• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Rotacijska svjetla - Rotirke

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Otvaram ovu temu pošto je nemamo na forumu, a imam i jedan problem.
Dobio sam od ujaka HELLA rotirku, ispravnu ko novu, ali nema stakla gore, udarila mu grna na na kamion i zlupalo je staklo.
Nemrem naći na googlu ništa gdje bi se dalo nabaviti to staklo kod nas u RH.
Dal netko zna možda neku trgovinu kod nas koja drži hella-ine proizvode i dijelove??
Model rotirke je HELLA KL 7000FL :D

Rotirka je ista ovakva, osim što moja nije na magnet, nego se nabija na onaj svoj stalak na kamionu ili traktoru.
[YT]http://www.youtube.com/watch?v=_mmfk2gMICg[/YT]


Slobodno svi forumaši neka ovdje pišu i stavljaju slike od svojih rotirki, ko ima kakva iskustva o kvaliteti istih, koje su najbolje.
Slike kojekakvih home-made nosača i stalaka za rotirke na vašim traktorima i strojevima su također dobrodošle.


Evo i moje dvije rotirke.
Slika2244_zpsdd6be02c.jpg

Slika2243_zpsde95c53b.jpg
 
Posljednje uređivanje:

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
prije par godina sam trebao original lampe za Ajhera normalno Hellla i držao ih je jedan privatnik kod carinarnice u Bjelovaru,mislim da se zvao Mikac,imao je svega od njih pa probaj provjeriti
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
prije par godina sam trebao original lampe za Ajhera normalno Hellla i držao ih je jedan privatnik kod carinarnice u Bjelovaru,mislim da se zvao Mikac,imao je svega od njih pa probaj provjeriti

Carinarnica, jel to u ulici kak se ide od Markovca u Bjelovar??
Jel još postoji ta trgovina uopće??
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
DA kad ideš od Markovca skreneš ljevo i odmah desno,ima tamo više tih firmi,to im kao neka poslovna zona,e sad el postoji to neznam jer tamo ne svračam
 

Žuti org

Član
Tu od
19 Svi 2012
Poruka
232
a šta ćeš sa tom rotirkom kad je 24v pretpostavljam da ćeš ju montirat na traktor a on je 12v žarulju nije problem zamjenit ali motorić već je
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
a šta ćeš sa tom rotirkom kad je 24v pretpostavljam da ćeš ju montirat na traktor a on je 12v žarulju nije problem zamjenit ali motorić već je

Heheh...rotirka je več isprobana i tako fino radi na 12V da je to milina, čak i žarulja svijetli na punjaču iako je 24V, samo nju promjenim da svijetli normalnom jačinom, a što se tiće motora, eventualno će se mrvicu sporije vrtjeti, ali opet ne presporo, baš kako ja to želim.
Tak da u vezi toga uopče nema diskusije, samo moram nabaviti staklo novo na nju, a neznam gdje i kako.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
onda je motorić 12/24v

Vjerojatno je kad ide...inače rotirka je s šlepera volva, original ugradnja, ujaku grana zlupala staklo, dobil novu u firmi, a meni ovu dal...moral bi ga tražiti nek mi nabavi koje staklo :D
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,021
Pa stavi neku drugu plastiku koja najbolje odgovara.
Ne treba biti original,možda odgovara od ove kaj je pored nje na slici.
 

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,680
Probaj nazvati u Velas u Veliku Goricu, oni su prije imali Helin program
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
http://www.santini.hr/index.php nije ti bas blizu ali vjerujem da imaju,mi smo za nasu hellu kupili tu kapu, mislim da je bila oko 200 kn.

Eh...predaleko je to da se ide samo za to tamo...jedino kad bi netko od forumaša bio blizu pa da ode provjeriti dali ima, ja uplatim novce i pošalje mi poštom...a kad se nekad vidimo, pada obavezno jedno pićence:mrgreen:



E baš to, gledao sam i ja na ebay-u i nije to uopće skupo, a i poštarina nije skupa. Samo ja niakd nisam ništa naručivao, pojma nemam kak se to radi. Imam jednog kolegu koji stalno kupuje na ebay-u, budem ga probao pitati jel mi može naručit, to bi bilo možda najbrži način kak da dođem do tog stakla.
 

Dado121

Aktivni član
Tu od
14 Kol 2010
Poruka
2,144
Ako ti je potrebna ta rotirka onda odi u Poljo-novu ili naruči poštom postat če ti ju sigurno košta 200kn,mi smo za DF-a kupili i to ta što se natakne na stalak.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Ako ti je potrebna ta rotirka onda odi u Poljo-novu ili naruči poštom postat če ti ju sigurno košta 200kn,mi smo za DF-a kupili i to ta što se natakne na stalak.

Jel ste naručili komplet novu rotirku ili samo poklopac???

Jer meni treba HELLA poklopac, moj je razbijen.
 
Na vrh