• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Rotacijske (ROTO) kosilice

Zlatko123

Član
Tu od
14 Sij 2010
Poruka
202
Re: Koju roto kosu kupiti???

hehe....tu ste negdje svi podjednaki u glasovima...hehe...sad opet nezz sta da kupim..hehe... :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
 

toma84

Aktivni član
Tu od
10 Velj 2008
Poruka
2,026
Re: Koju roto kosu kupiti???

A kakvu sad imaš??? Kupi kaj ti se pruži po cijeni i kvaliteti. Ak kupiš i diskastu, nećeš fulat, to su zapani strojevi i jako dobri...
 

Zlatko123

Član
Tu od
14 Sij 2010
Poruka
202
Re: Koju roto kosu kupiti???

Sad imam sip 165 bubnjasta i nemam se sta bunit na nju...al to mi je malo trebam nest vece a vidit cu jos sta cu kupit....:)
 

toma84

Aktivni član
Tu od
10 Velj 2008
Poruka
2,026
Re: Koju roto kosu kupiti???

A gle traži i zovi, nać ćeš neku dobru. Ima u njuskalu sad fella 2,5 disk, jako uščuvana vidio danas
 

Zlatko123

Član
Tu od
14 Sij 2010
Poruka
202
Re: Koju roto kosu kupiti???

ok...necu se zaletit na neku kramu jer taj bi mi stroj trebo dost sluzit tak da nema zajebancije..:)
 
K

kico75

Guest
Re: Koju roto kosu kupiti???

kolko konja mora imat traktor za 2.5m kosu
 

toma84

Aktivni član
Tu od
10 Velj 2008
Poruka
2,026
Re: Koju roto kosu kupiti???

Za disk 80, a bubanj i nešto više. Jedan ima kod mene prednju sipovu disk250 i bočnu BCS oko 250 i kosi sa Same EX 90
 
M

Marko6480

Guest
Re: Koju roto kosu kupiti???

evo ja sam prošle godine pokosio preko 200ha sa prednjom bubnjastom SaMasz 2,60m sa McCormickom MC115 i nisam zadovoljan jer nikako nije pokosila,samo je "cufala".sada sam kupio Pottinger prednju 3,40m i zadnju 3,40m obje diskaste.mislim da će biti odlične :D
 

dino

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2009
Poruka
1,500
Re: Koju roto kosu kupiti???

Marko6480 kaže:
evo ja sam prošle godine pokosio preko 200ha sa prednjom bubnjastom SaMasz 2,60m sa McCormickom MC115 i nisam zadovoljan jer nikako nije pokosila,samo je "cufala".sada sam kupio Pottinger prednju 3,40m i zadnju 3,40m obje diskaste.mislim da će biti odlične :D
evo ruke
diskasta a k tome još austrijska,pa nema boljeg...
:D
Koliko diskova ti ima zadnja i koliko si dao € za nju????
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,022
Re: Koju roto kosu kupiti???

Marko6480 kaže:
evo ja sam prošle godine pokosio preko 200ha sa prednjom bubnjastom SaMasz 2,60m sa McCormickom MC115 i nisam zadovoljan jer nikako nije pokosila,samo je "cufala".sada sam kupio Pottinger prednju 3,40m i zadnju 3,40m obje diskaste.mislim da će biti odlične :D
Jedno je mislit a drugo je znat ;)
Ako kosiš travu onu jako svilenu ni jeda kosa neče iskosit kak treba.
Dalje ako si imao krivo okrenute noževe naprijed na kosi opet razlog zašto dobro ne kosi.
 

toma84

Aktivni član
Tu od
10 Velj 2008
Poruka
2,026
Re: Koju roto kosu kupiti???

Koliko ja znam kod mene par poljakinji dobro kose, niko se ne žali. Treba povremeno i noževe brusnut :mrgreen: :)
 
M

Marko6480

Guest
Re: Koju roto kosu kupiti???

prva i zadnja obje imaju 7 diskova
prva je koštala 98.965,80kn sa kondicionerom sa čeličnim prstima+36.973,80kn kumeni valjci,zadnja je koštala 88.449,30kn isto sa kon.+43.394,40kn gumeni valjci :shock:
noževe sam stavljao nove nakon svaka 5ha a nisam ih mogao krivo okrenuti jer su sa svake strane oštri i kako ih god okreneš uvijek je isto:scratch
Pottinger će sigurno biti bolji jer se smatra druga firma u europi poslije Kronea :mrgreen:
 

Koko

Član
Tu od
12 Sij 2010
Poruka
418
Re: Koju roto kosu kupiti???

Koliko treba više snage za diskastu kosu sa 5 diskova u odnosu na 4? Štore tjera SIP Roto 170 D ko od šale pa mi rastu apetiti :D Prema podacima proizvođača kosi ne bi trebalo biti problema.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,972
Re: Koju roto kosu kupiti???

Koko kaže:
Koliko treba više snage za diskastu kosu sa 5 diskova u odnosu na 4? Štore tjera SIP Roto 170 D ko od šale pa mi rastu apetiti :D Prema podacima proizvođača kosi ne bi trebalo biti problema.
Veći problem za Štorea bude nositi tu kosu, nego ju tjerati. Pogotovo u tvojem kraju.
 

toma84

Aktivni član
Tu od
10 Velj 2008
Poruka
2,026
Re: Koju roto kosu kupiti???

Zlatko123 kaže:
Pottinger je zakon za zelenu liniju......)


To već znaju i ptice na granama :)
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,022
Re: Koju roto kosu kupiti???

Marko6480 kaže:
noževe sam stavljao nove nakon svaka 5ha a nisam ih mogao krivo okrenuti jer su sa svake strane oštri i kako ih god okreneš uvijek je isto:scratch
Pottinger će sigurno biti bolji jer se smatra druga firma u europi poslije Kronea :mrgreen:
Na mojoj kosi nije tako..
Noževi su malo ko "presuknuti" i nije isto kako je staviš..

O kvaliteti strojeva za zelenu liniju nečemo raspravljat zato što je tu jedno ima koje nitko nije spomenuo CLAAS ;)
 

Najnoviji postovi

Na vrh