• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Rotacijske (ROTO) kosilice

VuckoH

Član
Tu od
11 Svi 2015
Poruka
618
165 naš nosi vec par godina,jedino kad je okrenuta iza za transport onda ga malo važe
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,280
U ravnu.. Moj kum kosi sa Sip roto 135 i kad naleti na gušću travu, 539 baca dosta dima.. A i nije mu baš lagana za nositi. U ravnici 165 možda i da, ali u brdu nikako..
 

Dado121

Aktivni član
Tu od
14 Kol 2010
Poruka
2,118
135-ica ide dosta teže i jako je spora,zato što ima velkik zahvat naspram malog prolaza gdje trava prolazi i tu dolazi do gušenja kose i traktora. Trava ima slabi protok između dva bubnja. Uzmi 165,ako imaš izvod za kipu na traktoru uzmi diskastu koja se diže bočno i nemaš brige.
 

FeLiXxX

Aktivni član
Tu od
6 Pro 2010
Poruka
1,037
Uzmi 135 bubnjastu ne stavljaj zastitu i nema te mase koja nece proci kroz bubnjeve. Otac se nakosio kojekavih brda gdje krave pod rucnom pasu a 539 je izvlacio istina da bude veselo nizbrdo. Inace na toj je otac kosi prolizo donje tanjire a ove godine i na ovj 165 sa rakovicom. Obje kupljene nove. Interesuje me samo kako ovi 165 transportuju ja jednom zakopco 165 da prenesem smejsta na mjesto i kad ne izginu tih par metara bukvalno na praznim prednjim gumama mozes vozit bez ikakvog problema :icon_lol:
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,969
Molio bih preporuku kose za rakovicu 60, treba teti pošto ima ovce i uglavnom teško nalazi čovjeka koji bi uslužno pokosio,tako da preuzima stvari u svoje ruke.
Treba nešto pouzdano za odraditi 2-3 rali godišnje.
 

haz0r

Član
Tu od
1 Lip 2012
Poruka
460
Takodjer preporucujem diskastu.Imam Kuhn i radim s traktorom 65 konja, kakav god teren, kakva god trava, nema problema.

Poslano sa mog i6 koristeći Tapatalk
 

reider

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2012
Poruka
847
Jednostrano slobodno tekoči,osim ak nema kosa več ugrađeno pored reduktora to zadevo!.I nije svejedno kako ga staviš.No vidjet češ odmah,ak je naopako,kad kosilice nečeš moči zagnati.
 

luka009

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2013
Poruka
1,322
Da li se na bubanj stavlja 2 ili 4 noža (ima 4 mjesta). Dobiosam ključ za postavljanje noževa, kako se stavljaju. Uputstvo mi je na poljskom jeziku.

U reduktoru ima oko 2 cm ulja. Koliko treba ulja biti i koje ulje ide (ovo je gusto, vjerojatno je hipenol)?

Hvala.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,327
Jednostrano slobodno tekoči,osim ak nema kosa več ugrađeno pored reduktora to zadevo!.I nije svejedno kako ga staviš.No vidjet češ odmah,ak je naopako,kad kosilice nečeš moči zagnati.
Svejedno je, iako se obično postavlja na stranu traktora.
Nemre samo na prednji kardan na traktoru, jer se vrti u lijevo.
 

FeLiXxX

Aktivni član
Tu od
6 Pro 2010
Poruka
1,037
Mislim da ti je lakse da stavis steker na kosacicu a onaj recimo laksi dio da nabijas na traktor. A nozeve mijenjas ima naci na kraju videa :D
[YT]https://www.youtube.com/watch?v=jzpvjnqDcg4[/YT]
 

nino6110

Aktivni član
Tu od
19 Srp 2014
Poruka
1,496
Ti mogu nesto preporuciti?
Mijenjaj sve srafe na njoj i stavljaj samokocione matice.
Jer ovi kaj su na njoj ne vrijede nis!
 

reider

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2012
Poruka
847
ZJ a to zaista nisam znao.Siguran sam bijo,da račna naopako okrenuta vrti u prazno.Ja imam tak kardan jer imam ga za INo malčer,samo uvijek stavljam račno na traktor naprijed,a drugače nisam ni htijo dati,jer sam mislijo,da ne ide...
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,327
Probaj. Smjer momenta se ne mijenja, iako se kardan vrti na drugu stranu.
 

luka009

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2013
Poruka
1,322
Dali mi može netko reći točno: na svakom bubnju imaju držači za 4 noža, da li se stavljaju 2 ili 4?

Hvala.
 

Najnoviji postovi

Na vrh