• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Rotacijska svjetla - Rotirke

BELEC7340

Član
Tu od
10 Srp 2009
Poruka
695
Za 23. god. starosti još krov ima urednu boju kakvih sam sve videl hrđavi i sfrkani :)

Bit će na prolječe najvjerojatnije kompletni remont, plan je dovesti ga u tvorničko stanje pošto sam odustal od zamjene traktora!

šalim se...krov je još najbolje na njemu...

čisto se bojim nakaj bu ličil!!!
držim fige!
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
@Šanana,za trud 5.:(y):

Nisi imao volje slagat okretni nosač??

Hvala:(handshake):

Ma nisam štel okretni, nije to problem napraviti, a ovak mi je bilo jednostavnije. Dok idem nekam med granje, skinem rotirku i denem čep gore i to je to. Vrh stalka strši 2 cm iznad ravnine krova tak da se nemre ništ posebno strgati.
 

BELEC7340

Član
Tu od
10 Srp 2009
Poruka
695
Hvala:(handshake):

Ma nisam štel okretni, nije to problem napraviti, a ovak mi je bilo jednostavnije. Dok idem nekam med granje, skinem rotirku i denem čep gore i to je to. Vrh stalka strši 2 cm iznad ravnine krova tak da se nemre ništ posebno strgati.

ak zapne, ode celi krov i amen!

odlično si sve sredil...
nek tak i ostane!
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
ak zapne, ode celi krov i amen!

odlično si sve sredil...
nek tak i ostane!

Pa kak je nosač jako napravljen, moglo bi otrgnuti i celoga krova...hehehe.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
koja je svrha tih rotirki na traktorima

Po zakonu ih budu svi registrirani traktori morali imati na sebi, ako ti se čita zakon nađi ga negdje, ja neznam, nisam ga pročital.
Ako se vuče teret širi od 2,5m i dužu od XX metara moraš imati upaljenu rotirku....ima tih paragrafa...neznam ni ja točno.
Ja ih imam na svim traktorim, ne zbog zakona nego zbog sebe, kad je ona upaljena ipak se malo ostali sudionici u prometu voze pažljivije jer ih ona upozorava da je na cesti možda nešto veliko, široko i sporo i daje im do znaja da budu na oprezu.
 

tibor88

Aktivni član
Tu od
3 Ruj 2007
Poruka
2,397
Ja ih imam na svim traktorim, ne zbog zakona nego zbog sebe, kad je ona upaljena ipak se malo ostali sudionici u prometu voze pažljivije jer ih ona upozorava da je na cesti možda nešto veliko, široko i sporo i daje im do znaja da budu na oprezu.

upravo tako.. dok ju upalis, ocekujes da ce vozac sa druge strane usporit, opreznije vozit dok se ne mimoidjete i obratit malo vise pozornost na tebe jer je za ocekivat da ona upozorava na nesto..
a na kraju krajeva, ne smeta na kabini i lijepo izgleda :cool:
 
B

Bobo

Guest
Zbog neispravne rotirke na SKIP-u sam ga skoro polupao kad sam ga vozio iz koprivnice. Prespavao u Bjelovaru kod kolege Alena i ujutro oko pola 6 oni krecu na svoju stranu i kazu ostani u stanu dok se ne razdani i onda idi... Ne ja bio toliko samouvjeren da cu prije guzve "za na posao" stici izaci iz sireg kruga bjelovara i da sam na konju.

Klinac, oni "prevoji" kod Zdralova mrak vani, rotirku imam ali ne radi a na skipu signalizacija siroka kao na kamionu. i jedan auto koci "5 do 12" iza mene, jer su tek onda skuzili da sam jako spor i da se radi o bageru, drugi auto, treci auto... Svi jedva zakocili da se ne zabiju u mene. ajde, proci ce nekako sve dok kamion nije naisao i on isto tako "na gusto" izbjegne nalet na mene... Nista, parkiraj sa strane, cekaj da se razdani makar malo i onda nastavio dalje...

Sad si mislim sta je sve moglo bit zbog jedne odspojene zice na rotirki... Mogao je netko poginuti, ne bi ja mozda bio ni kriv ali nekoga na dusi nositi...

Isto tako veliki traktor, trobrazni plug, sjetvospremac... Ne znam kak ostatak forumasa ali ja se u 80% slucajeva po mrklom mraku kuci vracam s njive. Rotirku nemam ali da je gusci promet bila bi obavezna. Jednom kad se opeces, onda je kasno...
 

BELEC7340

Član
Tu od
10 Srp 2009
Poruka
695
Točno, rotirka je tu da upozori ostale sudionike u prometu da je na cesti neko vozilo koje nije uobičajeno!
I baš zbog ovakvih slučajeva ko Bobin, rotirka je tu da uspori ostale...

Sve se transportira, široki strojevi, dugački...i to je preko noći slabo vidljivo...a nađe se majstora koji se nabiju iza tebe ni ne gledaju napred...

hehe Bobo...točno, većinom se vraćam noću s polja, a puno puta oko 10,11 i krećem...
al nisu mi zemlje tak udaljene, gotovo da i ne prolazim kroz neki gusti promet...
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Dečki, nemojte mi se prepucavat, ako netko nešto nezna, tu smo da objasnimo, a ne da se prepucavamo!
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,017
Imam ja doma plavu sa milicijskog Fiče.
S tom ne da si viđen nego ti niko ni blizu nebu došel :icon_lol:
 

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,690
Imam ja doma plavu sa milicijskog Fiče.
S tom ne da si viđen nego ti niko ni blizu nebu došel :icon_lol:

Kod nas u sk u obiju ima za kupiti rotrirka sa sva 3 stakla, narančasto, plavo i crveno.. onda samo stakla mjenjaš kak ti paše :)
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,017
Ima toga i pri nama
Ali ja imam i onaj nosač gore kaj je išel sa sirenama i relej i sirene i još uvek idu tiru riru, tiru riru, tiru riru ....................Sam mi je balavec rotirku čopil i na svoju makinu del. Valjda ju nebu potl :icon_scratch:
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Nesmem se ni setiti, a ni pripovedati kaj smo sve delali z plavim rotirkama na autima po noći tokom vikendaških ludovanja :)
 
N

Nevjernik

Guest
Najbolje je kad je neko krivo parkiran po noći na cesti davidis kako leti van kad vidi ahahahah...
 

Najnoviji postovi

Na vrh