• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Rotacijska svjetla - Rotirke

zagi01

Član
Tu od
20 Pro 2013
Poruka
288
pa kaj nije zakonski propisano da traktori koji razvijaju brzinu do 30 km/h moraju imat trokut, a rotirka je za one od 40 km/h pa na više?
 

Tino

Dobro znana faca
Tu od
23 Svi 2012
Poruka
3,170
Nemam instalacije na prikolici pa ak bi iso po noci nekud pa nek svijetli...meni to fora izgleda :)
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,017
Za otraga je i ova dobra, a par kuna košta.

1361375207.jpg
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,017
Ja uvjek imam super ideje, samo kaj me nečete slušati :icon_rofl::icon_rofl:
Šalim se, ali to je definitivno bolje nego rotirka koja bude svjetlila po očima vozača koji dolazi iza tebe jer je nisko postavljena na prikolici
 

Tino

Dobro znana faca
Tu od
23 Svi 2012
Poruka
3,170
Krivo ste protumacili...rotirka ide gore na zaštitni luk iliti jarem
 

TypeR

Član
Tu od
25 Velj 2013
Poruka
501
sto se tice prikolice, zar nije bolje kupiti svjetla na magnet, i 10 metara kabla za 200 kuna, samo prebacujes sa stroja/prikolice na drugi, imas sve i zmige i nemas problema
 

Tino

Dobro znana faca
Tu od
23 Svi 2012
Poruka
3,170
Utičnica za struju je več u planu,isto ko i instalacija na susjedovu prikolicu koju koristimo samo mi,nek on financira to,ne pada mi napamet kupovat i sređivat tuđe
 

TypeR

Član
Tu od
25 Velj 2013
Poruka
501
newholland hahha, nema vidis da!
meni je ispravna instalacija na traktoru bitna, imam uticnice i na prikolicama pa fino mogu pokopcati sve i vozit se u miru, u zadnje vrijeme u mom kraju je bilo skoro svaki dan neka nesreca bas zbog par metara kabla i par zaruljica. boze sacuvaj.
 

Tino

Dobro znana faca
Tu od
23 Svi 2012
Poruka
3,170
I mog oca su te nesreće potakle na razmišljanje,inače je sve po propisima...
 

motohod

Član
Tu od
12 Ožu 2009
Poruka
787
Utičnica za struju je več u planu,isto ko i instalacija na susjedovu prikolicu koju koristimo samo mi,nek on financira to,ne pada mi napamet kupovat i sređivat tuđe


Samo vi derete stroj a ništa se ne ulaže u održavanje. Imate dobrog susjeda... :icon_axe: a on ima loše susjede :icon_fU:

Sredi svjetla na prikolici, to manje košta nego poštena rotirka. Ako pod rotirkom smatraš one igračke za 130 kn.... zaboravi na to.
Te su prenježne za kombinaciju IMT 533 + bregi + Tino za volanom i pun gas na 42 km/h. :(wasntme): :(rofl): ok.... niz brijeg. Veliki brijeg.

Ili Hella za parsto kuna ( imaš ih već od 300 i nešto sitno) ili ukradi vatrogascima Rudi Čajavec s kombija.
Ovakvu:
images
 

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,431
Kod nas su rotirke obavezne na traktorima. U trgovinama i na pijaci ima stvarno veliki izbor, a i one kineske sasvim solidno odrađuju posao.
 

ibosilj

Aktivni član
Tu od
26 Pro 2012
Poruka
1,056
ja sam kupil kamionsku, radi na 12/24V, bez žarulje nego s ledicama, ima par programa žmiganja, možda se malo manje vidi od ove s motorićem, al po mraku (kad je i najbitnije ju imat) se vidi sasvim solidno.. i troši struje ko upaljač, da ju ostavim, tjedan dana neće potrošiti akumulator
bila je s onim nasadnim stupićem 380 kn, skida se u 2 sekunde, samo leptir matica i dolje je pa ju lako skinem kad idem u granje neko..

a kupil sam i jednu za rezervu, magnetnu za sitnu lovu, ona je s H1 žaruljom pa ako zatreba..
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,703
Imam ja jednu Hella za prodati. Na magnet je i ima spiralni kabel s utikačem za upaljač. Koliko to vrijedi?
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Tino rotirka ti netreba,jedino ako mislis vuc neki prikljucak siri od traktora,ili imas neke manevre na prometnici,kao iskop grabe ili neku kosnju ili malciranje uz prometnicu.
Vidim da kod nas ljudi imaju ukljucene rotirke dok vuku jednoredni berac po cesti,radi sirine prikljucka.
 

ibosilj

Aktivni član
Tu od
26 Pro 2012
Poruka
1,056
Tino rotirka ti netreba,jedino ako mislis vuc neki prikljucak siri od traktora,ili imas neke manevre na prometnici,kao iskop grabe ili neku kosnju ili malciranje uz prometnicu.
Vidim da kod nas ljudi imaju ukljucene rotirke dok vuku jednoredni berac po cesti,radi sirine prikljucka.

po zakonu mora biti rotirka ako je priključak žiri od traktora, što se berača tiče, mislim da mora čak i na njemu bit rotirka.
ja je koristim s bilo kojim priključkom po noći jer, kako gad fićek ide skoro 40, i dalje je traktor široko i sporo vozilo i može se desiti sranje pa bolje da te ljudi vide na cesti, svatko dok na daleko vidi rotirajuće svjetlo ipak malo uspori.

Zakaj nebi stavil rotirku,nek bude,lijepo je vidjeti. Da ovu stavi bio bi najjaci u selu :biggrin: http://www.njuskalo.hr/ostala-autooprema/rotirka-plava-oglas-12626071


Ova ti taman na jarem stane http://www.njuskalo.hr/elektronski-uredaji/rotirke-traktor-oglas-12661255

ovu plavu ne smiješ imati jer je rezervirana za plavce, emotivno su jako vezani za tu boju i ako im je kradeš, mislim da su čak i neke kaznice u pitanju :(giggle):


za ovu duplu mu imt nebu stigel filati akumulator :)
 

Najnoviji postovi

Na vrh