• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Rotacijske (ROTO) kosilice

Slaven123

Novi član
Tu od
5 Ožu 2015
Poruka
23
Nisam placao kosca ovo mi je drug radio a ja sam njemu nesto balirao...
A jesam iz Tuzle..Hvala na savijetu,najprije da ce biti novu da kupim,jer polovno ima svacega tesko naci dobro i da nije pucalo kuciste pa i ostalo
 

power

Član
Tu od
31 Sij 2014
Poruka
114
Ja sam imao sipovu, prodao i kupio Fahr veću. Za sip imaju sve dijelove a za ovu ništa.
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,953
Kaj nema za Farovu od dijelova zupčanici pašu od Sipa naravno par a osovine i donje tanjure možeš dati raditi ili kupiti u HR za Far ima ama baš sve .
 

power

Član
Tu od
31 Sij 2014
Poruka
114
Jel netko mjenjao lezaj na ovoj fahrovoj kosi KM22. Lezaj na onoj trubi gdje izlazi osovina od tanjura. Kako se kupuje nemam broja satro se.
 

nimrennermin

Iskusan lik
Tu od
1 Pro 2014
Poruka
1,446
Ja znam da od ovih Poljskih, kako se zovu rotacujne, il tako nekak, za fahra paše donji tanjir i puno je jevtiniji.
Ponesi svoj dio pa naporedi sa ovim iz Poljske, navodno sam čuo da se radi po licenci Fahra.
 

orač 1

Član
Tu od
7 Sij 2011
Poruka
292
danas sam i ja na sip 135 satro oba donja ležaja ispod osovine na tanjiru donjem i gore iznad tanjira jedan je manji a jedan veći gledao sam košuljice ležaja i nema uopšte nikave oznake i broja, vjerovatno nije neki kvalitet dok na njima nepiše niti broj marka ama baš ništa,sd na ovom vremenu nema se gdje naći dpbar ležaj da malo duže traje
 

power

Član
Tu od
31 Sij 2014
Poruka
114
Nasao sam ja oznaku na prstenu koji se nabija na osovinu a na njeg ide taj lezaj. Piše LR 2530265. Al je to broj samo za dimenzije tog prstena ne ležaja
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,953
taj prsten je unutarnja košuljica ležaja vanjska je u gusenom kučištu izvadi onu iz kučišta i kupiš ležaj standardni je od poljske ne paše različito je donji tanjur paše .
 

power

Član
Tu od
31 Sij 2014
Poruka
114
Nije dio ležaja. Ovaj prsten je zaseban lezaj. Neka vrsta ležaja LR samo piksna. Sad ide lezaj iglicasti na to, koji ima svoje mjere.
 

FeLiXxX

Aktivni član
Tu od
6 Pro 2010
Poruka
1,037
orac otidji u tbc u zivinicama pa pogledaj trazi skf ili nesto a ako ne bude bilo otidji u tuzlu u blizini mejdana ima skf zastupnistvo direktno :(:
pa cekajte malo zar je problem naci lezaj. Znas da ide iglicasti? premjeri osovinu premjeri u tanjiru gdje nalijeze i otidji kod prodavca oni imaju one knjizice i nadjes lezaj.:(:
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,953
Nije dio ležaja. Ovaj prsten je zaseban lezaj. Neka vrsta ležaja LR samo piksna. Sad ide lezaj iglicasti na to, koji ima svoje mjere.

Ne kužimo se ležaj orginal ima vanjsku košuljicu od tankog lima i iglice unutarnja košuljica je piksa (ne spada u dio ležaja) koja se zagrije i postavi na osovinu .
 

<zetor>

Aktivni član
Tu od
25 Lis 2012
Poruka
541
Kako skinuti nabu sa kose fahr km 22 ? Htio bih je odvojiti od osovine jer ima lufta ba gornji tanjur mrda i tuce u donji. Bubanj sa tanjurom sam odvojio od kose ali ne znam kako nabu da izbijem sa osovine da nema neki osigurač iznutra?
 

Adis90

Član
Tu od
3 Tra 2010
Poruka
683
Davno sam rastavljo km 22 ali koliko me sjecanje drzi mislim da od donje strane ima zeger koji ti neda to rastaviti
 

FeLiXxX

Aktivni član
Tu od
6 Pro 2010
Poruka
1,037
Ta ko je i na sipovoj zeger odozdo a i de malo teze jer moras izvuc 2 lezaja koji su u nabi a vjerovatno su zalijepili za osovinu. porbaj malo kucakat cekicem po nabi( nemoj puno da ne ostetis) i na polugu skinut kako nabu. Gornji lezaj ce ostat najvjerovatnije na osovini. Inace kod mene se rasuo taj gornji i ostala samo kosuljica i moro je rezat brusilicom i razbijat jer nema prostora da se zavuce nesto ili da se uhvati radapcigerom :icon_sad:
 

orač 1

Član
Tu od
7 Sij 2011
Poruka
292
Gdje mohu pronaći prsten u kome ima nekakva zica to se nalazi u nabi sip 135 ide jedan veci ležaj pa taj prsten pa nekakav čudan lezaj bez unutarnje košuljice pa naba pa opet ležaj i nskraju zeger osigurač. E meni se satro onaj prsten sa žicom imali gdje da se nađe
 

FeLiXxX

Aktivni član
Tu od
6 Pro 2010
Poruka
1,037
Mislim da ti je otiso ovaj lezaj pod brojem 24 utom limicu su trebale bit kuglice i one trpe pritiska odozdo. taj lezaj dodje iz 3 dijela- aksijalni kuglasti lezaj

broje lezaja 51109 ( rotaciona sip 135) cini mi se da je ta kod tebe a za svaki slucaj ponesi uzorak tog poderanog :icon_wink:
 

Najnoviji postovi

Na vrh