• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Rotacijske (ROTO) kosilice

H

Hurlimann86

Guest
Re: Koju roto kosu kupiti???

A kakvu kosu misliš kupiti novu ili rabljenu :?:
Ja bi uzeo class-ovu kosu jer su stvarno dobre, naravno nisu ni druge loše mi imamo 2 sipove i prednju i zadnju i obje su diskaste.

Ali sad je dal misliš kupiti disk ili bubanj, ako misliš kupiti bubnjasu obavezno uzmi cilindar s kojim možeš dignuti kosu sastrane gore.
Bez tog cilindra nije to to jer onda kosa visi ko da je potrgana, a i ako ti je neki brežiljak ili nešto takvo ljepo si je prilagodiš.
što se tiče diskastih mogu reči da su jako dobre, ali zadnje.
Naša prednja nije dobra jer treba jako sporo iči sa njom ma kolko god da imaš jak traktor,al smo se tak navikli pa sad tak kosimo tako dugo dok je nečemo morati mjenjati ,a onda če sigurno biti bubnjasat.
 

kikic MF

Aktivni član
Tu od
6 Srp 2008
Poruka
1,302
Re: Koju roto kosu kupiti???

Zlatko123 kaže:
i kolko ti treba da pokosis jutro livade...????
nisam mjerio al bržiji sam s njom skoro upola nek s malom 165.

evo i @.....hurilman....@ ti kaže isto da kupuje kupio bi bubnjastu a trenurno ima diskastu. ne kažem da nisu diskaste dobre ali vidi se razlika u cijeni i ostalom dane nabrajam sad.
claas sam vidio da su jako dobre rotokose samo ako kupuješ novu preporučiobi nešto drugo samo ne sip. jako kvarljive kose su pogotovo ove koje se bočno dižeju. tu ima čovjek kod mene sipovu bočno se diže 3.60 kosi ako se ne varam i nesmoje kosisit gdi ima jaraka ili krtičnjaka samo se sklopi i počne se dizati ako oddirne jarak ili poveči krtičnjak. i servis bio i riktali su sju ali nikako uskladiti. jednom prilikom je došao doma otkapčio ju i sama se po sebi sklopila. u cilindru se sabijao podtlak i kad si ju otkopčio dignulo se kopčanje gore i nisi mogao ju spustiti dok nije servis došao i stavio drugi cilindra. i čovjek je totalno razočaran s kososm jer nemože pošteno kositi da ga ne zeza uvjek. dok tu poznanik par sela dalje kosi s claasovom isto 3.5 metra da kad zareže odreže komad zemlje al ona stoji nikod nejde a poskosio je več s njom da nezna ni sam.
 

Zlatko123

Član
Tu od
14 Sij 2010
Poruka
202
Re: Koju roto kosu kupiti???

Hvala decki...ja sam skroz dosadimo bubnjastu i nisam se jos razocaro u nju...nezz kake su diskaste jer je nisam imo...a vjeroojatno cu uzet ili vicon ili df ili class....necu novu jer su stvarno pre skupe jbt....nalupane cjene bzvz...
 

petar

Aktivni član
Tu od
15 Pro 2007
Poruka
1,261
Re: Koju roto kosu kupiti???

Vidim netko spominje visoke cijene noževa za disk kosu, pa 10kn košta jedan nož orginal bcs za moju. Ide 10komada, i imam jedan set 2-3 godine a kosimo oko 30 jutara godišnje, normalno treba ga naoštrit ponekad, jednom probao vašarske noževe, cijena ista, pokosio jedno jutro i naručio opet orginal..
Još nikad mi se nije dogodilo da nedostaje nož.
Lakše se pogone, netreba odmah iza prekretat, mojoj krtičnjaci ništa ne predstavljaju, bili mokri bili suhi, jedino bez kabine kad se kosi bude ko na prvoj crti obrane, zemlje i u gaćama jer nemam zavjesu na njoj..

Što se tiče nježnosti mogu se samo nasmijat, ja sam samo jednom promijenio ležajeve (kad samo ju kupili) i to više preventivno nego što je trebalo, remenje nikad, samo nek ima ulja u koritu, redovno podmazivanje i gas..

Meni su svi govorili, šta si to uzeo (šta je to BCS :mrgreen: ), to ti nevalja ništa s tih 5 diskova :blackeye , vako nako. A kasnije, e ajd dođi mi pokosi nemogu sa svojom namata mi na bubanj, ošo mi ležaj, spalito remenje..

Kod mene nitko nema sijane livade (trava se kosi većinom u uvalama gdje prolazi potok, preko zime se zajazi i ima vode cijelo proljeće, trava do grla) i nisam imo nikakvih problema.
 

dino

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2009
Poruka
1,500
Re: Koju roto kosu kupiti???

