• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Rotacijske (ROTO) kosilice

Zlatko123

Član
Tu od
14 Sij 2010
Poruka
202
Re: Koju roto kosu kupiti???

A svaka firma je dora na svoj nacin....niko nije reko da class nevalja...:)
 

toma84

Aktivni član
Tu od
10 Velj 2008
Poruka
2,026
Re: Koju roto kosu kupiti???

Class ni nekaj, ali Claas je ok firma i ima jako dobre strojeve :)
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,022
Re: Koju roto kosu kupiti???

toma84 kaže:
Class ni nekaj, ali Claas je ok firma i ima jako dobre strojeve :)
Molio bih malo detaljniji odgovor ;)
 

toma84

Aktivni član
Tu od
10 Velj 2008
Poruka
2,026
Re: Koju roto kosu kupiti???

Zlatko123 kaže:
A svaka firma je dora na svoj nacin....niko nije reko da class nevalja...:)

Kaj ne piše ovdje class:)
 

Zlatko123

Član
Tu od
14 Sij 2010
Poruka
202
Re: Koju roto kosu kupiti???

Ma nema do imt-a.....h.eheheheheheheheheheheh....... :lol: :lol: :lol:
 
Ž

žex

Guest
Re: Koju roto kosu kupiti???

Pozdrav svima na forumu.
Pročitao sam dosta o roto kosama ovdje, ali sam i ja u dilemi šta kupiti. Naime namjeravam kupiti novu roto kosu za moj IMT 539. Imamo neke dobre subvencije za kupovinu novih priključaka. Razmišljam se između:
SIP 135 bubnjasta, 2 bubnja, zahvat 135, težina 325kg
IMT 627926 diskasta s Kuhn grebenom 4 diska, zahvat 160, 366kg
BCS 404 diskasta s 4 diska, zahvat 170, težina 285-300kg,

Bubanjska je dosta jefzinija ali ima manji zahvat, nezgodna je za nositi jer se ne diže uvis već samo gurne nazad. Pošto sam u brdima bojim se da me ne bi dizalo u transportu. Poslije košenja mora se razbacivati.
Namam mnogo za kositi, samo za sebe a i to su dosta skromne površine. Ali je to mahom prirodna, nesijana livada.

Znam da IMT ima dosta loše kose, ali ova ima KUHN greben, a IMT radi samo nošenje. Teža je i mislim bar malo robusnija izdržljivija od BCS-a na udariti u neki panj :) . Mada je to IMT i vjerovatno se sve lako iskrivi. Ovaj KUHN greben ima jednu prednost jer mu se svi diskovi okreću u jednu stranu, dok BCS 404 pravi dva otkosa.

BCS js stvarno prlijepa i čini mi se baš zgodna za moj 539. Jedino se bojim da nije njezna previše. I to što vrti diskove tako da pravi dva otkosa, ali kažu da one dosta dobro razbace travu pa nije potrebno dodatno je razbacivati nakon kosidbe.
Svako iskustvo će dobro doći. Ja nemam iskustva uopšte s traktorskim kosama. Sve ovo sam napisao iz onog što sam pročitao.
 

toma84

Aktivni član
Tu od
10 Velj 2008
Poruka
2,026
Re: Koju roto kosu kupiti???

Ako imaš financije priušti si BCS,to bi bio moj izbor. Nije ništa BCS prenježan, jake su one. Ipak su to kose sa dugom tradicijom
 

danek

Aktivni član
Tu od
18 Pro 2008
Poruka
1,000
Re: Koju roto kosu kupiti???

sam sebi si odgovoril bcs je ipak jedna od najkvalitetnijh kosa i ako imaš mogučnost kupiti ju nečeš pogriješiti,ako ti imt zgleda robusnije ne mora biti da je i čvršča jer se sve od imt povmota da nebreš vjerovati,a sip je je vjerojatno najlošiji jer su kod mene pokupovali svi nove a pošto je i kod mene brdovit teren svi se žale koliko su imali popravaka na njoj. ako se može znati koliko dođe bcs i gdje si ju našel?
 

Zlatko123

Član
Tu od
14 Sij 2010
Poruka
202
Re: Koju roto kosu kupiti???

Djelim mišljenje sa kolegama ako možeš priušti si bcs.....a sto se tice imt-a kod nas ima par ljudi tu kosu diskastu i nezale se bas na nju......jedan susjed je jako jako drljav i nista neradi kako treb tako da mu se ta kosa vec skoro cijela raspala ai sto je bitno ostala je šasija koja radi još uvijek a ovi svi limovi okolo su mu otpali jer on to baš ništa nečuva....ali u svakom slucaju ako si mozes priustiti bck kupi je odmah...:)
 
Ž

žex

Guest
Re: Koju roto kosu kupiti???

