bi samo jedno kad bi mi netko mogao omogučiti da vidim kak izgleda ovca prije janjenja petorki ili ako postoji fotografija i da li bi mogla prisustvovati vaganju ovako lijepe prinove , kod romanovske ovce
 

ovčica

Član
Tu od
24 Srp 2011
Poruka
281
gđa Lisak...komotno možete doći sutra provjeriti tu težinu...nije lijepo da mi ne vjerujete..barem sam ja vama vjerovala...
pa nakon toga napišite komentare i težinu janjčića..dobrodošli ste!
 
Posljednje uređivanje od moderatora:
B

branimir-tg

Guest
pozdrav ovčica,zanima me imate li ili će te imati za prodaju romanovske ovce i kolika otprilike cjena bi bila po grlu.ako može odgovor bio bi vam zahvalan
 

Daljac

Član
Tu od
13 Ruj 2012
Poruka
220
gđa Lisak...komotno možete doći sutra provjeriti tu težinu...nije lijepo da mi ne vjerujete..barem sam ja vama vjerovala...
pa nakon toga napišite komentare i težinu janjčića..dobrodošli ste!

Ja sam isto uočio porodne mase koje su, kao što rekoh, za svaku pohvalu, ali nisam ništa komentarisao da ne bi neko krivo protumačio. Hranidba u zadnjoj trećini graviditeta, zdravlje i veličina ovce tu igra veliku ulogu.
 
M

miladinovic

Guest
@ovcica ,nek su sa srecom prinove,to je fantastican rezultat
vidim komentarisu se porodne mase ovih petorki,cak i mlad i neiskusan ovcar sa slike moze videti da su janjad jako krupna i da sigurno imaju te kilaze
ovo su slike ovce i petorki iz BIH,Njegicevih,a verujem da i Marina ima sliku ovce pred porodjaj
Svi znamo da Romanov ovce nemaju salo u trbuhu bas zato da bi mogle da ponesu tolike tezine i zapremine u graviditetu
http://i47.tinypic.com/2ce0xf9.jpg
http://i47.tinypic.com/6tpyk1.jpg
http://i47.tinypic.com/mkiv0x.jpg
http://i45.tinypic.com/73dk78.jpg
http://i47.tinypic.com/2yl05m9.jpg
 
T

traktorko

Guest
velika čestitka na prinovama! nama su petorke još nedostižne, samo jednom smo imali četvorke. Imaš li možda kojeg ovna za prodaju?
 

Najnoviji postovi

Na vrh