Kolika ti je širina sa tih 5 diskova?
potpisujem 100% za ono što si rekao za diskaste kose!
I dodajem sa istim traktorom sa diskastom možeš imati i 40cm večeg zahvata kosu!
Kod mene ljudi sa traktorom 80 ks kose max 185cm sa bubnjastom,a ja kosim 220 sa diskastom...
Tak da lega nemoj slušat te nebuloze...
 

dino

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2009
Poruka
1,500
Re: Koju roto kosu kupiti???

Moja je kuhn-ova 6 diskova i mislim da je 220,ili se varam?
Daj priloži koju sliku kose...
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,022
Re: Koju roto kosu kupiti???

Napiši do koje love bi išao s kosom..
Za 100ks koliko ti ima MF možeš tjerat neku 280cm bez problema...
Samo da napomenem da mi djed kosi s mojom bivšom kosom POTTINGER 165 s IMT 539,3reduktor jer mu se nikam ne žuri i ne želi skakat po kabini..Negdje bi išlo i 1 direkt...
Ja imam bubnjastu prednju CLAAS i jako sam zadovoljan s njom..Isto kako sam i bio s POTTINGER...
Neznam kak rade diskaste pa ne mogu prosuđivat..
 

Zlatko123

Član
Tu od
14 Sij 2010
Poruka
202
Re: Koju roto kosu kupiti???

Nebi nesto pre skupo a ja nemam iskustva sa diskastima pa isto nezz kak rade...kod nas ih ima par one imtove i nisu bas zadovoljni sa njima...ja ako budem uzimo uzet cu vjerojatno nesto bolje kao pottinger,kuhn,class,vicon ili tako nesto jer ne vredi mi dat pare ako ce mi se to trgat stalno...Necu se zaletat jer ja se mogu sluzit sa ovom 165 nije mi jako hitno ali me polako vec iritira kad dugo kosim a nevidi se bas nest da sam pokosio....sad imam oko 9 jutara umjetne i to ce se morat cesto kosit a bas nemam volje vozat se sa 165cm u krug...hehe..:)...A za ovu BCS sad prvi put cujem....kod nas to nitko nema...
 

petar

Aktivni član
Tu od
15 Pro 2007
Poruka
1,261
Re: Koju roto kosu kupiti???

Dosta ljudi nije čulo za BCS a kamoli ih vidjelo, pisano je po forumu o njima pa potraži.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Re: Koju roto kosu kupiti???

ja kosim s 65 ks i DF 165, a djed kosi s 539 i Fahr 165, ide 3. sporom, a ja ganjam 565 na prirodnim livadama 1. direkt, a umjetne, tipa sudanska i lucerna, ljulj idem i 2. pun gas pošto je ravno i stigne pokosit..ludnica :mrgreen:

Inače ja sam s 565 kosio jedno vrijeme s KRONE 220, išlo je u 3. sporoj sasvim solidno...al bilo mu je do jaja :D

...da se razumijemo pričam samo o bubnjastim kosilicama, diskaste su za mene loše... ;)

za traktor od 100 ks nikako ne ići ispod 220, 240 cm
 

Zlatko123

Član
Tu od
14 Sij 2010
Poruka
202
Re: Koju roto kosu kupiti???

Ja kosim prvom direkt ili ako je malo ravnije ona drugom...kosim sa sip 165 i rakovica 65ks...ide bez ikakvih problema nista ga ne tusi ni nemuci se .....
 

toma84

Aktivni član
Tu od
10 Velj 2008
Poruka
2,026
Re: Koju roto kosu kupiti???

Ako na neltš na BCS nemoj se previše dvoumit, jer to su jako dobere kose(jedna ti se vrti u oglasniku auti.hr i mislim da je 210 ili čak iveća). IMT i SIP su 0 naspram nje. Imam jednu u susjedstvu 175 disk i kosi se sa 542, leti ko ludo i kosi ok. Lagana za nosit i vuć. Ja sa bubnjastom SIP-ovom 185 kosim u 1-voj 2-goj sa 560 ili sa SAME-tom u 2-goj, 3-ćoj, a ni ne zna da ima kaj...
 

Zlatko123

Član
Tu od
14 Sij 2010
Poruka
202
Re: Koju roto kosu kupiti???

Kod nas u daljoj okolici niko nema taku bcs...al mozda ja budem prvi..heheh
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,959
Re: Koju roto kosu kupiti???

Ima li tko iskustva s Gramipovom diskastom?
 

dino

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2009
Poruka
1,500
Re: Koju roto kosu kupiti???

Evo lega,slike nisu baš nešt ali sam da ti otprilike dočaram!
Znači ovo je Kuhnova diskasta 6 diskova,širine je 240cm!!!
p6190256.jpg

p6190255.jpg

p6190254.jpg

p6190257.jpg
 

Najnoviji postovi

Na vrh