BCS 404 5254KM = 2694e
IMT 4900 KM = 2512e
SIP 135 3500KM = 1794e

Ja sam inače iz BiH, Mrkonjić Grad. A kose su u Agrocoop Kobatovci.
Na ove cijene bi trebalo da dobijem subvenciju tj povrat novca, tako da postane prihvatljivo.

Slažem se s ovim da IMT, iako možda masivniji, nije ništa jači od BCS-a vjerovatno zbog lošijeg materijala. Uporedio bi to s IMT bočnim kosama i Gramip Dubrava (koji bi trebalo da je po BCS licenci - kod čuvene kose italijanke) IMT ima deblju letvu al se jako lako savije dok je Dubrava nešto sasvim drugo.
Kod nas inače nema mnogo roto kosa.
Jedan je čak nabavio novu IMT kosu al onu verziju s okruglim diskovima a ne elipsastim, koja je čisto IMT-ov proizvod i jednostavno nije s njom mogao ništa pokositi, navodno ostaje iza kao počupano, neravno, travu do pola presječe i slično. Imao je prije toga doboš i radila je po njegovim riječima bolje. Ja lično mislim da je on nju trebao goniti na malo više obrtaja ili slično.
Iz ovog razloga sam se dvoumio da li bubanj ili disk, jer ove prirodne livade su dosta tvrde za kositi.
 

seljačić

Aktivni član
Tu od
8 Velj 2009
Poruka
2,155
Re: Koju roto kosu kupiti???

jel zna neko kakve su kose kao ova F.Bellon sa slike? ova je radni zahvat 165cm,i dali je to previše za traktor sa 35 KS?

 
E

encho

Guest
Re: Koju roto kosu kupiti???

Pozdrav svima.Ljudi imam u ponudi neku diskastu kosilicu(nisam je vidio)plave je boje 185 ,pet diskova.....cijena mi je prihvatljiva ali ne znam koje je vrste niti mi čovjek zna reči koje je a znam da sa strane ima remen i u donjoj gredi(konzoli)isto ima remen nisu zupčanici(tako kažu)da li je to moguće i koja bi to kosa mogla biti...Trenutno radim sa pz 165 i poprilično mi je teška za zetora 4718 pogotovo ako idem negdje u brdo diže se naprijed,nesiguran sam teška mi....
 
Tu od
3 Tra 2010
Poruka
465
Cijena SIP rotokose 135 cm ti je 16.320 kn (MPC), 165 cm košta 18.380 kn.

Imaš i turske kose - 135 cm - 11.200 kn, 165 cm - 11.800 cm (MPC)

turske kose, iako jeftinije, isto su dobre, licenca pz, ko i rotkos i poljska mesko-rol, češka agrostroj pelhrimov i sipova.
znam da turci imaju više firmi koje ih prodaju.
 

Dado121

Aktivni član
Tu od
14 Kol 2010
Poruka
2,144
Ako kupuješ rotacionu kosu za imt 539 možeš slobodno uzeti sip 165,jer kod nas lik u selu tera sa imt 539 sipovu kosu 165 bez greške samo malo u transkortu mu je teže mora si metnit utege. Ali ako planiraš si kupit za par godina veči traktor onda moja preporuka ti je da si uzmeš veču kosu.
 

FeLiXxX

Aktivni član
Tu od
6 Pro 2010
Poruka
1,037
Ako kupuješ rotacionu kosu za imt 539 možeš slobodno uzeti sip 165,jer kod nas lik u selu tera sa imt 539 sipovu kosu 165 bez greške samo malo u transkortu mu je teže mora si metnit utege. Ali ako planiraš si kupit za par godina veči traktor onda moja preporuka ti je da si uzmeš veču kosu.
za 539 uzmi odma 135 nista vecu pa da se zajebajes ako budes po brdi iso
a odozdo ima 3 imbus sarafa
 

Adis90

Član
Tu od
3 Tra 2010
Poruka
691
ja bi fahrovu km 22 jesu stare ali tvrdim da je puno bolja od bilo koje sipove,govorim iz iskustva,km 22 ima zahvat 165,malo bi ga u transportu zezala,ja sam na fergicu stavljo tegove i ide,nije teska za vuci
 

FeLiXxX

Aktivni član
Tu od
6 Pro 2010
Poruka
1,037
ja bi fahrovu km 22 jesu stare ali tvrdim da je puno bolja od bilo koje sipove,govorim iz iskustva,km 22 ima zahvat 165,malo bi ga u transportu zezala,ja sam na fergicu stavljo tegove i ide,nije teska za vuci
ti si nesto drugo :supz: vi ste promjenili traottra ko ja cipela :axe:
 

Najnoviji postovi

Na vrh