• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Rotacijska svjetla - Rotirke

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,431
Kod nas se može naći za oko 25 KM, odnosno 100-tinjak kuna. One sa LED diodama su dosta skuplje. Sve su uglavnom sa magnetom, spiralnim kablom i utikačem za utičnicu auto upaljača.
A po zakonu moraju biti uključene bez obzira dali traktor vuče nekakav priključak ili ne.
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,441
Evo sta kaze pravilnik...

Članak 36.
(1) Rotacijska i/ili treptava svjetla na vozilima mogu biti izvedena tako da daju svjetlost plave ili žuto-narančaste boje. Rotacijska i/ili treptava svjetla moraju biti postavljena na najviše mjesto na vozilu i biti vidljiva sa svih strana ili može biti postavljeno više rotacijskih i/ili treptavih svjetala raspoređenih tako da se s bilo koje strane vozila vidi najmanje jedno svjetlo.

(3) Žuto-narančasto rotacijsko i/ili treptavo svjetlo ili svjetla mogu biti postavljena na radnim vozilima i radnim strojevima. Žuto-narančasto rotacijsko i/ili treptavo svjetlo ili svjetla mogu biti postavljena na osobnim i teretnim automobilima koje upotrebljavaju službe pomoći i informacija na cesti, službe održavanja cesta, komunalne službe, službe pratnje vozila za predimenzionirane terete, vozilima kojima se prevoze predimenzionirani tereti, službe pratnje vozila koja prevoze opasne tvari, vozilima kojima se prevoze opasne tvari i vozilima na kojima se ili pomoću kojih se obavlja ispitivanje na cesti.
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Onda bi svi stari imt traktori trebali imat rotaciona svjetla stalno ukljucena jer iz njih stalno sline ili cak cure opasne tvari,iz svih djelova motora i getribe.:(giggle)::icon_pidu:
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,972
Jako su vezani za nju,500 kn kazne i odma ti ju uzmu
Kaznu mi može naplatiti, ali uzeti ne.
Privremeno oduzeti da, ali zadržati zauvjek ne :icon_wink:
 

kec-m

Član
Tu od
6 Ožu 2011
Poruka
465
Jeste stvarno dobro zabrazdili . Moje iskustvo od sinoć je : Vozim državnom cestom ,noć je već dobro bila nosim na Imt 558 sijačicu od 2,5 m , na sijačici su nazad lampe kak bi trebalo biti i stavim rotirku da me ko ne očeše od naprijed jer je šira od traktora skoro pol metra . Da je netko usporio ususret - moš mislit . Naše autoškole ne valjaju ništa ,kultura vožnje još manje . A da se rotirka stavlja dok nemaš osvjetljenje na prikolici , ja bi to kažnjaval kaznom zatvora .
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Po onoj ravnici od tebe prema Botovu baš i nije kultura vožnje na zavidnoj visini sreča kaj više ne voze Lukačićevi kamioni od Botova za Zagreb ni rotirka njima ništ ni je značila .:icon_scratch:
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,620
Jeste stvarno dobro zabrazdili . Moje iskustvo od sinoć je : Vozim državnom cestom ,noć je već dobro bila nosim na Imt 558 sijačicu od 2,5 m , na sijačici su nazad lampe kak bi trebalo biti i stavim rotirku da me ko ne očeše od naprijed jer je šira od traktora skoro pol metra . Da je netko usporio ususret - moš mislit . Naše autoškole ne valjaju ništa ,kultura vožnje još manje . A da se rotirka stavlja dok nemaš osvjetljenje na prikolici , ja bi to kažnjaval kaznom zatvora .

A imaš li mačje oči i gabaritna svjetla s prednje strane sijačice, da se vidi širina?

Meni rotirka ne znači puno (ionak samo zasljepljuje dok dođeš blizu), no oznaka širine svakako da.
 

kec-m

Član
Tu od
6 Ožu 2011
Poruka
465
Nemam gabarirna svjetla na sijačici jer je nemoguće da ostanu gore od grmlja po međama i putevima .
 

Tino

Dobro znana faca
Tu od
23 Svi 2012
Poruka
3,163
Bio danas u sloveniji i vidio rotirku za 7 eura,pa kaj bu bu,nisu neke pare :icon_lol:

11150293_870204113026080_1897054047726813902_n.jpg
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Z 533 bolja i netreba. Nekad sam takve plačal 100 kn, toliko su i vrijedile :)
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
Ja sam kupil sličnu na benzinskoj za 100 i nešto sitno kuna,bila je zaštekana dvaput,treći put više nije radila,i otišao je jedan osigurač. Al na kraju je prodala traktor,tak da se višestruko isplatila... :)
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,133
Z 533 bolja i netreba. Nekad sam takve plačal 100 kn, toliko su i vrijedile :)

Ja mislim da za imt-a bas i treba najbolja rotirka..
Dok taj pocne skakati po jamama i dzombama sve na njemu pregoreva i razmontira se.. :(rofl):
Zato treba neka kvalitetnija ako vlasnik hoce da mu je duze vremena ispravna.. :)
 

UNIVERSAL

Novi član
Tu od
2 Kol 2015
Poruka
1
Dobar dan
Ja sam novi,pa me zanima daliznate kamo uštekti rotirku na traktoru UNIVERSAL 453 DT
Molim vs pomozite
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,620
Pa Uni bi trebal imati utičnicu za štek lampu. Kupi utikač i zamijeni ga na rotirki (ima ih Hubzin).
Ovaj za upaljač je lošiji.
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,756
Za mene je to malo preskupo čaščenje. Ima da bude zadovoljan i sa jeftinijom bljeskalicom.
 

Najnoviji postovi

Na vrh