• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Rotacijske (ROTO) kosilice

FeLiXxX

Aktivni član
Tu od
6 Pro 2010
Poruka
1,037
Koliko vidim u katalogu trebo bi prvo izvadit ovu osovinu kratku sto je prenos sa remena, zatim ovaj dio gdje se kopca ili skinut ili zadignuti prema gore, jer se ova osovina duga mora izvuci malo naprijed pri skidanju zadnjeg konusnog pa onda prema nazad izvuci i skinuti prednji konusni zupcanika al opet ces najbolje vidjet kad otvoris sta je i kako :( ovo otprilike govorim kako treba nisam skido al mi je tako logicno po katalogu da se radi
 

orač 1

Član
Tu od
7 Sij 2011
Poruka
292
ko proizvodi roto kose vikon jesuli to dobre kosacice,ova je sa cetiri mala diska, ali neznam kako su se pokazale jesu li bolje od bubanj roto kosa sip itd.
 

reider

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2012
Poruka
847
Ak budeš želijo dobiti pomoč, trebao budeš jim kazati nešto više oko svoje kose, kakvo imaš...
 

JEREGA

Novi član
Tu od
13 Velj 2016
Poruka
8
Roto kosa je sa dva bubnja ima samo oznaku PZ donji tanjur na zadnjem bubnj ima jako puno lufta pa mislim da je otišao neki od ležaja. Nemam neko iskustvo s roto kosama a nemam ni nekakve šeme od istih kako bi mi pomogla pa ako nešto više znaš o teme ukratko mi opiši.
Hvala
 

miha55

Član
Tu od
17 Lis 2015
Poruka
72
pz je poljslka kosa rađena po licenci Fahr,ako je velicine 165,slobodno potrazi na internetu uputstvo za Fahr KM22,ima sve detaljno prikazano,mada nije neki problem raskopati,mi smo nasu vec par puta raskopali... :(giggle):
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

mladenmaso

Član
Tu od
29 Sij 2010
Poruka
274
ko proizvodi roto kose vikon jesuli to dobre kosacice,ova je sa cetiri mala diska, ali neznam kako su se pokazale jesu li bolje od bubanj roto kosa sip itd.


viconove kose su za mene br.1 medju kosama i lagane su za terati
 

vargas

Aktivni član
Tu od
15 Kol 2012
Poruka
515
Vicon kose imaju naziv po svom proizvođaču, a sada su unutar Kverneland grupe(Kuhn).Dijelova ima ali su dosta skupi, malo pogledaj po internetu pod vicon parts da dobiješ nekakvu sliku što sve imaju u sebi i po kojoj je to cijeni,
Onaj post od jutra za PZ kose je bedastoča, kakvi Poljaci, PZ je ime dobio po Dancu Piet Zveegersu, koji je 1937. u Geldropu kupio propalu radionu za izradu vršalica i mlinova, a 1964 su počeli raditi rotokose u suradnji sa Fahrom i Kuhnom. Kasnije su došli u Greenland grupu gdje su još bili Vicon ,Riviera Casalis, Deutz-Fahr, Miadema i Kramp. Poljaci su samo kupili licencu za proizvodnju, isto kao i Turci i još neki.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,734
Baš sam to htio napisati, stari origonal PZ nema veze sa poljacima :)
 

JEREGA

Novi član
Tu od
13 Velj 2016
Poruka
8
hvala kolega na povjesnom dijelu nastanka imena roto kose PZ ali meni treba pomoć oko reparature kosilice ili ako netko ima katalog iste bio bi mu zahvalan
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,953
Skineš donji tanjur drže ga imbus vijci i sve će ti se samo ukazati najvjerojatnije ćeš trebati promjeniti dva ležaja .
 

reider

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2012
Poruka
847
Ak nije sa njimi pojelo i osovine. Često pored ležaja stradaju i one, ak ležaj potpuno zariba. AKd izvadiš osovino, jako jo dobro pogledaj. Dal nema možda mikro pukotine i da ne razstavljaš ponovo u kratko vrijeme. Kod tetaka kar smo Sip razstavljali, osovina imala je na 1/3 prosijeka staro pukotino.
 

mario

Legenda
Tu od
28 Srp 2006
Poruka
2,939
Da li ima tko noviju SIP SIlvercut kosu? Ili zna koga da ju ima i kakva su iskustva?
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,953
Imal poznanik dvije mijenjal pod garancijom vratili mu novce i kupil neku staru diskastu .
 

puky

Član
Tu od
16 Svi 2013
Poruka
232
Imam jedno pitanje jucer sam vadio poklopac na roto kosi i vidio da nema ulja ima neke kao masti guste
Sad bi ja htio nalijat ujutra hipenola i razrjedit tu mast
Dali je to dobro i do kud treba biti ulja u njoj?
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,780
To vam je tekuća mast unutra koja se inače i stavlja u roto kose. Ne znam kolko je ide unutra al mislim da bi zupčanici trebali bit pokriveni njome. Kg te masti je cca 30 kn.
 

Najnoviji postovi

Na vrh